Jump to content

Αλλαγή Setup Σε Malawi - Βοήθεια Με Το Στήσιμο


fmnstr

Recommended Posts

μετα τη στεναχωρια με Bloat και θανατο 1 ψαριου τα ψαρακια μου δωσαν ενα λογω να χαμογελαω. Τα 2 μεγαλα demasoni ειχαν παει σε μια σπηλια και καναν αργους χορους. Προσπαθησα να κανω τον παπαρατσι αλλα ενοχληθηκαν απο την καμερα και απλα αρκεστηκαν σε μερικα φλερτ. Στο βιντεο παρακατω τα βλεπετε να χουν μονοπωλησει το ενα μερος του ενυδρειου και το αρσενικο να διωχνει τους ανεπιθυμητους μεχρι την αλλη ακρη του ενυδρειου. Δυστυχως για τους ματακιδες δεν εχω κατι καλυτερο.

th_demasonilove.jpg

Έγινε επεξεργασία - fmnstr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Έγινε επεξεργασία - fmnstr
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα τα ψάρια σου και ωραίο στήσιμο του βράχου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετα απο καιρο μια ανανεωση λογω των ευχαριστων. Ειχα γεννα στα ντεμασονι μου. !!! Διακρινω 4 μικρα ψαρακια κρυμμενα στα βραχια. Λογικα πρεπει να ειναι φουσκωμενες και καποιες απο τα labido και αλλα demasoni. Θα δειξει.

Φωτο απο τους μπομπιρες.

th_IMG_0833.jpgth_IMG_0835.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!!! ναι οι φωτο ειναι μικρες!

Link to comment
Share on other sites

IMG_0835.jpg

IMG_0833.jpg

Ουπς λαθος...!! Ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεμισαμε μωρα και κινηση στο ενυδρειο ...(μεσα στις πετρες) ..Ειναι καιρος να το ξελαφρωσω λιγο.

th_IMG_0905_zpsf03c89e0.jpg th_IMG_0907_zps276b61b2.jpg th_IMG_0908_zpsd78c9224.jpg th_IMG_0909_zps06850aac.jpg th_IMG_0912_zps9d5317c1.jpg th_IMG_0913_zpsbe64ea17.jpg

Video

th_IMG_0904_zps00e440e1.jpg th_IMG_0918_zpsc5ef80d0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Παναγιωτη. Ειναι δυσκολη η καταμετρηση.. Ξεκινησα με 11 demasoni και 8 Labido ολα μωρα. H πρωτη καλη γεννα των demasoni εβγαλε 8 σιγουρα μικρα τα οποια ειναι και τα μεγαλυτερα απο τα μικρα τωρα. Σιγουρα ειχα αλλες 2-3 γεννες. Ακομα και τωρα βρηκα μωρακια..Εσωσα και γω ενα demasoni απο το φιλτρο σε καθαρισμο που εκανα. Το τελικο νουμερο ομως μου διαφευγει καθως εχω πολυ πετρα.

Τα Labido απο την αλλη βγηκαν 3 αρσενικα απο τα 8 οποτε ειναι λιγο μαζεμενα και δεν πολυ κυκλοφορουν. Ειχα κ απο κει κανα 2 γεννες.. Σιγουρα εχω εντοπισει 1 μικρο απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φιλαράκι. Να σου ζήσουν. Τρομερά χρώματα.

Τα περίσσια αρσενικά labido καλά θα ήταν να φεύγανε αλλά άντε να τα πιάσεις τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω υποψιν μου εδω και καιρο.. Λογω πετρας ειναι ασφαλη ακομα αλλα δεν εχω πολυ κινηση απο τις labido. Ο κυριαρχος αρσενικος φυλαει καραουλι και κυνηγαει τα παντα του ειδους τους. Καμια φορα εχουμε τσακωμο με το δευτερο αρσενικο αλλα νορμαλ πραγματα..καθονται στις περιοχες τους. Στο φαγητο μονιαζουν.

Τα εχω βαλει αγγελια μαζι με τις γεννες και αμα υπαρξει ενδιαφερον θα ξεστησω να τα πιασω. Πιστευω τοτε θα δω καλυτερες συμπεριφορες απο τις labido, οπως και τα demasoni που εχουν κατακλυσει το ενυδρειο..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το ενυδρείο και τα ψαράκια έχουν δωθεί.. Να τα χαίρονται και να τα προσέχουν οι νέοι ιδιοκτήτες τους. Παρακαλώ να κλείσει το θέμα ..Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...