Jump to content

το ''κρυφο μονοπατι''


giorginakos

Recommended Posts

ναι δεν εχω μετρητη φυσαλιδων. για το αλλο τι εννοεις δεν μπορω να το καταλαβω αν και εξυπνο δεν μπορω ειμαι λιγο κουρασμενος καιιι...

Βγάλε την διάχυση και βαλ' την μέσα σε ένα ποτήρι με νερό από τη βρύση και άστη καμιά ώρα με 2. Μετά βαλ' τη στο ενυδρείο κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και αλλες φωτογραφιες με την εξελιξη του ενυδρειου μου... το co2 μπηκε μετα απο αρκετες προσπαθειες οσπου κατεληξα στο να βαλω τον κυκλοφοριτη μου

post-20500-1290329268_thumb.jpg

post-20500-1290329288_thumb.jpg

post-20500-1290329308_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ναι επιτελους εχω ενα διακοσμημα στο σπιτι μου...το μεγαλο εσυ γιατι το πουλησες?

Γι' αυτό http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=52046 :)

Με CO2 τι έχεις κάνει τελικά; Πως το λειτουργείς βλέπω καλή ανάπτυξη και της moss. Από λάμπα 1 χ 11 watt έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=52046 :thumbup:

Με CO2 τι έχεις κάνει τελικά; Πως το λειτουργείς βλέπω καλή ανάπτυξη και της moss. Από λάμπα 1 χ 11 watt έχεις;

με το co2 ικανοποιουμε προς το παρον με τον κυκλοφοριτη μου...ναι αυτον τον φωτισμο εχω...

Τούμπανο η riccia :)

ευχαριστω πολυ...λογω της αργης της αναπτυξης δεν μπορεσα να κλαδεψω νωριτερα γι αυτο και δεν απαντησα σε οσους ζηταγανε...σορρυ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ολη μου η δουλεια εως τωρα

DSC00030.jpg

DSC00029.jpg

DSC00012.jpg

DSC00011.jpg

DSC00010.jpg

και ο κυριος ειναι ο μαγκας που σωσαμε :):thumbup::(

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

:):thumbup::(:thumbup::buttrock:

που να το φανταζοταν οτι απο ενα ποτηρακι θα βρεθει σε ενα τοσο απιστευτο περιβαλλον :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο έγινε! Αν μπορέσεις να κρύψεις κάπου και το σωληνάκι που φαίνεται στις φώτο θα γίνει ακόμα καλύτερο! Επίσης όταν ψηλώσει και φανεί περισσότερο το κοκκινάκι που είναι πίσω, θα ανέβει πολύ εμφανησιακά!!!

Μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια... ο μονομαχος ειναι πολυ φιλικος με τα αλλα ψαρια και επισης με τις γαριδες red cherry που ειναι και νεογεννητες... το κοκκινο το φυτο πιστευω και εγω οτι θα αλλαξει την ολη εικονα του ενυδρειου και το σωληνακι εφυγε και μπηκε στη θεση του κυκλοφοριτης...οποτε ειναι κομπλε πιστευω...

υ.γ(ειδα ενα φυτο σε ενα πετ σοπ που μεγαλωνει κανονικα μεσα στο νερο και βγαινει και απ εξω...σκεφτομουν να το εβαζα στην θεση του stargrass)

Link to comment
Share on other sites

επισης να σημειωσω οτι αφησα και την αλγη να απλωθει για να φαινεται λιγο ποιο βιοτοπικο ως προς ολους τους κατοικους μιας και ολοι τους ζουν περιπου στο ιδιο περιβαλλον

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Γιώργη πολύ όμορφο!!!

την riccia να προσέξεις,,έχει την τάση να επιπλέει και οταν μεγαλώσει λίγο ακόμη θα αποχωριστεί απο την σίτα και θα ανέβει στην επιφάνεια.

και ο μονομάχος είναι στα καλύτερα του.

:)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Γιώργη πολύ όμορφο!!!

την riccia να προσέξεις,,έχει την τάση να επιπλέει και οταν μεγαλώσει λίγο ακόμη θα αποχωριστεί απο την σίτα και θα ανέβει στην επιφάνεια.

και ο μονομάχος είναι στα καλύτερα του.

:)

ναι οντως η riccia εχει ξεκινησει ηδη να φευγει και τωρα σκεφτομαι να κανω ενα riccia wall...καλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ολη μου η δουλεια εως τωρα

DSC00030.jpg

DSC00029.jpg

DSC00012.jpg

DSC00011.jpg

DSC00010.jpg

και ο κυριος ειναι ο μαγκας που σωσαμε :wub::wootwoot::rolleyes:

Μαζι μεε τον μονομαχο τι αλλα ψαρια εχεις ;(νεον ειναι;)

Link to comment
Share on other sites

παντως με εντιποσιαζει θετικα οτι δεν επιτηθετε στα αλλα ψαρια ο μονομαχος στου.Αυτο μπορει να οφειλετε σε κρηψονες;

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο;

Έγινε επεξεργασία - thoba
Link to comment
Share on other sites

παντως με εντιποσιαζει θετικα οτι δεν επιτηθετε στα αλλα ψαρια ο μονομαχος στου.Αυτο μπορει να οφειλετε σε κρηψονες;

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο;

οχι απλα δεν τα πειραζει καθολου...ειναι 60λ

Link to comment
Share on other sites

φιλε giorginakos ειναι 60λ και η λαμπα ποσα watts ειναι ?

παντως τα φυτα σου εχουν τρομερη αναπτυξη :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...