Jump to content

Giovanni's 600L Rimless Reef


Giovanni

Recommended Posts

Έλα ρε Γιάννη, πάει και το salifin; Κρίμα ρε συ, δυστυχώς από τον ενθουσιασμό μας κάνουμε λάθος κινήσεις, την έχω πατήσει και εγώ έτσι και μου έγινε από τότε το πάθημα μάθημα, υγεία να 'χουμε και γεμάτη τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γρηγορη ολα εκτος του blue...ακομα..

Ετσι ειναι το παθημα μαθημα φιλε..

Link to comment
Share on other sites

Πας πολύ καλά εσύ τελικά…..

Παρόλο της ατυχίες σου η εξέλιξη του ενυδρείου σου είναι πολύ καλή και οι φωτογραφίες σου ακόμα καλύτερες!

Keep reefing!

:thumbup: :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη οι φωτος σου ειναι πολυ πολυ καλες!!!! μπραβο ρε φιλε!!

κριμα για το ατυχές περιστατικό, αλλα προχωρα γερα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδες..

Το θεμα φωτογραφια εχει μελλον ακομα, το ψαχνω πολυ τον τελευταιο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Ψαρια απο Μαρτιο τωρα παλι...

γιαννη μακαρι να τη γλυτωσει το Blue και να υπαρχει τουλαχιστον αυτος μεχρι το μαρτιο!

πιστεψε με θα δεθεις πολυ με το ψαρακι αυτο αν ειναι μονο του και θα εχει και φοβερη αναπτυξη

αν ειναι ο μαγκας σε 600 λιτρα ενυδρειο!

κανε οτι περναει απο το χερι σου να τον γλυτωσεις :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα κιολας και οτι επιθυμεις να το παθεις!

υγεια πανω απ'ολα και τ'αλλα ερχονται!

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! Παντα υγεια σε ολο τον κοσμο παιδια... υγεια.. το πιο σημαντικο!!

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα ρε πατρίδα!

Αυτό με τις φωτο το παραβλεπω... :)

Sent from GiovaTalk...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια να λεγεται φιλε!!! καμια σχεση σχεση οι πρωτες φωτος με τις τελευταιες, στο ειπα και στην συνάντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Giova το μοναδικο κυπελλακι απο τα χτεσινα φραγκακια που ειχε 1026 αλατοτητα ηταν το δικο σου,ολοι οι αλλοι ειμασταν κατω του 1025

ΥΓ Ποιος εισαι ρε φιλε τελικα?...Ο Ποσειδωνας? :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο απόλυτος φίλε.

Το sybon δε θέλει ποτέ καλιμπραρισμα!! :) :)

Sent from GiovaTalk...

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μεγαλος μαγκας αυτος που ανακαλυψε τα ξυραφακια!!

20130116_210020.jpg

Eκοψε με επιτυχια τα τζαμια απο ενα περιτο διαμερισμα στο sump και πλεον ειναι ετοιμο να υποδεχτει το ΑΤΙ PowerCone..

Yγ: salamander τετοιες κολλησεις ουτε στα εργοστασιακα ρε φιλε!!!Τσιμα τσιμα χωρουσε το ξυραφι αναμεσα!!! :bigemo_harabe_net-64:

20130116_210039.jpg

20130116_210034.jpg

Επεσε και ενα καθαρισμα μετα και αστραπψε!

:bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο βλέπω έπιασε τόπο η βάση...καλά έκανες και έβγαλες το διαμέρισμα.Το ύψος του σκίμμερ μόνο να μετρήσεις να δείς μήπως θέλει καμιά πατέντα...αμαρτία είναι να βάζεις αφρολέξ σε τόσα λίτρα σάμπ...

Link to comment
Share on other sites

σωστα.ποσους ποντους υψος υπολογιζεις να εχει το διαμερισμα?

Link to comment
Share on other sites

Το νερο μεσα σε ολο το σαμπ ειναι στους 26 ποντους και δεν γινετε να ρυθμιστει με καποιο τροπο γιατι οπως φαινεται και στην πρωτη φωτο τα διαμερισματα χωριζονται με διπλά τζαμια.

Το σκιμερ θελει μαξιμουμ υψος νερου 22 ποντους οποτε θα βαλω να πατησει το σκιμερ πανω σε μια πλατικη (eggcrate.. αν βρω πουθενα.. ) βαση 4αρων ποντων και ολα καλα..

Υγ: Αλεξ αν επιασε τοπο λεει.. ευχαριστω πολυ φιλε!!!

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

αν βρεις η φτιαξεις τετοια βαση να εχει καποιο σχετικο βαρος,ετσι ωστε σε περιπτωση διακοπης ρευματος μην βρεις το σκιμμερ ξαπλα και το σαλονιο σου μεσα σε νερα....

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κοψω τα τζαμια που εβγαλα και να τα βαλω κατω στο πατο του σαμπ και πανω να πατησει το σκιμερ..

καλη ιδεα ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

Και το λεω αυτο σκεπτομενος οτι δεν θα μπορει να πιασει βρωμα απο κατω αν ειναι γυαλι.. ενω στο eggcrate θα πιανει τον πατερα του και την μανα του...

Link to comment
Share on other sites

Με την καλτσούλα δεν θα πιάνει τίποτα...απλά κάθε 3-4 μέρες θέλει αλλαγή να μην βουλώνει.Γυαλί με γυαλί...δεν ξέρω το φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...