Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

ποια ειναι η γνωμη σου για τα βιο πελετς Νικολα;;; τι τιμες εχεις πλεον;; τρεχεις αντιφως;;

Αγγελε με τα βιο πελλετ δεν εχω κανενα προβλημα,αντιφωσφωρος υπαρχει κανονικα.Οι τιμες που εχω ειναι 0 φωσφωρικα και 1 νιτρικα.

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο σου πηρε να παρουν μπροστα;;; ποια βαζεις;;;

 

 

 

 

ξεκινησα και εγω στο δικο μου, αμα αποφασισει η ζωη να σταματησει με χαστουκιζει καθε μηνα, να το κανω ενυδρειο παλι....

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο σου πηρε να παρουν μπροστα;;; ποια βαζεις;;;

Μετα τον 1,5 μηνα αρχισαν σιγα σιγα να αποδιδουν.Ξεκινησα και πολυ χαμηλα σε ml και σταδιακα προσθετα βλεπωντας τις μετρησεις.Ξεκινησα με τα all in one τα οποια κανουν δουλεια αλλα λιωνουν πολυ γρηγορα.Ετσι εβαλα τα nb και συνεχιζω με αυτα τα ασπρα.

ξεκινησα και εγω στο δικο μου, αμα αποφασισει η ζωη να σταματησει με χαστουκιζει καθε μηνα, να το κανω ενυδρειο παλι....

Για αγριεψε τις λιγο και θα κοψει ρυθμο.Ολα καλα θα πανε.
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι αναφερεσε στη κριση-κατασταση που βιωνουμε ολοι η οποια ειναι χαλι μαυρο,το παλευω,ναι τα εχω κανονικα χωρις κανενα θεμα.

 

 

Ετσι ακριβώς πάμε δυνατά το μονο που δεν πρέπει να στερηθεί κανένας μας είναι την υγεια του και την ελπίδα για καλύτερες μερες για ολους μας..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ενυδρείο!!Και προσεγμένο!!

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε Νικολα με τις ομορφιες σου

 

Να εισαι καλα φιλαρακι και εσυ να χαιρεσε την ενυδρειαρα σου. 

Μπράβο Νικόλα! Βάζε φωτό να γουστάρουμε!!

 

Να εισαι καλα Λουκα. 

Μας έβγαλες τα μάτια ρε φιλαράκι. Φτου, φτου σκόρδα.  Δεν έχω λόγια να πω :jig:

Για πες αχαχαχα.
Link to comment
Share on other sites

Νικολα με το πεισμα σου και την αγαπη σου

για το reef ενυδρειο οσο παει και γινεται και καλυτερο.

και επειδη σε ξερω αν δεν το κανεις να βγουν τα κοραλια

εξω απο το νερο δεν θα σταματησεις keep reefing

φιλε και ανεβαζε φωτο απο το υπεροχο ενυδρειο σου. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Τι ομορφιες ειναι αυτες?Εισαι σε πολυ καλο δρομο,τα συγχαρητηρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Τουμπανο εχουν γινει τα κοραλλια σου Νικολα!!!Να τα χαιρεσαι φιλε!!!Φτου φτου φτου!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νικόλα δώσε κι'αλλες φωτό να τρελαθούμε! Υπέροχο είναι, φοβερή ανάπτυξη! :jawdrop:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμάν !!!!!!

Λες να τρυπήσουν το φωτιστικό ;;;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ομορφιες ειναι αυτες?Εισαι σε πολυ καλο δρομο,τα συγχαρητηρια μου.

Σε ευχαριστω Δημητρη να εισαι καλα.
Link to comment
Share on other sites

Αμάν !!!!!!

Λες να τρυπήσουν το φωτιστικό ;;;;;;

Μακαρι Διονυση.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Νικολα το ενυδρειο ειναι τελειο,οι φωτο φανταστικες μπραβο ρε φιλε

Φιλε μου να εισαι καλα.

  

Τουμπανο εχουν γινει τα κοραλλια σου Νικολα!!!Να τα χαιρεσαι φιλε!!!Φτου φτου φτου!!!

Γιωργο ευχαριστω τωρα η σειρα σου.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νικόλα δώσε κι'αλλες φωτό να τρελαθούμε! Υπέροχο είναι, φοβερή ανάπτυξη! :jawdrop:

Σε ευχαριστω Λουκα θες φωτο?χαιρωμαι που σου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

Νικολα με το πεισμα σου και την αγαπη σου

για το reef ενυδρειο οσο παει και γινεται και καλυτερο.

και επειδη σε ξερω αν δεν το κανεις να βγουν τα κοραλια

εξω απο το νερο δεν θα σταματησεις keep reefing

φιλε και ανεβαζε φωτο απο το υπεροχο ενυδρειο σου. :thumbsu:

Φιλαρακι το ξερεις το θεμα την ξερεις την μουρλα μου.Να εισαι καλα ,το προσπαθω.

Link to comment
Share on other sites

Λογω της απουσιας μου απο το φορουμ ειχα καιρο να τσεκαρω και το δικου θεμα φιλε Νικο καθως και την εξελιξη του.

 

Πριν ερθει το Nat Geo Wild για ντοκιμαντερ, μπορω να σε επισκεφθω κι εγω να το δω απο κοντα αυτον τον εντελως φυσικο βυθο που εχει αναπτυχθει στη γυαλα που του εχεις παραχωρησει? Φιλαράκι μου μπράβο σου. Η τρελα σου και η επιμονη για το χομπυ σε ανταμοιβουν καποια στιγμη.

 

Διαβαζα λιγα ποστ πιο πριν πως εχεις εξελιξει το φωτιστικο σου σε υβριδικο προσθετοντας στα λεντ και δυο λαμπες (Τ5???).

Επειδη με ενδιαφερει αρκετα να δω το αποτελεσμα που εχεις θα ήθελα να μου πεις (αν το εχεις αναφερει σε παλαιοτερο σου ποστ πες να το διαβασω) γιατι το εκανες αυτο? 

Link to comment
Share on other sites

Λογω της απουσιας μου απο το φορουμ ειχα καιρο να τσεκαρω και το δικου θεμα φιλε Νικο καθως και την εξελιξη του.

 

Πριν ερθει το Nat Geo Wild για ντοκιμαντερ, μπορω να σε επισκεφθω κι εγω να το δω απο κοντα αυτον τον εντελως φυσικο βυθο που εχει αναπτυχθει στη γυαλα που του εχεις παραχωρησει? Γιωργο χαχαχα σε ευχαριστω ,αυτο που λες εννοειτε ,παρεμε τηλ και σε περιμενω για καφε.

 

Φιλαράκι μου μπράβο σου. Η τρελα σου και η επιμονη για το χομπυ σε ανταμοιβουν καποια στιγμη.

 

Διαβαζα λιγα ποστ πιο πριν πως εχεις εξελιξει το φωτιστικο σου σε υβριδικο προσθετοντας στα λεντ και δυο λαμπες (Τ5???).

Επειδη με ενδιαφερει αρκετα να δω το αποτελεσμα που εχεις θα ήθελα να μου πεις (αν το εχεις αναφερει σε παλαιοτερο σου ποστ πες να το διαβασω) γιατι το εκανες αυτο? 

 

Προσθεσα Τ5 Γιωργο γιατι ηθελα να δω εαν η διαχυση που προσφερουν οι λαμπες ωφελησουν το συστημα ειδικα τωρα που μεγαλωνουν τα κοραλια.Ετσι κερδιζω χρησιμοποιοντας και την ενταση,χρωμα καθαροτητα των λεντ και την διαχυση απο τις λαμπες.Το συστημα παρακολουθειτε.

 

Link to comment
Share on other sites

Νικολα και εγω μαζι με τα λεντ εχω βαλει εδω και δεκα μερες δυο τ5,μια blue plus και μια coral plus και περιμενω να δω αν εχει καπια διαφορα στην αναπτυξη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσθεσα Τ5 Γιωργο γιατι ηθελα να δω εαν η διαχυση που προσφερουν οι λαμπες ωφελησουν το συστημα ειδικα τωρα που μεγαλωνουν τα κοραλια.Ετσι κερδιζω χρησιμοποιοντας και την ενταση,χρωμα καθαροτητα των λεντ και την διαχυση απο τις λαμπες.Το συστημα παρακολουθειτε.

Χμμμ περιμενω εντυπωσεις και αποτελεσματα! Με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...