Jump to content

Το Χελωνακι Μου Δεν Κολιμπαει


Recommended Posts

το χελωνακι μου ολη την ωρα ειναι μεσα στο νερο και περπαταει ουτε μια φορα δεν εχει κολιμπισει

και οταν το εβαλα σε μεγαλιτερο ενυδρειο και πιο πολι νερο παλι τα ειδια εκανε τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο το χελωνάκι που μας είχες δείξει εδώ εννοείς???Αν το πιάσεις στο χέρι σου,το κεφάλι και τα άκρα τα κρεμάει κάτω ή τα μαζεύει μέσα???Πόσο καιρό στο κάνει αυτό???

Link to comment
Share on other sites

ουτε τα τα κρεμαει ουτε μαζεβετε μεσα απλος ειναι εξω και τα κουναει τα ποδια

Link to comment
Share on other sites

ξερεις μιπως τι μπορω να κανω εχεις τπτ να μου σιμβουλεωεις?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τα μάτια του τα έχει ανοιχτά???Άμα του πειράξεις λίγο το κεφάλι το κουνάει???

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι η χελωνα που ειχα διξει. τα ακρα και το κεφαλει τα εχει εξω και απλο τα κουναει

το κανει απο τοτε που την εχω σχεδων 1ναμιση χρονο επιδι ειναι μικρη την εχω σε μια απλη ζελωνιερα οταν μεγαλοσει θα την βαλω σε μεγαλιτερο και σημερα την ξαναεβαλα σε ενα μεγαλο ενυδρειο με μεγαλο βαθος αλλα τα ιδια παλι μονο περπαταει κατω στο βυθο

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο χωρίς να δημιουργούμε αντιπαραθέσεις αυτό που θα ήθελα να σου πω εγώ είναι πως το χελωνάκι σου,λόγο του ότι είναι ένα διαφορετικό είδος από τα κοινά του εμπορίου λογικό είναι να έχει τελείως διαφορετική συμπεριφορά από αυτά. Πολλές μεγάλες σαρκοφάγες χελώνες (όπως η mata mata και η snapper) αντί να κολυμπάνε έχουν ένα αργό βάδισμα.

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

ναι ομως εμενα δεν προσπαθει να κολιμπισει προς την επιφανια και σημερα που την εβαλα παραπανω νερο περιπου 10 εκατοστα και εβαλα τροφη μεσα προσπαθουσε να την δαγκαση αλλα δεν μπορουσε να μινει στην επιφανια μονο αν εχει κατι ψηλο και να παταει εκει και να βγενει αυτην την χελωνα εχω

http://turtlesandmoreturtles.blogspot.com/2009/01/photo-of-european-pond-turtles-emys.html

Έγινε επεξεργασία - xristos.i
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...