Jump to content

Ebenos Nano Reef Project.


ebenos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχεις υπομονη βλεπω.......αργα το πας χαχαχαααααα

Τι να περιμένω ρε φιλαράκι…

Αμμωνία είμαι 0, νιτρώδη 0, νιτρικά ανύπαρκτα pο4 επίσης, kh7 μαγνήσιο 1250, ασβέστιο 410….

5-6 κοράλλια θα μπουν και 2 ψάρια….

Εσένα πάντως δεν σε βλέπω να βλασφημας που την έχεις στο ενυδρείο!! :D :D :P :P

αστον μωρε παναγιωτη να λεει......

Νικ άντε καλώς να τα δεχτείς! Περιμένουμε φώτο!

Με compact όμως….ελπίζω να μην σε πειράζει…..χαχαχαχ…..

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλεις κοραλια?? Κααααααλα... πιαστο ΑΥΓΟ και κουρευτο... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, γέννησε μια κοτούλα που είχα στο χωρίο……

Link to comment
Share on other sites

Και τι αυγά ;;;; Χωριατικα!!!

Πλάκα πλάκα η ξενια κανει για τσίπουρομεζές στα κάρβουνα;;;

Θα βγαζει και εεεεεενα άρωμα!!!! Ενας τρώει δέκα πεθαίνουν.

Προχθές που έβαλες το νερο είπες τίποτα και για βακτιρια;;

Πέρασαν καμία 10σελ. και δεν θυμάμαι. Σπαμαρισε το μυαλο μου.

Αν τα κλοουνακια δεν πλέουν σε vol plane΄ στάση είσαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Και τι αυγά ;;;; Χωριατικα!!!

Χωριάτικα και από αλανιάρα κότα….ελπίζω όμως να μην φτάσουν στα χέρια μου ομελέτα!!!

Πλάκα πλάκα η ξενια κανει για τσίπουρομεζές στα κάρβουνα;;;

Θα βγαζει και εεεεεενα άρωμα!!!! Ενας τρώει δέκα πεθαίνουν.

Την ξένια φίλε μου σου είπα ότι θα την προσέχω σαν τα μάτια μου….την έχω τάξει δώρο στον Στράτο…εσένα δεν θα σου δώσω!

Προχθές που έβαλες το νερο είπες τίποτα και για βακτιρια;;

Ναι καλά μου παιδιά….έριξα και λίγο special blent!

Το ριφακι όπως θα δείτε και εδώ έτρεχε ήδη τρεις μήνες στο υπόγειο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=81704&p=750258 και η μεταφορά του δεν διήρκησε πάνω από μισή ώρα!

Το καινούργιου νερό ήταν στην ίδια ακριβώς αλατοτητα και στην ίδια θερμοκρασίας με το παλιό, ο βράχος δεν στέγνωσε καθόλου και ο αραγωνιτης κοσκινίστηκε να φύγει η πολύ μούργα μέσα στο παλιό νερό και εν συνεχεία μπήκε στο καινούργιο ενυδρείο!

Μετρήσεις παραθέτω λίγο παραπάνω!

Πέρασαν καμία 10σελ. και δεν θυμάμαι. Σπαμαρισε το μυαλο μου.

Είδες! Αυτός ο giovvani όλο προβλήματα δημιουργεί!

Αν τα κλοουνακια δεν πλέουν σε vol plane΄ στάση είσαι μια χαρα.

Τα κλοουνακια…πετανε!

Link to comment
Share on other sites

...

Τι να περιμένω ρε φιλαράκι…

Αμμωνία είμαι 0, νιτρώδη 0, νιτρικά ανύπαρκτα pο4 επίσης, kh7 μαγνήσιο 1250, ασβέστιο 410….

5-6 κοράλλια θα μπουν και 2 ψάρια…

Ανεβασε το kh σου ή μετρα αφοου βαλεις τα κοραλια.. το 7 ειναι οριακο για να το αφησεις εκει χωρις καθημερινη και σχολαστικη παρακολουθηση.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε το kh σου ή μετρα αφοου βαλεις τα κοραλια.. το 7 ειναι οριακο για να το αφησεις εκει χωρις καθημερινη και σχολαστικη παρακολουθηση.

+1000.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε το kh σου ή μετρα αφοου βαλεις τα κοραλια.. το 7 ειναι οριακο για να το αφησεις εκει χωρις καθημερινη και σχολαστικη παρακολουθηση.

Αυτό είχα σκοπό να κάνω Γιάννη! Αυτή την στιγμή με 10 κεφάλια ζωανθακια δεν υπάρχει κατανάλωση αλλά από αύριο που θα αρχίσει το στοκάρισμα θα ξεκινήσω εντατική παρακολούθηση και στην αρχή θα προσπαθήσω να το κρατήσω με εβδομαδιαίες αλλαγές η με κάποιο πρόσθετο!

Η αλήθεια είναι ότι παρά την μελέτη που έπεσε για το setup του εξοπλισμού έπιασα τον εαυτό μου αφηρημένο χωρίς να σκεφτώ καθόλου το θέμα συμπληρωμάτων αλλά από εβδομάδα μπαίνει στο πρόγραμμα η αγορά μιας δοσομετρικης!

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφιες θα δουμε;;;;;

:bigemo_harabe_net-134:

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

Κατσε...περιμενε...ακομα δεν εγινε η ομελετα... :)

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφιες θα δουμε;;;;;

:bigemo_harabe_net-134:

+10x106 :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να φτιάξω το 30λ και να το κάνω ριιφ αλλα περιμένω για το Σεπτέμβριο για να δω αν θα αρχίσω τελικά .Απο ότι βλέπω μάλλον θα το ξεκινήσω!θα ήθελα να δώσω κάποια πικς για να πάρω ιδέες,διότι απο ότι διαβάζω εδω κανεις πολυ καλή δουλειά πολλά μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να φτιάξω το 30λ και να το κάνω ριιφ αλλα περιμένω για το Σεπτέμβριο για να δω αν θα αρχίσω τελικά .Απο ότι βλέπω μάλλον θα το ξεκινήσω!θα ήθελα να δώσω κάποια πικς για να πάρω ιδέες,διότι απο ότι διαβάζω εδω κανεις πολυ καλή δουλειά πολλά μπράβο!

φίλε... μας έψησε και τους 2 τελικά!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ μια τέτοια κοτουλα…..!!! :D

IMG_3705_zps15416430.jpg

Τα κοραλλακια προσαρμόστηκαν με την σταγονομετρική μέθοδο μιας και το ταξίδι τους τα επιβάρυνε αρκετά…

IMG_3707_zps25089941.jpg

Παρόλα όμως το διήμερο ταξίδι τους χρειάστηκαν μόλις 20 λεπτά για να ανοίξουν και να απλώσουν τα πανέμορφα χρώματα τους….

IMG_3720_zps8911c98d.jpg

IMG_3727_zps352d1279.jpg

IMG_3741_zpse4271c65.jpg

IMG_3747_zps43f74f50.jpg

IMG_3749_zpsc001516c.jpg

IMG_3750_zps0ab6216a-001_zpsd5298b25.jpg

IMG_3752_zps715a8180.jpg

IMG_3755_zps3b546614.jpg

IMG_3756_zpse1b8dbcf.jpg

IMG_3760_zps2b4e9495.jpg

IMG_3757_zpsb6c7abba.jpg

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο bababrilio για τα πανέμορφα κοράλλια αλλά και για τα δωράκι του……. :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

Υ.Γ. την κότα ρε και τα μάτια σου…. :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

WWWWOOOWWWWW.... ζήλεψα τώρα!!!!

πανέμορφα είναι Νίκο!

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεεεεεεεεε τωρα εξηγουνται ολα!!!!

Ο Νικος μενει στην οδο Σουηδιας.Να γιατι ειναι ψηλος ξανθος,ωραιος και με θεληματικο πηγουνι αχαχαχαχαααααα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεεεεεεεεε τωρα εξηγουνται ολα!!!!

Ο Νικος μενει στην οδο Σουηδιας.Να γιατι ειναι ψηλος ξανθος,ωραιος και με θεληματικο πηγουνι αχαχαχαχαααααα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Δεν υπαρχεις...παραιτουμε.....

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Eλα να φορτωνουμε λεμε!!Και εγω λεω σαν γνωστα πλαγκακια αυτα.Τελικα αποκαλυψες μονος σου πως σου τα εστειλε της λερας ο κολλητος :bigemo_harabe_net-146:

ΥΓ Λερα... ασε το φιλαρακι μου κατω... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα χρώματα Νίκο!!!!! Και τα κλόουνακια σου όλα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

μετά από τόσες ώρες είχαν σκάσει τα καημένα..γιαυτό και άνοιξαν αμέσως.Ξένια σου έστειλε τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...