Jump to content

Το Πρώτο Ενυδρειο Μου!!


johnnyman

Recommended Posts

οριστε 3 φωτος με μερικες μικρο αλλαγες ακομα στα φυτα!ηδη οι βαλισνεριες,το μπροστινο χαμηλο φυτο και τα κοκκινα πισω αρχισαν κ περνουν τα πανω και πετανε συνεχεια καινουριους δρομεις!!επισης ακομα εβαλα 3 αρσενικα guppy και και συντομα θα μπουν 5 θυληκες ακομα!ανανεωνω τα αιματα βλεπεται!! :D σορρυ για τις φωτος αλλα ειναι απο tablet...

CQS2nRx.jpg

pULI1oD.jpg

R1d49ly.jpg

Έγινε επεξεργασία - johnnyman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως πανεμορφο.Μ'αρεσει στ'αληθεια πααααααρα πολυ!Μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολα τα παιδια για τα καλα τους λογια!!!απο κοντα ειναι καλυτερο,οι φωτος το αδικουν λιγο!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενυδρειο που χαιρεσαι να το βλεπεις!!!!!

Μπραβο!!!!

:thumbsu::thumbsu::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου!! :) ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια εξελισεται

οταν καλυφθει και η πλατη

απο φυτα θα ριναι πανεμοεφο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!!οριστε και μια σημερινη φωτο!!μετα απο 2-3 ωρες αφοτου αναψουν τα φωτα το ενδυρειο γεμιζει απο μικρες φυσαλιδες μαλλον λογω φωτοσυνθεσης!!! :D

tJ1XPke.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος !! :) Κάποια στιγμή αν μπορέσεις , βγάλε μας και μια φωτογραφία με pearling.

Link to comment
Share on other sites

το pearling που κανει ειναι πολυ μικρες φυσαλιδες και δεν φενονται στις φωτος!!ασε που τις βγαζω απο το tablet..αμα βρω καποια καλη μηχανη θα βγαλω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για το Micranthemum Monte Carlo και βεβαια ειναι γρασιδι,ειναι το παλιο elatine hydropiper το οποιο αλλαξε ονομα.Αλλιως λεγετε και mini glossostigma.Αλλο οι δρομεις του γρασιδιου και αλλο των αλλων φυτων.Γενικα το χοντρο χαλικι δεν βοηθα πολυ στην αναπτυξη των φυτων να ξερεις.Ειδικα τα γρασιδια θελουν ψιλοκοκκο χαλικι,διαβασε και εδω.

Δεν πρεπει να ειναι το ιδιο φυτακι ... μοιαζουν αλλα εχουν διαφορες .

Πολυ ομορφο γινεται το ενυδρειο ! Μπραβο !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!σημερα τραβηξα ενα καινουριο βιντεακι με τα ψαρακια εν δραση!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ όμορφο!!! Μ' αρέσει το χοντρό χαλίκι που έχεις με τα φυτά. Είναι ξεχωριστό το ενυδρείο σου!

Link to comment
Share on other sites

αληθεια σε αρεσει αυτο το χαλικι που εχω??ειναι το μονο "αγκαθι" μεσα στο ενυδρειο κατα την γνωμη μου!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο το στησιμο!! μπραβο σου!

το μονο που θα αλλαζα ειναι καπως την ψαροσυνθεση..

θα εβγαζα τα cpd , και θα μειωνα τα αρσενικα γκαπυ...

Link to comment
Share on other sites

αληθεια σε αρεσει αυτο το χαλικι που εχω??ειναι το μονο "αγκαθι" μεσα στο ενυδρειο κατα την γνωμη μου!!

Το "αγκάθι" που λες για μένα είναι αυτό που του δίνει άλλο "χρώμα". Όλοι έχουν ψιλόκοκκο χαλίκι. Δεν ξέρω κατά πόσο δεν ευννοεί τα φυτά το χοντρό (αν και απ'ότι βλέπω μια χαρα τα πάνε) αλλά είναι υπέροχο το αποτέλεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

τα φυτα πανε σφαιρα..ειδικα οι βαλισνεριες ουτε μηνα εχει που τις εβαλα και εχουν τρελαθει.πετανε απο παντου δρομεις κατω στο χαλικι και μεγαλωνουν με τρομερους ρυθμους!!πιστευω ευνοει πολυ και το φως που εχω.το ενυδρειο ειναι περιπου 45-50 λιτρα καθαρα και τα watt που εχω ειναι 48!!βεβαια βοηθανε και τα λυπασματα(iron,flourish,excel,pottasium,κτλ).ευχαριστω κ παλι για τα καλα σας λογια!! :)

Έγινε επεξεργασία - johnnyman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα!!μια νεο φωτο πως ειναι τωρα το ενυδρειο!!

01NgOih.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εξαιρετικό αποτέλεσμα, πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

χεχε!!ευχαριστω πολυ παρασκευα!!!οτι μπορουμε κανουμε αλλα πιστευω οτι μπορει να γινει και καλυτερο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!μερικες νεες φωτα με τα φυτα σε αγριες διαθεσεις!!! επισης σημερα γεννησα η μια καινουρια μου θηλυκια 12-13 μικρα και ολα περιφερονται,χαμος!!!


CHgzvV4.jpg


xYbHTNh.jpg


umRKwJG.jpg

Έγινε επεξεργασία - johnnyman
Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωωω

τι αναπτυξη ειναι αυτη μεσα σε 9 μερες

φτου φτου

Link to comment
Share on other sites

Πως αντεχεις να το βλεπεις καθε μερα αυτο το εκτρωμα που εχεις φτιαξει ρε?!?!? ^_^

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!!τι να κανω το ανεχομαι καθε μερα!! :P αληθεια σας αρεσει τοσο πολυ!!η αναπτυξη ειναι οντως τρομερη.τωρα που βλεπω και πως ηταν πριν πω!!καλα να ειναι το φως κ τα λυπασματα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

:thumbsu::thumbsu::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...