Jump to content

το ''κρυφο μονοπατι''


giorginakos

Recommended Posts

Υπάρχουν καθόλου εντάσεις μεταξύ τους?

υπαρχει ενταση πολυ αλλα ειναι πολυ φυτεμενο το ενυδρειο και η μονομαχινα προλαβαινει να κρυβεται και ο μονομαχος χανεται και κουραζεται.σημερα λεω να κανω μια αποπειρα για να βγαλω τους καρδιναλιους και τις γαριδες για να αφησω ελευθερη την μονομαχινα ξανα μπας και γινει τιποτα

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καινουριες φωτο απο το ζευγαρι...σημερα βγηκαν και οι γαριδες και οι καρδιναλιοι,εγινε και μια πληρη αλλαγη νερου ενα καλα ταισμα και τωρα εχουμε μπει στην τελικη ευθεια :bowdown:

DSC00432.jpg

DSC00433.jpg

DSC00435.jpg

DSC00436.jpg

DSC00437.jpg

DSC00438.jpg

DSC00439.jpg

DSC00441.jpg

DSC00443.jpg

πολυ ποζερικος μας βγηκε :thumbup:

υ.γ(δεν κοιταει να κανει παιδια παρα μονο να παρει ποζα για την φωτογραφιση)

DSC00446.jpg

DSC00453.jpg

DSC00455.jpg

DSC00459.jpg

DSC00460.jpg

DSC00464.jpg

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

καινουριες φωτο απο το ζευγαρι...σημερα βγηκαν και οι γαριδες και οι καρδιναλιοι,εγινε και μια πληρη αλλαγη νερου ενα καλα ταισμα και τωρα εχουμε μπει στην τελικη ευθεια :bowdown:

DSC00432.jpg

DSC00433.jpg

DSC00435.jpg

DSC00436.jpg

DSC00437.jpg

DSC00438.jpg

DSC00439.jpg

DSC00441.jpg

DSC00443.jpg

πολυ ποζερικος μας βγηκε :thumbup:

υ.γ(δεν κοιταει να κανει παιδια παρα μονο να παρει ποζα για την φωτογραφιση)

DSC00446.jpg

DSC00453.jpg

DSC00455.jpg

DSC00459.jpg

DSC00460.jpg

DSC00464.jpg

ιδιαιτερα ευχαριστω στον χρηστη she'sinpanties που μου εχει στισει σχεδον ολο το ενυδρειο :happybday:

υ.γ υπαρχουν και αλλοι που βοηθησαν και αυτοι με το χερι τους και τους ευχαριστω και αυτους

υ.γ(2) οι ''συντηρητες'' αυτου του ενυδρειου θα εχουν απο ενα δωρεαν μονομαχακι :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το ζευγαρι μπηκε στο ''παλατι'' των 110 λιτρων το οποιο φυσικα ειναι αποκλειστικα δικο τους και χωρις πολλες πολλες κρυψωνες... φωτο εντος ολιγων λεπτων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καινουριο φωτογραφικο υλικο αυριο απο το ενυδρειο καθως εγινε μια πληρης αλλαγη σ ολο το ενυδρειο χαρη στον chrisz3...

υ.γ και για να μην νομιζουν καποιοι απ εδω μεσα οτι κανω διακρισεις να διαγραψουν την καθε υποψεια τους.ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ααα περιμενετε φωτογραφιες? :):)

να σας πω οτι ειναι πολυ επιπονο το φυτεμα της :blush:

Ε τι,ετσι θα την βγαλεις χωρις φωτο? :rasp:

Νομιζω οτι με μια λαβιδουλα θα εκανες την ζωη σου πιο ευκολη :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Ε τι,ετσι θα την βγαλεις χωρις φωτο? :lmao:

Νομιζω οτι με μια λαβιδουλα θα εκανες την ζωη σου πιο ευκολη :)

πηρα μια λαβιδα βλεφαριδων απο το σουπερ μαρκετ απο αυτες τις μικρες και φυτεψα και μου βγηκε η πιστη...

νομιζεις με την μεγαλη θα τα καταφερω?

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια λαβιδα βλεφαριδων απο το σουπερ μαρκετ απο αυτες τις μικρες και φυτεψα και μου βγηκε η πιστη...

νομιζεις με την μεγαλη θα τα καταφερω?

Δεν ξερω αν θα εχει διαφορα.Παντως νομιζω οτι ηθελε μεγαλητερη ποσοτητα,δηλαδη να επιανες πιο πολλα κλοναρακια μαζι,ετσι δεν θα σου εβγαινε η πιστη.Υποθεσεις κανω γιατι ποτε δεν εχω δοκιμασει cuba. :)

Η σκαλα που πηγε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα εχει διαφορα.Παντως νομιζω οτι ηθελε μεγαλητερη ποσοτητα,δηλαδη να επιανες πιο πολλα κλοναρακια μαζι,ετσι δεν θα σου εβγαινε η πιστη.Υποθεσεις κανω γιατι ποτε δεν εχω δοκιμασει cuba. :)

Η σκαλα που πηγε?

Η σκάλα βγήκε γιατι η θερμοκρασία στο σαλόνι είναι χαμηλή και βοηθάει στη παραγωγή διοξειδιου.αυριο θα βάλω το μπουκάλι σε ζεστό νερό και αναλόγως ενημερώνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα εχει διαφορα.Παντως νομιζω οτι ηθελε μεγαλητερη ποσοτητα,δηλαδη να επιανες πιο πολλα κλοναρακια μαζι,ετσι δεν θα σου εβγαινε η πιστη.Υποθεσεις κανω γιατι ποτε δεν εχω δοκιμασει cuba. :)

Η σκαλα που πηγε?

Λες να ήθελε περισσότερα κλωναρακια?

Link to comment
Share on other sites

Λες να ήθελε περισσότερα κλωναρακια?

Μπορει αν επιανες περισσοτερα κλοναρακια μαζι και τα φυτευες θαμνακι θαμνακι νομιζω οτι θα ηταν πιο ευκολο.Η θερμοκρασια εχει σχεση με την παραγωγη διοξειδιου?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει αν επιανες περισσοτερα κλοναρακια μαζι και τα φυτευες θαμνακι θαμνακι νομιζω οτι θα ηταν πιο ευκολο.Η θερμοκρασια εχει σχεση με την παραγωγη διοξειδιου?

η θερμοκρασια του μειγματος αν ειναι κρυο μετα την παρασκευη του ελαχιστες ειναι οι πιθανοτητες παραγωγης διοξειδιου ενω αν οι θερμοκρασια του ειναι υψηλη δηλαδη να κυμαινεται απο 30-35 εκει ειναι που βγαζει στανταρ φυσαλιδες.μολις εβαλα τον μπουκαλι σε ζεστο νερο και η φυσαλιδες ανεβαινουν ανα μια καθε 2 λεπτα σε λιγο θα βαλω και τον θερμαντηρα οποτε θα πιασει για τα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

η θερμοκρασια του μειγματος αν ειναι κρυο μετα την παρασκευη του ελαχιστες ειναι οι πιθανοτητες παραγωγης διοξειδιου ενω αν οι θερμοκρασια του ειναι υψηλη δηλαδη να κυμαινεται απο 30-35 εκει ειναι που βγαζει στανταρ φυσαλιδες.μολις εβαλα τον μπουκαλι σε ζεστο νερο και η φυσαλιδες ανεβαινουν ανα μια καθε 2 λεπτα σε λιγο θα βαλω και τον θερμαντηρα οποτε θα πιασει για τα καλα :)

Εγω να σου πω οτι σπιτι μου ακομα και με το air condition αναμενο δεν εχει σταματησει να βγαζει το διοξειδιο.Μονο το χειμωνα βαζω το μπουκαλι μεσα σε νερο με θερμοστατη.Παντως αν θες δοκιμασε να φτιαξεις τον diy διαχυτηρα που εφτιαξα,δουλευει αψογα και κανει πολυ καλη διαχυση

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου πω οτι σπιτι μου ακομα και με το air condition αναμενο δεν εχει σταματησει να βγαζει το διοξειδιο.Μονο το χειμωνα βαζω το μπουκαλι μεσα σε νερο με θερμοστατη.Παντως αν θες δοκιμασε να φτιαξεις τον diy διαχυτηρα που εφτιαξα,δουλευει αψογα και κανει πολυ καλη διαχυση

εβαλα τον κυκλοφοριτη μονο και τον συνδεσα με το διοξειδιο τις πρωτες μερες εβγαζε τις φυσαλλιδες μετα ομως με τον καιρο κοπασε και δεν τραβουσε το διοξειδιο

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον κυκλοφοριτη μονο και τον συνδεσα με το διοξειδιο τις πρωτες μερες εβγαζε τις φυσαλλιδες μετα ομως με τον καιρο κοπασε και δεν τραβουσε το διοξειδιο

Αυτο μπορει να εχει να κανει με το μειγμα που εχεις φτιαξει,εμενα μου κραταει περιπου 2 εβδομαδες.Οσο περανανε οι μερες σιγουρα θα βγαζει λιγοτερο αλλα να ξερεις οτι αν φτασει στη θερμοκρασια που γραφεις πιο πανω,δηλαδη πανω απο 30 η μαγια χαλαει...Εγω τωρα που εχω φτιαξει μειγμα το εχω μια βδομαδα και βλεπω στο diy διαχυτηρα τις φυσαλιδες και απο κατω βγαινει νεφος απο μικρες φισαλιδες

Link to comment
Share on other sites

και καλα ολη αυτη η διαδικασια το μηχανημα που θα μπει ? ο χωρος θα περιοριστει κατα πολυ και εκτος αυτου ο κυκλοφοριτης μου δεν εχει βεντουζες

Link to comment
Share on other sites

και καλα ολη αυτη η διαδικασια το μηχανημα που θα μπει ? ο χωρος θα περιοριστει κατα πολυ και εκτος αυτου ο κυκλοφοριτης μου δεν εχει βεντουζες

Ολα γινονται... :)

Εγω το εχω σε 40λιτρο και το εχω βαλει στο πισω μερος,περιμενω να βρω ενα ωραιο φυτο να του βαλω μπροστα του και δεν θα φαινεται τιποτα.Παντως απο τη σκαλα ειναι πιο μικρο.Αυτο με τις βεντουζες ειναι ενα θεμα,αν αγορασεις ενα μικρο φιλτρο κινεζικο με 5 ευρω και που να εχει βεντουζες και κρατησεις τον κυκλοφωρητη του εισαι σουπερ,τετοιο εχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυνατο το ακουασκειπινγκ και μου αρεσει.ισως το μονο που δεν μου αρεσει(αυτη τη στιγμη) ειναι το μεγεθος των ασπρων πετρων στο δρομακι που εφτιαξες....βεβαια οταν μεγαλωσει η κουμπα τα πραγματα θα γινουν καλυτερα στο ματι.... :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυνατο το ακουασκειπινγκ και μου αρεσει.ισως το μονο που δεν μου αρεσει(αυτη τη στιγμη) ειναι το μεγεθος των ασπρων πετρων στο δρομακι που εφτιαξες....βεβαια οταν μεγαλωσει η κουμπα τα πραγματα θα γινουν καλυτερα στο ματι.... :lmao:

ευχαριστω πολυ και για την παρατηρηση :) (καντε τωρα οσο ειναι νωρις γιατι μετα δεν σωνομαστε).ναι αυτο νομιζω και εγω.εχω πολλα σχεδια στο μυαλο μου και ενα απ αυτα ειναι να βγαλω τελειως τις απρες πετρες και να καλυψω ολο τον βυθο με cuba :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...