Jump to content

Giovanni's 600L Rimless Reef


Giovanni

Recommended Posts

Αντε για να ακούω προτάσεις για φωτιστικό στις διαστάσεις μου με μάξιμουμ πόσο τα 500 ευρώ... κατά προτίμηση led κ οχι diy,να ρίξουμε λίγο τα watt.. έχω κάτι στο μυαλό μου αλλά θέλω κ άλλες προτάσεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε για να ακούω προτάσεις για φωτιστικό στις διαστάσεις μου με μάξιμουμ πόσο τα 500 ευρώ... κατά προτίμηση led κ οχι diy,να ρίξουμε λίγο τα watt.. έχω κάτι στο μυαλό μου αλλά θέλω κ άλλες προτάσεις.. :)

Ευτυχως δεν εχουμε κανεναν εφοριακο στο φορουμ, γιατι σιγουρα θα στην επεφτε στη δουλεια και στο Ε9!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Στάθη μου δεν έχω ούτε τον χρόνο να ψάχνω ούτε τον χρόνο να τρέξω να βρω υλικά μιας κ δουλεύω όλη μέρα κ όταν σχολαω δεν υπάρχει μαγαζί ανοιχτό κ επίσης είναι ότι θα είναι μέσα στο σαλόνι μου πρώτη μούρη κ δεν θέλω να φαίνεται άσχημα. Ποσό μάλλον κ η γυναίκα..

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν εχουμε κανεναν εφοριακο στο φορουμ, γιατι σιγουρα θα στην επεφτε στη δουλεια και στο Ε9!

Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquastyleonline.com και δεν ξανα σου λεω τιποτα :bigemo_harabe_net-134: .Βλεπεις,παραγκελνεις(εχει ολα οσα σου χειαζονται)και σε καμια 10αρια μερες στο ταχυδρομειο Έγινε επεξεργασία - clooyn
Link to comment
Share on other sites

http://www.aquastyleonline.com και δεν ξανα σου λεω τιποτα .Βλεπεις,παραγκελνεις(εχει ολα οσα σου χειαζονται)και σε καμια 10αρια μερες στο ταχυδρομειο

Στάθη δεν είμαι για diy βρε αγορινα. . Θέλω να ψάξω κάτι εργοστασιακό ..

Σκέφτομαι για razor maxspect αλλά παίζει να χρειαστώ 2 μικρά αντί ενός μεγάλου.Και πάλι ξαναλέω ότι δεν είναι για τώρα.. μια χαρά δουλεύει κ το ΑΤΙ προς το παρών.. για το μέλλον κοιτάω για αναβάθμιση..

Παίζει κ για ΑΤΙ πάλι στα 54w όμως για να μπορέσω να καλυψω κ απαιτήσεις sps...

Γενικώς ψάχνομαι να δω τι αξιόλογο υπάρχει στην αγορά ..

Υπάρχουν κ led που μπορεί να κάνουν 1500 ευρώ αλλά κ αυτά έχουν τα μειονεκτήματα τους καθώς διαβάζω σε ξένα φόρουμ ότι είναι μειονέκτημα ένα led φωτιστικό να βγάζει disco effect.. .

Γενικά παίζουν πολλά.. γι'αυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει κάτι κατά νου...

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

Με 4+4 ευρω μπορεις να παρεις 2 ανακλαστηρες, με 8 ευρω κολλα διπλης οψης μια κοκκινη που σηκωνει 45κιλα βαρος, και 2 λαμπες 54W, και να τις κολλησεις στα πλαινα του φωτιστικου σου(μπρος και πισω). Και επειδη εισαι σαλονατος κανε ενα πλαισιο με plexi glass για την μπροστα λαμπα. Diy by Bababrilios και το εχω εφαρμοσει κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να τα ακουμπισεις καπου, παρε μου ενα Galaxy S3 ρε δικε μου!

Σου πουλάω το δικό μου!!! Χαχαχαχα

Εξυπνε... άντε πες οκ έβαλα τις λάμπες που λες.... το φωτιστικό μου έχει από μπροστά το κομπιούτερ... πως θα κάνω ρυθμίσεις άμα κολλήσω λάμπα μπροστά?? Και επίσης ... τι ωραίο θέαμα ε??

ΕΊΠΑΜΕ... ακόμα δεν έχει τπτ.. στο μέλλον θα δείξει...

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

Eurythoe complanata .. (?)

Υπάρχουν εκατονταδες στον αραγωνιτη!

Έβγαλα κ ένα αλλά κατσιασε αμέσως..

post-47746-1355874201,6652_thumb.jpg

post-47746-1355874219,8503_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

To θέμα αυτό τώρα το είδα, αυτό το ενυδρείο για αλλού ξεκίνησε και αλλού κατέληξε. Βλέπω ότι έχει πάρει καλό δρόμο και χαίρομαι.Εύχομαι να το χαρείς φίλε, μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα σε τέτοιο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα αυτό τώρα το είδα, αυτό το ενυδρείο για αλλού ξεκίνησε και αλλού κατέληξε. Βλέπω ότι έχει πάρει καλό δρόμο και χαίρομαι.Εύχομαι να το χαρείς φίλε, μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα σε τέτοιο ενυδρείο.

Είχε καλά "μαστόρια" μάλλον γι'αυτό.. :)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε να είσαι καλά..

Ορίστε για καφεδάκι μαζί με τον Τεο όποτε θέλετε να το δεις κ από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβες βρε θηρίο και έβαλες και σκληρά? Βλέπω και μεγάλη βελτίωση στις φωτό... Ωραίος!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο. Πολλά μπράβο! Και καλλιτεχνικές φωτό! Τελικά εσεις οι θεσσαλονικείς το έχετε ψάξει το θέμα με τις φωτό!

Link to comment
Share on other sites

Α εσυ εισαι καλος :bigemo_harabe_net-64:

:bigemo_harabe_net-145:

Πότε πρόλαβες βρε θηρίο και έβαλες και σκληρά? Βλέπω και μεγάλη βελτίωση στις φωτό... Ωραίος!! :thumbup:

Μην ξεχναμε οτι τα βραχια μου ηταν απο το προηγουμενο ενυδρειο και χωρις να χασουν καθολου βιολογια ... το ενυδρειο ειναι στρωμενο απο την πρωτη στιγμη... και με 0.6 watt ανα λιτρο η αλγη ειναι ελαχιστη μεχρι τωρα που αυριο κλεινει ενα μηνα το ενυδρειο..

Ευχαριστω για τις φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες φακό?

Οχι! με τον μανισιο 18-55 ειμαι.. δεν μπορω να βγαλω πιο κοντινα macro απο αυτα.. δυστηχως.. και ενας καλος φακος με καλο macro κανει κανα 400αρι κ λιγα λεω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι γι αυτόν τον φακό τα πήγες παραπάνω από καλά... Μπορείς να βρεις μτχ τον ταμρον 90mm 2.8 από 200 έως 300...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...