Jump to content

Το Καινούριο Μου Απόκτημα


Sturm

Recommended Posts

κοίταξες?????

Link to comment
Share on other sites

κοίταξες?????

 

:excl:  :excl:  :excl:

Κάτι λείπει από την ανάρτηση;

Link to comment
Share on other sites

κοίταξες?????

Κοιταξα! Αν υπηρχε κατι, τωρα δεν υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα! Αν υπηρχε κατι, τωρα δεν υπαρχει!

 

Δέν πειράζει!Είσαι σε πολύ καλό δρόμο.

 

η θυληκιά ξαναγεμίζει αβγά (εξαρτάται βέβαια από την διατροφή) από 20~35 ημέρες, οπότε υπολόγισε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ όμορφο Θοδωρή!! Ωραία κίνηση και χρώματα, να τις χαίρεσαι τις ψαρούκλες σου!!

Link to comment
Share on other sites

Να το χαιρεσαι Θοδωρα!

Μπραβο ρε φιλε!

 

:thumbsu:  :thumbsu:  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Θοδωρη!!!Να το χαιρεσαι φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλαρακι!

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει πανέμορφο!!!

Και τα ψαρακια σου... κουκλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο οντως ! Μπραβο Θοδωρη ! Ζηλευτο ενυδρειο !  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια! Να στε καλα! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Λοιπον φιλοι, Καλησπερα.

Καποιες αλλαγες εχουν επελθει στο ενυδρειο μου και ηθελα να τις μοιραστω μαζι σας.

Δυστυχως μετα τις καλοκαιρινες διακοπες ο αρσενικος ancistrus μας αφησε για ενα καλυτερο μερος. Τα αιτια αγνωστα αλλα εχω δυο σκεψεις: α) θερμοκρασια και β) ασιττια. Το γεγονος αυτο με στενοχωρησε ιδιαιτερα, μιας και τα ειχα αγαπησει τα ατιμα. Το θηλυκο αφου εμεινε μονο του, χαριστηκε στον εξαιρετο χομπιστα, φιλο και μαστορα στα γατοψαρα, Χρηστο ( South )

Περαν τουτου, μια σκεψη που μου ειχε καρφωθει στο μυαλο για ενα βιοτοπικο ενυδρειο και μια προσπαθεια στον διαγωνισμο της Ρωσιας με εκανε να κανω καποιες αλλαγες ωστε να προσομοιασω ενα συγκεκριμενο ποταμι. Ετσι λοιπον, τα αγαπημενα μου κορυντορακια, που τοσες ομορφες στιγμες μου ειχαν χαρισει μετακομισαν και μετα απο 5 χρονια και κατι ψιλα, εφθασε η ωρα κι εγω να αποχωριστω τα αγαπημενα μου Σκαλαρια τα οποια σημερα εφυγαν για το καινουριο τους σπιτι κατι που μου προξενησε αναμεικτα συναισθηματα. 

Το ενυδρειο εχει καινουρια ψαροσυνθεση και μια μικρη αλλαγη στην διακοσμηση. Συντομα, ελπιζω, θα γινει και καποια αλλαγη στον φωτισμο και στις συνθηκες του καιρου στο ενυδρειο. Εχω ξεκινησει μια συζητηση με τον κυριο Bleher και ελπιζω πως οι γνωσεις του να με βοηθησουν στο καινουριο μου εγχειρημα.

Συντομα θα αναρτησω, για οσους ενδιαφερονται, το καινουριο μου εγχειρημα. Εν τω μεταξυ, απολαυστε, αν και οχι σε τοσο καλη ποιοτητα, το τελευταιο βιντεακι με τα φιλαρακια μου.

 

Υ.Γ. Θα ηθελα να ευχαριστησω τον φιλο και συνχομπιστα SOTIRIS για την προσφορα του σε ψαρια και τον φιλο και συνχομπιστα georgerocks για την αμεριστη βοηθεια του σε οτι εχω κανει.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα μας κρατησεις σε αγωνια ε???Περιμενουμε!Bleher ακουω και ο νους μου παει σε δισκους...Μηπως???

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη και βεβαια μας ενδιαφερει ρε φιλε, ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις ενα υπεροχο βιοτοπικο

Εισαι γεννημενος στον Αμαζονιο και στους παραποταμους του!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχες ένα πολύ όμορφο ενυδρειο με φανταστικά ψάρια. Είμαι σίγουρος και το καινούριο θα ειναι εξίσου υπέροχο. Περιμένω να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλη συνεχεια σου ευχομαι. Ειμαι σιγουρος οτι τα συναισθηματα ειναι αναμικτα οταν αποχωριζεσαι τα ζωντανα που φροντιζες τοσα χρονια. Ειμαι ομως υπερ της αλλαγης η οποια μας εξιταρει και μας δινει ωθηση για εξελιξη. Ακομη ειμαι σιγουρος πως οτι καινουριο ετοιμασεις θα ειναι σουπερ. Οπωτε βουρρρρ!

Εννοειται οτι περιμενουμε πολλες φωτο και λεπτομερειες.

Καλα αλλα και βοηθος σου ο Bleher!!!!!

Αυτα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Θα μας κρατησεις σε αγωνια ε???Περιμενουμε!Bleher ακουω και ο νους μου παει σε δισκους...Μηπως???

 

Μπα, δεν θα σας κρατησω σε αγωνια. Συντομα θα αναρτησω το καινουριο θεμα. Οσο για τους δισκους.... απεταξαμην!

 

Θοδωρη και βεβαια μας ενδιαφερει ρε φιλε, ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις ενα υπεροχο βιοτοπικο

Εισαι γεννημενος στον Αμαζονιο και στους παραποταμους του!!!

 

Να σαι καλα φιλαρακι. Eυχαριστω για το ενδιαφερον κι ελπιζω να μην σε απογοητευσω!

 

Είχες ένα πολύ όμορφο ενυδρειο με φανταστικά ψάρια. Είμαι σίγουρος και το καινούριο θα ειναι εξίσου υπέροχο. Περιμένω να το δω.

 

Ευχαριστω, Πανο. Δεν θα δεις μεγαλες διαφορες στην διακοσμηση παρα μονο στην ψαροσυνθεση και αν καταφερω αυτο που σκεφτομαι, στον φωτισμο και στις συνθηκες του ενυδρειου.

 

Φιλε μου καλη συνεχεια σου ευχομαι. Ειμαι σιγουρος οτι τα συναισθηματα ειναι αναμικτα οταν αποχωριζεσαι τα ζωντανα που φροντιζες τοσα χρονια. Ειμαι ομως υπερ της αλλαγης η οποια μας εξιταρει και μας δινει ωθηση για εξελιξη. Ακομη ειμαι σιγουρος πως οτι καινουριο ετοιμασεις θα ειναι σουπερ. Οπωτε βουρρρρ!

Εννοειται οτι περιμενουμε πολλες φωτο και λεπτομερειες.

Καλα αλλα και βοηθος σου ο Bleher!!!!!

Αυτα ειναι!

 

Το ενυδρειο μοιαζει αδειο τωρα αλλα κι εγω νομιζω πως ηταν καιρος για αλλαγη!

Ελπιζω ο κ. Bleher να βοηθησει, γιατι ειναι πολυασχολος.

 

Καλό νέο ξεκίνημα Θοδωρή. Μπράβο και στα παιδιά που βοηθάνε. Καλοτάξιδος!!!

VIVA AMAZONAS!

 

VIVA!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Γυρω - γυρω απο τον Αμαζονιο το πας.

Σε βλεπω καποια στιγμη να πηγαινεις παλι σε δισκους.

Link to comment
Share on other sites

Γυρω - γυρω απο τον Αμαζονιο το πας.

Σε βλεπω καποια στιγμη να πηγαινεις παλι σε δισκους.

Δεν το πηγαινα ποτε γυρω γυρω... παντα μεσα στον Αμαζονιο ημουνα!  :)

Μ αυτο το πλευρο να κοιμασαι!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα καινουρια μηχανη dslr και απο χθες εχω τεντωσει στις φωτο! Παρτε μια γευση!

 

034_zps2yqfbfvc.jpg

 

068_zps0ezwtzoi.jpg

 

055_zpsdwvlx9zu.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Canon EOS 1100 D. Απο χθες εχω βγαλει πανω απο 500 φωτο! Την μαθαινω!  :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...