Jump to content

Το Καινούριο Μου Απόκτημα


Sturm

Recommended Posts

Τώρα είδα το ενυδρείο σου πολύ ωραίο και σαν έπιπλο μοναδικό! Ωραία και τα σκαλάρια σου, μεγάλα μεγάλα!

Είπα να μήν μπώ στην κουβέντα με τους παλαιότερους πιό πάνω (Respect παιδιά) αλλά άμα τα πιάσεις πές μου τον τρόπο

αλλιώς πρέπει να διαλύσω όλο το ενυδρείο...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το ενυδρείο σου πολύ ωραίο και σαν έπιπλο μοναδικό! Ωραία και τα σκαλάρια σου, μεγάλα μεγάλα!

Είπα να μήν μπώ στην κουβέντα με τους παλαιότερους πιό πάνω (Respect παιδιά) αλλά άμα τα πιάσεις πές μου τον τρόπο

αλλιώς πρέπει να διαλύσω όλο το ενυδρείο...

Ευχαριστω φιλαρακι! Ναι ειναι λιγο μεγαλα! Τα σαε μονο ετσι τα πιανεις! Τι να κανεις καλα να παθω που εβαλα σαε! Περιμενω να βρω λιγο λασκα τη γυναικα για κανω την επιχειρηση!

Βεβαια για σημερα αναστελλονται οι επιχειρησεις γιατι μου γεννησε ενα σκαλαροζευγος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Επιχειρηση ΣΑΕ ελαβα τελος και στεφθηκε με απολυτη επιτυχια! Τα ψαρια συνεληφθησαν σε λιγοτερο απο 20 λεπτα, αναιμακτα!

Κοψε ραψε κουρεψε απο δω κι απο κει μπαλωσα και τις τρυπες στη μος!

Αλλαχτηκε κι ο θερμοστατης σε 300 w!

Γενικα μπηκε μια ψιλοταξη και τωρα ειναι πολυ πιο ησυχα τα πραγματα!

Δυστυχως δεν εβγαλα φωτο απ τα ψαρια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα φιλαρακι, πιο ευκολα επιασα τα σαε παρα τους δισκους! Μεγαλη αποχη και ηρεμες κινησεις! Νομιζω πως οσο πιο μεγαλα τοσο πιο ευκολα τα ψαρευεις! Ε τα δικα μου ηταν σαν κεφαλοπουλα!

Η γεννα εφυγε οπως ηρθε! Αναμενομενο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα νέα για την γέννα είναι λυπηρά, το δελτίο από το μέτωπο και τις sae μάχες είναι ενθαρρυντικό!

Καλή δουλειά στρατιώτη!

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα νέα για την γέννα είναι λυπηρά, το δελτίο από το μέτωπο και τις sae μάχες είναι ενθαρρυντικό!

Καλή δουλειά στρατιώτη!

Ε ενταξει δεν τρεφω αυταπατες! Αν δεν μπουνε σε γεννηστρα ψαρακια δεν βλεπω!

Τα αλλα ψαρακια εχουν κρατησει καταλοιπα απ τοτε που ηταν οι δισκοι μεσα και δεν αφηνουν τα αυγα με το που κλεισουν τα φωτα! Εννοειται πως εχω φως ανοιχτο!

Ενω παλιοτερα οι γονεις τα προστατευαν μεχρι το σταδιο οπου κολυμπουσαν τωρα ουτε καν! Ειναι τοσο εντονες οι επιθεσεις απ τα αλλα ψαρια που δεν μενει ουτε το φυλλο που ειναι ακουμπησμενα!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχασα και εγώ 3 γέννες μόνο στην 1η άντεξαν τα αυγά 3 μέρες στις άλλες την επομένη είχαν εξαφανιστεί.

Τίποτα θέλει γεννήστρα αλλιώς τα υπόλοιπα τρώνε ζωντανό μεζεδάκι....

Μπράβο σου για τα Sae εγώ βρήκα να τα δώσω αλλά δέν τά'χω πιάσει ακόμα.

Με το που βάζω απόχη μέσα εξαφανίζονται. Λές να είναι μιλημένα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ για να τα πιασεις στη ζουγκλα που εχεις... Μηπως εκει που τα δωσες θελουν και τα δικα μου;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μερικες φωτο!

Τα 3 σαε που εφυγαν ( οτι φαινεται δηλαδη ) στη σακουλα και καθοδον για τον καινουριο τους ιδιοκτητη!

CAM001131_zpsh3rr9sar.jpg

CAM001121_zps0bt0xv4v.jpg

Και δυο προχθεσινες! Αφαιρεθηκαν οι ανακλαστηρες και το ενυδρειο σκοτεινιασε λιγο!

Φαινεται η επουλωση των πληγων στη μος και στο βαθος ενας απ του εχινοδορους που παει σφαιρα!

CAM00187_zpsjuqz8shz.jpg

CAM00186_zpszavff59a.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ομορφο Θοδωρη! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιές- Ομορφιές!!! Μια χαρά είσαι.... Φούντωσε η μος ξανα ούτε που φαίνεται η ζημιά!!! Τώρα πιά δεν έχεις λόγο για παράπονα.

Τους ανακλαστήρες γιατί τους έβγαλές?

Περιττό να σου πώ ότι έδειχνα στους φίλους της μικρής τις φωτογραφίες με τα σαλιγκάρια.... Έπαθαν πλάκα τα πιτσιρίκια και εγώ γέλαγα μαζί τους...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλε φυτααααααα,πολλααα φυτααααααα!!!! :P

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Εδω λεω να βγαλω κι αυτα που εχω και να αφησω μονο εχινοδορους! Αλλα αν φουντωσουν αυτοι θα δειξει αρκετα!

Η επομενη αλλαγη θα ειναι καθαρα βιοτοπικο!

Ομορφιές- Ομορφιές!!! Μια χαρά είσαι.... Φούντωσε η μος ξανα ούτε που φαίνεται η ζημιά!!! Τώρα πιά δεν έχεις λόγο για παράπονα.

Τους ανακλαστήρες γιατί τους έβγαλές?

Περιττό να σου πώ ότι έδειχνα στους φίλους της μικρής τις φωτογραφίες με τα σαλιγκάρια.... Έπαθαν πλάκα τα πιτσιρίκια και εγώ γέλαγα μαζί τους...

Οι ανακλαστηρες εκτος οτι ηταν μπελας στο καπακι μου δημιουργουσαν και πολλη αλγη στο τζαμι λογο οτι βαραγαν πολυ εκει ( ετσι το φιλοσοφησα δηλαδη, μπορει να λεω και βλακειες, αλλα αυτο καταλαβα )!

Link to comment
Share on other sites

Μία δοκιμή θα σε πείσει... Αν συνεχίσουν οι άλγες τότε κάτι άλλο φταίει.....

Link to comment
Share on other sites

:thumbsu::thumbsu::thumbsu::thumbsu::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μία δοκιμή θα σε πείσει... Αν συνεχίσουν οι άλγες τότε κάτι άλλο φταίει.....

Δεν ειναικατι σοβαρο! Αυτη η καφε αλγη που βγαινει στο τζαμι! Οι ανακλαστηρες βαραγαν πανω στα τζαμια!

Link to comment
Share on other sites

Τα ξυλα που εχεις φυλαξει τα εχεις ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και περιμενουν να μπουν με την πρωτη ευκαιρια!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι!!!

Εχεις φτιαξει στο μυαλο σου κανα σχεδιο για το που θα μπουν?

Ποτε θα τα βαλουμε??? :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχω σκεφτει! Πρεπει να λειπει η γυναικα για να γινει! :D

Link to comment
Share on other sites

Εχινοδωρους, κρυπτοκορινες, ανουμπιες(τις μεγαλες!) ψηφιζω εγω!!! Αντε και καμια ριζα!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο δω και περα οτι δεν ανηκει στον Αμαζονιο δεν μπαινει στο ενυδρειο και οτι υπαρχει ηδη θα παρει ποδι μαλλον! Το θεμα ειναι να μου κατσει το βιοτοπικο που εχω στο μυαλο μου!

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω τι γομάρια είναι αυτά τα SAE ρε Θοδωρή ; !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θοδωρή καιρό έχουμε να τα πούμε

Λοιπόν μπράβο σου πολύ ωραίο δείχνει και νομίζω με λίγες ρίζες ακόμα θα δείξει τέλειο.

Οι εχινόδοροι όντως αξίζουν μόλις μεγαλώσουν είναι όλα τα λεφτά.

Λίγο το μπλέ φόντο μου χτυπάει περίεργα, όχι άσχημα, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα.

Τα νέα μου τώρα:

Τα Sae τά΄διωξα και εγώ... παρεμπιπτόντως μέσα σε 2 λεπτά τάχα πιάσει!

Σιγά σιγά θα διώξω και όλα τα άσχετα για να γίνει πάλι Αμαζονίου.

Ετοίμασα και ένα καινούργιο ενυδρείο σε Aφρική μεριά που θα το παρουσιάσω σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...