Jump to content

Giovanni's 600L Rimless Reef


Giovanni

Recommended Posts

Φιλαράκι γι αυτόν τον φακό τα πήγες παραπάνω από καλά... Μπορείς να βρεις μτχ τον ταμρον 90mm 2.8 από 200 έως 300...

Ναι το ξερω απλα τωρα προεχουν άλλα..

Εχω βγαλει πανω απο 1500 κλικ για να το φερω οσο καλυτερα γινετε με τον συγκεκριμενο φωτισμο... εχει παρα πολλες ρυθμισεις η καμερα..

Link to comment
Share on other sites

Ε βάλε και καμία FTS που λέει και ο Δίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω απλα τωρα προεχουν άλλα..

Εχω βγαλει πανω απο 1500 κλικ για να το φερω οσο καλυτερα γινετε με τον συγκεκριμενο φωτισμο... εχει παρα πολλες ρυθμισεις η καμερα..

Μη το φοβάσαι βγάλε όσα περισσότερα κλικ μπορείς (τσάμπα είναι) οι μηχανές αυτές δίνουν εγγύηση μέχρι 100,000 κλικ, φτάνει να μάθεις καλά την κάμερά σου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε να πάρει εκεί που έχουν μπει δε μπορώ να ζουμαρω καλά αλλά μια fts ;) θα την βγάλω!!

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα ψωφια Γιαννη και δωσε φωτο στο λαο!!! :bigemo_harabe_net-145:

Έγινε επεξεργασία - VRILO
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια βρε!! Χαχα

Πρέπει να βρω κάνα καλό φακό... είπαμε θα βάλω!!

Τα ζωντανα σου ειναι σουπερ κ προς το παρων τα πανε σουπερ... το μελλον θα δειξει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες φωτογραφιες φιλε μου,και η φουσκαλιτσα τα σπαει :D

FTS οπωσδηποτε,:D αλλα να δουμε και τα καινουρια αποκτηματα ε; :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι! με τον μανισιο 18-55 ειμαι.. δεν μπορω να βγαλω πιο κοντινα macro απο αυτα.. δυστηχως.. και ενας καλος φακος με καλο macro κανει κανα 400αρι κ λιγα λεω...

Τα σπαει το θηριο! Αντε με το καλο να το στοκαρεις!

Μπορεις να τσιμπήσεις τον 50mm f1.8 της nikkon στα 120ε περιπου θα παθεις πλακα με το τι θα βγαλεις! σταθερος φακος μεν (χωρις ζουμ-αρα κολλαμε την μουρη στο τζαμι! :P :P ) αλλα τρελλη σχεση τιμης- ποιοτητας!

Έγινε επεξεργασία - Rythor
Link to comment
Share on other sites

Τα σπαει το θηριο! Αντε με το καλο να το στοκαρεις!

Μπορεις να τσιμπήσεις τον 50mm f1.8 της nikkon στα 120ε περιπου θα παθεις πλακα με το τι θα βγαλεις! σταθερος φακος μεν (χωρις ζουμ-αρα κολλαμε την μουρη στο τζαμι! :P :P ) αλλα τρελλη σχεση τιμης- ποιοτητας!

Ευχαριστω φιλαρακι μου!!

Μπα εγω σκεφτομαι να ψησω την γυναικα να μου κανει δωρο αυτον

http://www.akalavrentzos.gr/product.php?products_id=830

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κανένα κοράλλι καλύτερα να έχεις και τι να βγάζεις φωτό....

Εγώ σε βρίσκω αξιοπρεπέστατο φωτογράφο..Θα κάνουμε μια επιλογή απο LPS μαζί να τα βλέπεις κάθε μέρα που γυρνάς σπίτι να γουστάρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γιανναρε εξελισσεσαι σε τοπ φωτογραφο.μπραβο φιλαρακι.ωραιο τανκ ωραια ζωντανα,αλλα πλεον και ωραιες φωτος.

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα γιαννη!

Πολυ ομορφο!εχεις πολυ ωραιες βασεις για το μελλον και

Εχεις τοποθετησει πολυ ομορφα τα κοραλια!

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα παιδια ευχαριστω..οσο για τις φωτο περιμενω και τον καινουριο φακο και υποσχομαι ακομα καλυτερες.

Ειπα να βγαλω μερικες μιας και ειμαι πολυ στεναχωρημενος τις τελευταιες μερες,εχασα ολα μου τα ψαρια απο χαζομαρα δικη μου κ μονο.. εμεινε μονο ο blue ...ας ελπισω να την παλεψει αυτος μιας και αυτος εκανε την αρχη με το ικ και κολλησαν ολα.. και πεθαναν, και εγω ο βλαξ που εβαλα ψαρια ενω αυτος ειχε γινει μολις καλα...

Τα παθηματα γινοται μαθηματα...

Link to comment
Share on other sites

Ολοι εχουμε κανει ματσολιες ρε.Αυτα εχει το χομπυ.Λιγο υπομονη τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ολοι εχουμε κανει ματσολιες ρε.Αυτα εχει το χομπυ.Λιγο υπομονη τωρα :)

Δυστηχως ή ευτυχως αυτη ειναι μεγαλη αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δυχτυχως για τα ζωντανα που "φευγουν" και ειναι κριμα,ευτυχως για μας που διδασκομαστε!

:)

Link to comment
Share on other sites

καποτε ημουν στη δικη σου φαση.ολοι μου ελεγαν να εχω υπομινη στοστοκαρισμα ψαριων .βιαστηκα αν και περιμενα.δεν περιμενα οσο επρεπε...αποτελσμα..?

σχεδον ολα τα ψαρια νεκρα απο οντινιουμ και αρκετα προβληματα για πολυ καιρο...

ολοι μας εχουμε κανει μπουρδες.το μοναδικο μειονεκτημα του χομπι ειναι πως τις περισσοτερες φορες η εμπειρια μας εμπλουτιζεται εις βαρος της ζωης των ζωων μας για να μην μιλησω για πορτοφολια...

Link to comment
Share on other sites

Ασε Κωστα το θεμα πορτοφολι ποναει...

Οσο υπομονη ειχα κανει με το παλιο ενυδρειο και ειχα 3 ψαρια ολο κ ολο μεσα ποσο καιρο και εβαζα λεφτα μονο για εξοπλισμο,τωρα με το καινουριο ηθελα να το δω με ζωη μεσα ρε γμτ και την πατησα..

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οτι χανετε η χαλαει λογω των στεναχωρων οικονομικων δυσκολα αναπληρωνετε.

Γιαννη γερα και σιγα-σιγα θα ξαναστοκαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Giova το φορτωνεις αποτομα και ειναι νεο το ενυδρειο σου...Προσεχε :bigemo_harabe_net-145:

Ξεφωρτοθηκε μονο του... :chair::censored:

Κοραλια δεν εβαλα αλλα ρε συ ..

Link to comment
Share on other sites

Γιαννο μην βιαζεσαι....

Θα ξαναστοκαρεις αλλα με υπομονη και συνεση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...