Jump to content

Επιστροφή στα Νάνο


fotojohn

Recommended Posts

Σημερα ξεκινησα για τη ραφηνα να παρω αντιφωσφωρο....ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟ.....μα...κια μου που δεν ειδα το ωραριο και οτι παρασκευη δεν ειναι ανοιχτο....εγω εκανα παρα αυτα την αλλαγη....σιφονισα οσο μπορουσα εχασα και λιγη αμμο βεβαια....αλλαξα γυρω στα 35 λιτρα γενναια αλλαγη...εβγαλα και οσα μερισσοτερα βραχακια τα ετριψα,εβγαλα και τον κυκλοφορητη και τον καθαρισα...αφησα το σκιμερ να αφαιρεση τωρα ολη τη βρωμα απο την ανακατωσουρα...και αυριο θα το καθαρισω και θα του βαλω νεον ανθρακα και αντιφωσφωρο....τωρα μεσα ειναι λιγο μεσα στις ινες - μυξες απο αυτα που βγαζουν τα κοραλλια...τα ταλαιπωρησα λιγο βεβαια....θα ακολουθησω και τις δοσολογιες που ανεφερα πιο πανω....αφαιρεασα το πλεξι γκλασ και ...παμε να δουμε....(ειναι λιγο θολες απο την ανακατωσουρα ακομα)

http://postimg.org/image/xnr5p5h83/

http://postimg.org/image/txnw91b0n/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ καλύτερο μετά το καθάρισμα, ακόμα και τώρα που είναι θολό!

Περιμένουμε περαιτέρω εξελίξεις απο τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

πηγα και πηρα και αντιφωσφωρο σιδηρου σημερα και αλλαξα και αυτο....και τωρα τι?????

http://postimg.org/image/6arhgqf1x/

Link to comment
Share on other sites

πηγα και πηρα και αντιφωσφωρο σιδηρου σημερα και αλλαξα και αυτο....και τωρα τι?????

http://postimg.org/image/6arhgqf1x/

Τώρα υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

θελω βοηθεια ανοιξε το ενυδρειο μου, και τελοσπαντων ενας φιλος μου εδωσε ενα σαν σαν 90 λιτρα....

του εβαλα μεσα τον κυκλοφορητη 5000 λιτρα και η εξοδος του σκιμερ 3000 λιτρα και εχει και ενα φιλτρακη 500 λιτρα την ωρα παντα...μου σηκωνει σιγα σιγα αμμο σε ενα σημειο...οπως και να το φτιαξω καπου θα σηκωσει αμμο...θεωρω σιγα σιγα θα το σκαψει....

λετε ειναι πολλα τα 5000 λιτρα...τι προτεινεται...σκιμερ και το φιλτρακι που το εκανα χημικο δεν φευγουν...να βαλω τον παλιο 3000 λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω οτι το σκιμερ ειναι κρεμαστο και μπροστα εχω σφουγγαρι , επομενως το σκιμερ δεν δημιουργει ιδιατερα καποια κυκλοφορια, απλα εχει σε ενα σημειο μια πιεση νερου απο την πτωση...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο βιντεο να δουμε τη 10αρα να δουλευει;

Λύσσα όχι αστεία! Περίμενε θα σου φτιάξω σου είπα!! Σήμερα επέστρεψα σπίτι από τα νοσοκομεία! :)

Link to comment
Share on other sites

Λύσσα όχι αστεία! Περίμενε θα σου φτιάξω σου είπα!! Σήμερα επέστρεψα σπίτι από τα νοσοκομεία! :)

:bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αδερφε.Πολυ καλη κυκλοφορια πραγματι.

Να χαιρεσαι το ενυδρειο σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Φιλοι του ενυδρειου και ιδιατερα του θαλασσινου,

Δυστυχως πρεπει να ξανα αφησω το χομπι και λυπαμαι που το λεω χομπι γιατι ουτε αυτο δεν ειναι πλεον..

Λογω των επαγγελματικων υποχρεωσεων , λειπω ταξιδια, η φροντιδα του ενυδρειου ειναι ελλειπεστατη.

Ειναι σαν ενα εγκαταλελειμενο ενυδρειο..

εχω χασει ολα τα κοραλλια,,,,και λιγο η εφυλλια και κατι μανιταρακια παλευουν για την επιβιωση...(μαλλον)

Ως εκ τουτου λυπαμαι να βλεπω τη δημιουργεια μου που καταστρεφεται...και απλα θα το διαλυσω.

Δεν ειναι πλεον χομπι, αλλα ουτε και αγγαρια...ειναι τιποτα....δεν εχω χρονο...δεν το ευχαριστιεμαι καθολου,το βλεπω και να σαπιζει και δεν εχω διαθεση...Λυπαμαι....

Ως εκ τουτου δινω ολο το βραχο γυρω στα 8 κιλα, μαζι με τα ζωντανα 2 ψαρια κλοουν, ενα μωβ κιτρινο ντοτυμπακ, μια γαριδα καθαριστρια συνολο 50 ευρω.

Δωρο ο ψιλος αραγωνιτης που εχει κατω και οτι ζουμια εχω.....

Αυτα ...

οποιος θελει ας στειλει...ουφ... :(

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι τα καλυτερα!

Καλη η προσφορα σου, βαλτο στις αγγελιες φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλη συνεχεια ευχομαι και γρηγορη επιστροφη στο ΧΟΜΠΙ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...