Jump to content

Χρυσοψαρακια, ερωτησεις για αυτα.


stela manu

Recommended Posts

το πρωτο λινκ το εχω ξεσκονισει αλλα προσπαθω να διαβαζω τα θεματα που ειναι γενικα για ολα τα ψαρια και αυτα για τα χρυσοψαρα για να μην μου μπαινουν ιδεες και θελω και απο τα αλλα που δεν τα εχωω χαχαχχαχα -_- θα διαβασω και το 2ο λινκ ( αααααχ ποσα βραδια να ξενυχτισω και εγω η καημενη? [χαχα]) ευχαριστω παντως !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειχα αποφασισει να μην ξαναγραψω στο ποστ σου..αλλα ειδα οτι ζητας συγνωμη και θελησα να κανω και εγω ενα βημα πισω..Σου ζητω και εγω συγνωμη για την επιθεση μου απλα θεωρω οτι οταν παιρνουμε ενα ζωντανο οργανισμο προσπαθουμε να του δωσουμε οτι πιο πολυ μπορουμε.Και εγω ανεργος ειμαι και εχω ενα ενυδρειο αδειο και προσπαθω να μαζεψω λεφτα για να το στησω...δεν εισαι η μονη.Το θεμα που με τσαντισε ηταν οτι δεν ακουγες κανεναν μας.Εγω οταν μπηκα καποια παιδια με πηραν απο το χερι και με βοηθησαν βημα βημα,και εγω λαθη εκανα,αλλα τους ακουγα και εκανα οτι μου ελεγαν.Θα βρω το θεμα μου να στο δειξω και θα καταλαβεις.

Αυτο το χομπι θελει πολυυυυυυυυ διαβασμα,να το ξερεις,τοσο διαβασμα δεν εριξα ουτε οταν πηγαινα σχολειο!

Εγω θα σου ξαναπροτεινω να βαλεις εναν μονομαχο σ αυτα τα λιτρα σου,θα τον καταευχαριστιθεις. :D

Οριστε το θεμα που σου γραφω πανω

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50926

Και το ενυδρειο που εχω τωρα,που ειναι στα ιδια λιτρα μ αυτο που θελεις να φτιαξεις και εχω μονομαχο

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=67494

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αποφασισει να μην ξαναγραψω στο ποστ σου..αλλα ειδα οτι ζητας συγνωμη και θελησα να κανω και εγω ενα βημα πισω..Σου ζητω και εγω συγνωμη για την επιθεση μου απλα θεωρω οτι οταν παιρνουμε ενα ζωντανο οργανισμο προσπαθουμε να του δωσουμε οτι πιο πολυ μπορουμε.Και εγω ανεργος ειμαι και εχω ενα ενυδρειο αδειο και προσπαθω να μαζεψω λεφτα για να το στησω...δεν εισαι η μονη.Το θεμα που με τσαντισε ηταν οτι δεν ακουγες κανεναν μας.Εγω οταν μπηκα καποια παιδια με πηραν απο το χερι και με βοηθησαν βημα βημα,και εγω λαθη εκανα,αλλα τους ακουγα και εκανα οτι μου ελεγαν.Θα βρω το θεμα μου να στο δειξω και θα καταλαβεις.

Αυτο το χομπι θελει πολυυυυυυυυ διαβασμα,να το ξερεις,τοσο διαβασμα δεν εριξα ουτε οταν πηγαινα σχολειο!

Εγω θα σου ξαναπροτεινω να βαλεις εναν μονομαχο σ αυτα τα λιτρα σου,θα τον καταευχαριστιθεις. :thumbup:

Οριστε το θεμα που σου γραφω πανω

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50926

Και το ενυδρειο που εχω τωρα,που ειναι στα ιδια λιτρα μ αυτο που θελεις να φτιαξεις και εχω μονομαχο

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=67494

Η αληθεια ειναι πως μερικες φορες νευριαζω με το παραμικρο χωρις να εχω δικιο και αυτη ηταν μια απο αυτες τις φορες ! Παραφερθηκα λιγακι ειναι η αληθεια... :glare: τελος παντων ας τα ξεχασουμε και ας παμε για αλλα!! -_- το ενυδριακι σου πολυυυυ ωραιο και ο μονομαχος σου ειναι γλυκας !!!!! Χαχαχα ασε το τι διαβασμα εχω ριξει εδω και 3 μερες δεν περιγραφεταιιι εχουν πεταχτει τα ματια μου εξω χαχχαχα ασε.... :D δεν ξερω ακομα εαν κρατησω τα μικρα μου θα αποφασισω οταν δω τιμες στοο πετ σοπ :unsure: σιγουρα το ενα θα το κρατησω γιατι τα εχω λατρεψει και δεν θελω να τα δωσω και τα 2 αλλα ενοειται πως αν κρατησω εστω και 1 θα το εχω στις καλυτερες συνθηκες που θα μπορεσω να του διαθεσω οσα λεφτα και να μου παρειι ! ειδα σε μια φωτο απο τι μπορει να αποτελειται ενα φιλτρο και μου φαινεται ευκολο στο να το φτιαξω μονη.. -_-

Δηλαδη γινεται να εχω ενα βαρελακι απο λαδι για πχ. βαζω μοτερακι για να γυριζει ( δεν το εχω σκεφτει καλα αλλα αν το ψαξω θα το κατασκευασω) μετα μια στροση απλου μεγαλου σε μηκος σφουγγαριου μετα καπακια απο πλαστικο ( κατι τετοιο ειδα στην εικονα) μετα ξανα στρωση σγουγγαριου μετα εκεινες τις μπιλιες ( βιολογικο υλικο δεν το πολυκαταλαβα) μαλον απο φελο μπορει να ειναι και μετα ξανα σφουγγαρι και σωληνας.... δεν μπορεσα να καταλαβω απο το ποστ τι μπορει να χρησιμευε το καθενα αλλα αν μου εξηγησει καποιος ισως μπορεσω να το κατασκευα σω :D:D:P:(:(

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως μερικες φορες νευριαζω με το παραμικρο χωρις να εχω δικιο και αυτη ηταν μια απο αυτες τις φορες ! Παραφερθηκα λιγακι ειναι η αληθεια... :glare: τελος παντων ας τα ξεχασουμε και ας παμε για αλλα!! -_- το ενυδριακι σου πολυυυυ ωραιο και ο μονομαχος σου ειναι γλυκας !!!!! Χαχαχα ασε το τι διαβασμα εχω ριξει εδω και 3 μερες δεν περιγραφεταιιι εχουν πεταχτει τα ματια μου εξω χαχχαχα ασε.... :D δεν ξερω ακομα εαν κρατησω τα μικρα μου θα αποφασισω οταν δω τιμες στοο πετ σοπ :unsure: σιγουρα το ενα θα το κρατησω γιατι τα εχω λατρεψει και δεν θελω να τα δωσω και τα 2 αλλα ενοειται πως αν κρατησω εστω και 1 θα το εχω στις καλυτερες συνθηκες που θα μπορεσω να του διαθεσω οσα λεφτα και να μου παρειι ! ειδα σε μια φωτο απο τι μπορει να αποτελειται ενα φιλτρο και μου φαινεται ευκολο στο να το φτιαξω μονη.. -_-

Δηλαδη γινεται να εχω ενα βαρελακι απο λαδι για πχ. βαζω μοτερακι για να γυριζει ( δεν το εχω σκεφτει καλα αλλα αν το ψαξω θα το κατασκευασω) μετα μια στροση απλου μεγαλου σε μηκος σφουγγαριου μετα καπακια απο πλαστικο ( κατι τετοιο ειδα στην εικονα) μετα ξανα στρωση σγουγγαριου μετα εκεινες τις μπιλιες ( βιολογικο υλικο δεν το πολυκαταλαβα) μαλον απο φελο μπορει να ειναι και μετα ξανα σφουγγαρι και σωληνας.... δεν μπορεσα να καταλαβω απο το ποστ τι μπορει να χρησιμευε το καθενα αλλα αν μου εξηγησει καποιος ισως μπορεσω να το κατασκευα σω :D:D:P:(:(

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις ολη αυτη τη διαδηκασια,αγοραζεις ενα εσωτερικο φικτρακι σαν και αυτο που σου εδειξε ο delta και εισαι μια χαρα.Εγω παντως, επετρεψε μου, να εξακολουθω να λεω για μονομαχο οπου μ αυτον θα μπορεσεις να βαλεις και κανενα σαλιγκαρακι σ αυτα τα λιτρα και ισως και καμια γαριδουλα..σκεψου το :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις ολη αυτη τη διαδηκασια,αγοραζεις ενα εσωτερικο φικτρακι σαν και αυτο που σου εδειξε ο delta και εισαι μια χαρα.Εγω παντως, επετρεψε μου, να εξακολουθω να λεω για μονομαχο οπου μ αυτον θα μπορεσεις να βαλεις και κανενα σαλιγκαρακι σ αυτα τα λιτρα και ισως και καμια γαριδουλα..σκεψου το :D

μαλον θα παρω ετοιμο μην παιδευομαι αλλα μου αρεσε η ιδεα ! θα το σκεφτω και θα δω !

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ Ενυδρειακες αγγελίες γλυκού

και εδώ Ενυδρειακά

Ήδη έχω δει κάποια ενυδρειάκια που ίσως σε ενδιαφέρουν σε ΠΟΛΥ καλές τιμές. Μερικά και με έτοιμο τον εξοπλισμό...

Ψάξε και δεν θα χάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...