Jump to content

ΝΕΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ


NAVY

Recommended Posts

NAVY - ΠΟΛΥΧΑΙΤΗΣ 1 - 0

Ο αγώνας τελείωσε ,............ ο τύπος συνελήφθη , και κρατείται φυλακισμένος . :buttrock::blush::blink::(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 390
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

NAVY - ΠΟΛΥΧΑΙΤΗΣ 1 - 0

Ο αγώνας τελείωσε ,............ ο τύπος συνελήφθη , και κρατείται φυλακισμένος . :buttrock::blush::blink::(

Τόσο γρήγορα....

Δεν είχε καθόλου ενδιαφέρον ο αγώνας. Ούτε αγωνία, ούτε τίποτα.

Καλά τον ξέκανες στον πρώτο γύρο????

Θέλω λεπτομέρειες για την τεχνική σου, να μάθουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Απόστολε κάνε προπόνηση στα εύκολα γιατί στο τελικό σε περιμένουν τα θηρία με τις πολλές μασέλες..

έβγαλες καμιά φωτογραφία του φυλακισμένου ?

Link to comment
Share on other sites

Photo...photo..photo και γρηγορα post στην κατηγορια του Shimek... Τα λατρευει...

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα φωτο, πριν το φάει ο....κροκόδειλος.

Ξέρω τι λέω, δεν είμαι off topic.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο γρήγορα....

Δεν είχε καθόλου ενδιαφέρον ο αγώνας. Ούτε αγωνία, ούτε τίποτα.

Καλά τον ξέκανες στον πρώτο γύρο????

Θέλω λεπτομέρειες για την τεχνική σου, να μάθουμε και εμείς.

Νίκο ο αγώνας είχε ξεκινήσει από χθες το βράδυ ( 23: 00 ) που σβήσανε τα φώτα.

Γύρω στις 03 : 15 βγήκε ο βράχος με τον τύπο έξω από το ενυδρείο, και μπήκε στον κουβά.

Από το πρωί δεν κατάφερα τίποτα, και το απόγευμα του έβαλα λίγο κρέας,..... βγήκε και εντόπισα την τρύπα του.

Τον έπιασα πάλι με την λαβίδα, αλλά δεν έβγαινε ...........δυνατή κόντρα ο μπαγάσας. :(:(:angry2:

Με ένα κοπίδι και σφυρί έσπασα την άκρη του βράχου που ήταν η τρύπα του, και έτσι τελείωσε ο αγώνας. :(:(

Με το σπάσιμο βγήκαν άλλα 4 κόκκινα σκουλήκια, με πολύ λεπτό σώμα, και το ένα ήταν πάνω από 10 cm.

Τώρα καλά κακά είναι δεν ξέρω, μπήκαν στον κουβά όλα :buttrock::blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα φωτο, πριν το φάει ο....κροκόδειλος.

Ξέρω τι λέω, δεν είμαι off topic.

ετοιμος είναι να τον φάει

post-867-1193073108_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αμαρτία το ζωντανό.

Βάλτο πάλι εκει που ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Αποστολη μπορεις να βγαλεις μια πιο μεγαλη??? γιατι εμενα μου φαινεται σαν "σκουλοπετρα" ?? Αν ναι ειναι χρησιμη και εχω πανω απο 200 :buttrock:

Δεν μπορω να δω το στομα του για να καταλαβω ομως....

Link to comment
Share on other sites

Αυτός πραγματι είναι σκουλόπετρα, και το κεφάλι του είναι σε ένα άλλο κομμάτι, διότι όπως τον τράβαγα με την λαβίδα κόπηκε στα δυο :(

Τα άλλα που κουβαλούν τις πέτρες ( ανακόντα ) έχουν χρώμα κερασιάς, και 1 cm πίσω από το κεφάλι έχουν μια κάθετη γραμμή άσπρη.

Μπροστά στο κεφάλι προεξέχουν 4 μύτες σαν δόντια / δαγκάνες :angry2::angry2::angry2:

Χθες βγήκε ξαφνικά έξω όταν τάιζα, και πρόλαβα να τον τραβήξω βίντεο με το κινητό :(:(:(

Αργά η γρήγορα θα βγουν και οι αυτοί έξω :buttrock::blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το βίντεο στο photobucket ή στο yutube να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τους φίλους ΝΙΚΟ ΨΑΛΤΗ, ΜΑΡΙΟ ΒΟΥΛΓΑΡΗ ( Discos ), ΘΑΝΑΣΗ ΜΠΑΛΑΣΚΑ ( TAN ), ΔΗΜΗΤΡΗ ΛΥΣΙΚΑΤΟ ( Husky jim ), ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΤΟΥΝΑ (JDP ), ΜΑNO ΜΑΤΣΑΚΗ ( Mano gr ),ΤΑΣΟ ΚΡΗΤΙΚΑΚΗ ( sal Tasos ), για την σημαντική βοήθεια που μου έδωσαν και μου δίνουν, για να μπορώ κ’εγώ σήμερα να έχω, έναν μικρό ύφαλο κοντά μου.

Μετά απο8 μήνες λειτουργίας βλέπεται την γενική εικόνα του ενυδρείου μου

post-867-1193228972_thumb.jpg

post-867-1193229044_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απόστολε το ενυδρείο <<μιλάει >> μόνο του .. αυτό που βλέπω είναι πολύ φροντίδα και αγάπη :blush::blink::( ..

καλή συνέχεια .

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

post-867-1193246037_thumb.jpgΈχω παρατηρήσει στην βάση ενός porites, και περιμετρικά σε ακτίνα 1 cm το χρώμα της κοραλλίνης να έχει γίνει άσπρο. :blush:

Μπορεί να προέρχεται από εκκρίσεις του κοραλλιού αυτό ?

Μήπως θα πρέπει να το αφαιρέσω από το ενυδρείο. ? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Αποστολη ολο για το τρελοσκουληκι μιλας και το διαμαντι μας το κρυβεις!! Τρομερη εξελιξη φιλε!!

Μπραβο... !!!

Οσο αφορα το ασπρισμα που λες δεν βλεπω λογο αφαιρεσης απο το ενυδρειο...δε νομιζω δηλαδη οτι πρεπει να βγει για να μην γινει και στα αλλα κατι....γενικα απο οτι μπορω να δω (λιγα) δεν βλεπω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάφερα να τραβήξω μια φωτο το ένα ΑΝΑΚΟΝΤΑ. :(

Θέλετε να μάθετε τι μήκος είχε περάσει από αυτό το κενό που φαίνεται το σώμα

του .... ...................................................................................................................

..........................................................................................................................................

καθίστε παρακαλώ μην σοκαριστείτε. :(:angry2::angry2: ..........................................................................

Πάνω από Μ Ι Σ Ο - Μ Ε Τ Ρ Ο :buttrock::blush::blink::(:(

post-867-1193263806_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααα

Link to comment
Share on other sites

post-867-1193246037_thumb.jpgΈχω παρατηρήσει στην βάση ενός porites, και περιμετρικά σε ακτίνα 1 cm το χρώμα της κοραλλίνης να έχει γίνει άσπρο. :blush:

Μπορεί να προέρχεται από εκκρίσεις του κοραλλιού αυτό ?

Μήπως θα πρέπει να το αφαιρέσω από το ενυδρείο. ? :buttrock:

Η νέκρωση και η επαναδημιουργία της κοραλλίνης άλγης, είναι μια διαδικασία, που γίνεται συνέχεια στα φυσικά κλειστά συστήματά μας. Σύμφωνα με τον Shimek, η παρουσία της, δεν προσφέρει τίποτα στο ενυδρείο μας, εκτός από κάποιο αισθητικό αποτέλεσμα. Στη φύση τέτοια ανάπτυξη κοραλλίνης δεν θα δούμε πουθενά, ιδιαίτερα στις προσήλιες περιοχές.

Για το λόγο αυτό θα σου πρότεινα να μην αγχώνεσαι και να μην προσπαθείς να βλέπεις τα πάντα "ροζ".

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάφερα να τραβήξω μια φωτο το ένα ΑΝΑΚΟΝΤΑ. :(

Θέλετε να μάθετε τι μήκος είχε περάσει από αυτό το κενό που φαίνεται το σώμα

του .... ...................................................................................................................

..........................................................................................................................................

καθίστε παρακαλώ μην σοκαριστείτε. :(:angry2::angry2: ..........................................................................

Πάνω από Μ Ι Σ Ο - Μ Ε Τ Ρ Ο :buttrock::blush::blink::(:(

Πολύ ωραίο ζωάκι!!!

Να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάφερα να τραβήξω μια φωτο το ένα ΑΝΑΚΟΝΤΑ. :(

Θέλετε να μάθετε τι μήκος είχε περάσει από αυτό το κενό που φαίνεται το σώμα

του .... ...................................................................................................................

..........................................................................................................................................

καθίστε παρακαλώ μην σοκαριστείτε. :angry2::angry2::angry2: ..........................................................................

Πάνω από Μ Ι Σ Ο - Μ Ε Τ Ρ Ο :blush::blink::(:(:(

Απόστολε το ενυδρείο σου είναι super . :thumbdown:

To συγκεκριμένο ζωάκι νομίζω ότι κάνει και για κοκορέτσι. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...