Jump to content

Το Καινούριο Μου Απόκτημα


Sturm

Recommended Posts

Είναι κουκλιά!! Ελπίζω να δείς μωρά και να μην γίνουν μεζές...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν ξερω αν θα δουμε τιποτα αλλα ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα!!!!!!!!!!!!!!!

Χθες το βράδυ διάβαζα γι΄αυτά!

Είναι πολύ όμορφα και με ταμπεραμέντο.. αλλά σχεδόν όλοι λένε πως είναι πολύ δύσκολα ψαράκια..

Link to comment
Share on other sites

Οντως θοδωρή είναι πανέμορφα!!!

Από τσακωμούς με τα σκαλάρια πώσ τα πάνε; Πέφτει κυνηγητό ή δεν ασχολούνται;

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα!!!!!!!!!!!!!!!

Χθες το βράδυ διάβαζα γι΄αυτά!

Είναι πολύ όμορφα και με ταμπεραμέντο.. αλλά σχεδόν όλοι λένε πως είναι πολύ δύσκολα ψαράκια..

Μηπως διαβαζες για τα mikrogeophagus ramirezi;

Οντως θοδωρή είναι πανέμορφα!!!

Από τσακωμούς με τα σκαλάρια πώσ τα πάνε; Πέφτει κυνηγητό ή δεν ασχολούνται;

Καμια επαφη τα μεν με τα δε! Κανενα απολυτως προβλημα! Ε ενταξει λιγο κυνηγι μονο οταν εχουμε γεννες!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με μουρλάνανε τα ramirezi german blue.. αλλά Ο.Κ... και τα δικά σου καλούτσικα είναι!!! Χι.. Χι..!!!

Και όπως κατάλαβα είναι όλα στην ίδια οικογένεια!

Και παντού έγραφε πόσο τέλειες συνθήκες νερού θέλουν και πολύ χαμηλό ph οπότε θέλουν και τύρφη στο νερό!

Καλά τα λέω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα german blue που βλεπεις σε φωτο θελουν απιστευτα τελειες συνθηκες για να βαγαλουν αυτα τα χρωματα και αμα!

Βασικα το μυστικο ειναι χαμηλα νιτρικα!

Τα δικα μου που ειναι τα mikrogeophagus altispinosus ειναι παραξηγημενα ψαρακια αλλα πολυ πιο ανθεκτικα απο τα ξαδερφια τους!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι σε ντουβάρι έπεσα; Ο.Κ... τα ξεχνάω!

Μακάρι βρε δάσκαλε να σου πάνε όλα καλά με τα κουκλάκια σου!

Αύριο θα σας βάλω φωτογραφία πως βρήκα το ενυδρείο μου μετά από 2,5 μήνες απουσίας!

Γύρισα προχθές Αλεξανδρούπολη!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ να ανησυχουμε; Περιμενουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα αλλαξανε οι ισορροπιες στο ενυδρειο! Το wild patern σκαλαρι, διεκδικησε και κερδισε την κυριαρχια τουλαχιστον απο το ενα εκ των αλλων δυο αρσενικων που ειχα!

Πριν λιγο καιρο ζευγαρωσε πρωτη φορα και σημερα με αφορμη την γεννα της θυληκιας του, εδιωξε το αλλο ζευγαρι που ειχε πιασει τη θεση εκεινη!

Η αληθεια ειναι οτι το περιμενα να γινει αργα ή γρηγορα γιατι το ψαρι φαινοταν απο μικρο οτι θα γινει θηριο. Αλλα εριξε τοσο ξυλο στον αλλο αρσενικο που ο κακομοιρης απο το πρωι ειναι κρυμμενος και βγαινει μονο δειλα δειλα για φαγητο!

Σαν να μην εφτανε αυτο βρηκε την ευκαιρια και ο αλλος του αντιπαλος και του τις βρεχει ανηλεως!

Τον ψιλολυπηθηκα γιατι μεχρι προτεινως ηταν ενας απο τους δυο κυριαρχους μεσα στο ενυδρειο με αρκετες φορες να ειναι νικητης!

Επισης να πω οτι με την αλλαγη φωτισμου ειδα αναπτυξη στα φυτα μου! Λιγο υπομονη και θα δειτε κι εσεις!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το καημένο το ψαράκι!

Ωραία τα ψαράκια σου αλλά δεν θα το άντεχα να βλέπω τέτοιο θέαμα!

Τελικά νομίζω μια χαρά είναι οι αρλεκίνοι μου!!! Ήρεμα πράγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το λυπηθηκα ετσι που το ειδα.....

Link to comment
Share on other sites

Άγριες καταστάσεις (και η μουσική !! ) :)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι παιδια. Ο πιο αδυναμος κανει περα! Ενταξει κιχλιδες ειναι και θα τσαμπουκαλευτουν. Οχι σαν κατι αλλες ψευτοκιχλιδες που φοβουνται και τη σκια τους! :P

Ευτυχως εχει χωρο να κρυφτει! Γιαυτο λεω οχι σκαλαρια σε μικρα ενυδρεια! ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική στο βίντεο είναι όλα τα λεφτά!

Απ' ότι είδα ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα... Έτσι για να υπάρχει ενδιαφέρον και να μην βαριέσαι!

Υπάρχει περίπτωση ο χαμένος να πάρει το αίμα του πισω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε με τέτοια μουσική τι περίμενες ? Να φιλιούνται ?

:):):):):)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μουσική στο βίντεο είναι όλα τα λεφτά!

Απ' ότι είδα ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα... Έτσι για να υπάρχει ενδιαφέρον και να μην βαριέσαι!

Υπάρχει περίπτωση ο χαμένος να πάρει το αίμα του πισω?

Yπαρχει αλλα δεν το βλεπω! Βεβαια τωρα η γεννα δεν υπαρχει κι ετσι θα ηρεμησουν τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε με τέτοια μουσική τι περίμενες ? Να φιλιούνται ?

:):):):):)

Ναι!Δεν ξεραμε να τους βαζουμε και love songs!!!!! :P

Εμενα παντως την εχουν συνηθισει.......το λεει και η υπογραφη μου!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε Θοδωρη, ωραιο που εχουν τοοοσα λιτρα για κολυμπι, αλλα δεν εχουν καμια κρυψωνα της προκοπης βρε παιδι μου.... Μηπως να εβαζες καμια μεγαλη ροζα η τιποτα παρομοιο. Δεν εχει που να κρυφτει ο δαρμενος και τις τρωει συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε Θοδωρη, ωραιο που εχουν τοοοσα λιτρα για κολυμπι, αλλα δεν εχουν καμια κρυψωνα της προκοπης βρε παιδι μου.... Μηπως να εβαζες καμια μεγαλη ροζα η τιποτα παρομοιο. Δεν εχει που να κρυφτει ο δαρμενος και τις τρωει συνεχεια....

Να βάλει τη "Ρόζα" του Μητροπάνου!
Link to comment
Share on other sites

Ε, ειπαμε εχετε το ιδιο Τ9! Χαχαχα.....

Link to comment
Share on other sites

.....τι με κοιταζεις ΡΙΖΑ μουδοασμενο......

Χαχαχαχα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχει ρε συ αρκετες. Εκει που κρυφτηκε δεν το ξαναπειραξε κανεις! Δυστυχως ειναι δυσκολο να το δειτε εσεις απο την πισω μερια αλλα εχεις τις ανουμπιες, την ριζα αριστερα, τον κορμο, τους εχινοδορους. Οσοι το εχουν δει απο κοντα ξερουν!

Βεβαια οι ριζες ειναι θεμα χρονου μιας και υπαρχουν στην αποθηκη οι καταλληλες. Πρεπει ομως να λειπει η γυναικα καθως, οπως πολυ ομορφα εχει πει ο κιχλιδατος " η μεγαιρα καραδοκει"!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω με τον Παρασκευα για λιγα περισσοτερα και μεγαλουτσικα ξυλα αλλα για να λες οτι και ετσι οπως ειναι τωρα βρισκει κρυψωνα οκ! :)

Πρεπει ομως να λειπει η γυναικα καθως, οπως πολυ ομορφα εχει πει ο κιχλιδατος " η μεγαιρα καραδοκει"!

Ελπιζω να μην διαβαζει το φορουμ!!!! :ranting2::2guns:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...