Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

νικολα τα κοραλια καιγονται οταν βγουν εξω απο το νερο εε?η κανε πιο μεγαλο η αρχισε τα κουρεματα :sword:  :sword:  :sword:

Σιγα σιγα φιλε ,,,,,,,,,,,,,,λες?

 

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε :bigemo_harabe_net-193:  η καταναλωση αισιως στα 200ml KH ημερησιως και η τιμη βρισκετε στο 7,1.

 

20150831_213046.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

200ml Kh για 7.1??? Τι λες ρε φιλαρακι μου???

 

Αστα Γιωργο και συνεχιζω....και το διαλυμα ειναι παχυρευστο ηδη.

 

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πρέπει να ετοιμαζεσαι για ριακτορα φίλε Νίκο. Καιρός είναι. Σκέψου και τα χλωρια που πέφτουν. Άλλος τρόπος είναι συνδυασμός με kalkwasser αλλά μπελαλιδικο να το αυτοματοποιησεις. Καλή συνέχεια.

Sent from the dungeons of Mordor

Έγινε επεξεργασία - fmnstr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου φαίνεται πρέπει να ετοιμαζεσαι για ριακτορα φίλε Νίκο. Καιρός είναι. Σκέψου και τα χλωρια που πέφτουν. Άλλος τρόπος είναι συνδυασμός με kalkwasser αλλά μπελαλιδικο να το αυτοματοποιησεις. Καλή συνέχεια. Sent from the dungeons of Mordor

Αντωνη μου δεν σου κρυβω οτι το σκεφτομαι αλλα εχω ενα αγχος με την μπουκαλα και δεν το αποφασιζω.
Link to comment
Share on other sites

Προχωρωντας το ενδρειο ερχομαι την περασμενη παρασκευη και προσπαθω να βρω την εριχνε το γενικο.Ψαχνωντας βρισκω οτι η αντλια του σκιμερ ειναι αυτη που κανει ολο το προβλημα.Την βγαζω την πλενω την κοιταω την ξαναβαζω τα ιδια σε αλλη μπριζα τα ιδια.Ετσι βρισκομαι χωρις σκιμερ.Το συστημα δουλευει με πελλετ και καθως φανταζεστε πλεον και οσο περναγε ο χρονος ακροβατουσε.Την αλλη μερα αρχισαν οι αρνητικες αντιδρασεις στα κοραλια καποιοι αποχρωματισμοι το μικρο clam μισοκλειστο κ.λ.π και προχωρωντας διατομικη λεκεδες....Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να ευχαριστησω τα παιδια φιλοι απο το Aquazone που μολις ενημερωθηκαν εσπευσαν να με εξηπηρετησουν.Θα ηθελα να ευχαριστησω τους Μαριος Discos,vasili4χ4, sailor247,(δινοντας μου ενα mc300)panoszzz,dimtsok(δινοντας μου ενα mc 600).Paschal,Manolis reef.

Ξανα ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους και στον καθενα ξεχωριστα και οτι θελησετε εδω ειμαι.Το ενυδρειο τρεχει με το mc 600 τωρα.υπηρχαν κανα δυο απολειες .Αλλα ολα καλα.Οι τιμες του ειναι 0 νιτρικα (λογο ελλειψης σκιμερ περιορισα το ταισμα,λογικα θα ανεβει)0 φωσφωρικα,7,kh,400ca,1320mg.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νίκο τέλος καλό όλα. Και ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά από το φόρουμ για τη βοήθειά τους! :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

f40b85cbd17a39b3f8faae6a4c164dea.jpg

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - niknik
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σωστη η φωτο επιτελους χαχαχα.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιές ρε Νικόλα μπράβο! Αυτές οι χρωμίδες στο τέλος θα φτάσουν μέγεθος παντόφλας...χαχα  :thumbsu:  :lolu:  :bigemo_harabe_net-180:

 

Μπράβο και πάλι μπράβο Nick!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ωραία φωτογραφία Νικόλα!!!Να το χαίρεσαι φίλε χωρίς άλλες στραβες

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Νικολα που το προλαβες, και στα παιδια που βοηθησαν.Αυτο ειναι το aquazone

Link to comment
Share on other sites

Ο καλός ο καπετάνιος στη φουρτούνα φενεται !!!

Καπετάν Νικόλα !!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι.Θα μπορούσε να έλειπες για Σ/Κ.Τι αντλία ήταν Νικόλα;

 

Φιλικά

Μάνος.

Πραγματικα , ευτυχως που δεν ελειπες περισσοτερο

 

Μανο αν δεν κανω λαθος εχει coral box skimmer

αρα η αντλια ειναι jebao (εκτος αν την εχει αλλαξει)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...