Jump to content

Το Καινούριο Μου Απόκτημα


Sturm

Recommended Posts

Μπράβο ρε Θοδωρή. Εύχομαι να δεις πολλα ψαράκια και να τα βλέπεις να μεγαλώνουν. Ειναι απο τις χαρές του χόμπι που χαίρομαι πολυ που τις έχω ζήσει κι εγω και συνεχίζω να τις ζω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Θοδωρα!!!

Μακαρι να δεις ψαρακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι φίλε πολύ ωραίες εικόνες, με το καλό να δεις και ουρίτσες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω εχω γινει νομιζεις! Αν δεν ασχοληθω με γεννηστρες, δεν με βλεπω να κανω τιποτα.

Παντως δεν ειναι και πολυ δυσκολο αν εχεις καλες συνθηκες!

Κοιτα......ψαρομανα δυσκολα θα γινεις.....υπαρχουν τεχνικες δυσκολιες....καταλαβαινεις.....

Για ψαροπατερας το κοβω πιο πιθανο!!!!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα βιντεακια. Με το καλο να δεις και ψαρακια σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Θοδωρη

με το καλο οι ουριτσες

και να δεις ακομα πολλες

απο ολα τα ψαρια ;)

Κρατα μας ενημερους

Link to comment
Share on other sites

μπραβο πολυ ομορφα!!!! αυτο παει να πει οτι τα ψαρια σου περνανε καλα μαζι σου....

απο εκει και περα, πρεπει να πω οτι τα κορυ δεν ειναι και τοσο ευκολα στο να δεις μωρα...

μακαρι παντος και με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα......ψαρομανα δυσκολα θα γινεις.....υπαρχουν τεχνικες δυσκολιες....καταλαβαινεις.....

Για ψαροπατερας το κοβω πιο πιθανο!!!!!!!

Ορθον! Εκ παραδρομης! :D

Παιδια και σημερα με ταραξανε στις γεννες και συνεχιζουν. Τραβηξα και ενα ωραιο βιντεο σημερα που φαινεται κι η θυληκια να σκορπαει τα αυγα... αλλα βαριεμαι να το ανεβασω! :P

Επισης ειδα και κατι ωραιο εχθες που ξεχασα να αναφερω και το εχω και αυτο σε βιντεο. Η μια θυληκια σκαλαρινα, πηγαινε και αεριζε τα αυγα οπως κανει στα δικα της και δεν αφηνε κανεναν να πλησιασει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι απ ολα!!!! Χεχεχε! Κατι εχω ακομη στο μανικι μου! :devil:

Ολα τα ψαρακια δεν εχουν γεννες?

Κατι ετοιμαζεις εσυ....... :bigemo_harabe_net-90:

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ψαρακια δεν εχουν γεννες?

Κατι ετοιμαζεις εσυ....... :bigemo_harabe_net-90:

Χεχεχεχε! Εσυ κατι ξερεις!

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε!

Δεν ξερω ακομα...... :D

Link to comment
Share on other sites

Ορθον! Εκ παραδρομης! :D

Παιδια και σημερα με ταραξανε στις γεννες και συνεχιζουν. Τραβηξα και ενα ωραιο βιντεο σημερα που φαινεται κι η θυληκια να σκορπαει τα αυγα... αλλα βαριεμαι να το ανεβασω! :P

Επισης ειδα και κατι ωραιο εχθες που ξεχασα να αναφερω και το εχω και αυτο σε βιντεο. Η μια θυληκια σκαλαρινα, πηγαινε και αεριζε τα αυγα οπως κανει στα δικα της και δεν αφηνε κανεναν να πλησιασει!

μμμ.... ύποπτο... λες να θέλει να τα φάει μόνη της?? :usd::usd:

Link to comment
Share on other sites

Οχι απ ολα!!!! Χεχεχε! Κατι εχω ακομη στο μανικι μου! :devil:

Για να δουμε ρε συ Μαιρη! Μακαρι! Λογικα κατι θα δω! Εχουν μπολικη τροφη σε αυτο το ενυδρειο και δεν κινδυνευουν απο κανενα!

Άντε, σε λίγο θα έχεις από...όλα B)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eδω ειναι το βιντεακι που εταξα! Θα δειτε καθαρα την κορυντορινα να αμολαει τα αυγα! Μερικα κολλανε στα τζαμια και μερικα πεφτουν κατω! Να προσθεσω πως ακομη και σημερα γεννουσαν και οι γεννες εγιναν σε 25,9 C!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...πολυ κυνηγι πεφτει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι τα ατιμα κυνηγιαρικα. Τις λυπηθηκα τις κακομοιρες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σημεραα πηρα μια μεγαλη στενοχωρια!

Ενα απο τα θηλυκα σκαλαρια μου, απεβιωσε!

Εβγαλε μια κυστη στα γεννητικα του οργανα και σε μια μερα μεσα το εχασα! Ισως και καμια μερα παραπανω!

Ηταμ το πρωτο θηλυκο που μου εκανε γεννες και ηταν το θηλυκο που φροντιζε τα αυγα των κορυ!

Το ενυδρειο σαν ενυδρειο δεν με ειχε προβληματισει ποτε ως τωρα απο αποψη υγειας των ψαριων και τωρα ειμαι παρα πολυ στενοχωρημενος!

Σαν να μην εφτανε αυτο και σαν να το διαισθανθηκαν τα υπολοιπα αρσενικα, εχουν πιασει το ταιρι της στο κηνυγι και δεν τον αφηνουν σε χλωρο κλαρι! Και η ξεμπαρκη θηλυκια εχει αρχισει και τον προσεγγιζει.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα βρε Θοδωρή!

Και εγώ στεναχωρήθηκα τώρα..

Αλλά εσύ μου είχες πει πώς αυτά συμβαίνουν και στους καλύτερους...

Όμως δεν τα παρατάμε και συνεχίζουμε!

Link to comment
Share on other sites

λυπαμε πολυ για το ψαρι σου!!!! δυστυχος το χομπι μας τα εχει αυτα...

ευχομαι να μην εχεις αλλα ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια. Οντως κριμα γιατι ηταν υγιεστατο. Αυτο που με στενοχωρει πιο πολυ ειναι οτι δεν προλαβα να κανω το παραμικρο!

Οντως παμε γι αλλα... συντομα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Μπράβο Θοδωρή, πανέμορφο το ενυδρείο σου! Επειδή μου έδειξες φωτογραφίες χτες στη συνάντηση, μπήκα να το δω και όντως είναι πολύ πρωτότυπο, έτσι με τις ρίζες στην επιφάνεια! :thaman:

Κρίμα που έχασες ψαράκια, εύχομαι να σταματήσει εδώ το κακό... Και εγώ, μια απ΄τα ίδια είμαι, Χριστουγεννιάτικα έχασα το 2ο ψαράκι μου :rip_1:

By the way, thanks a lot για τις ανούμπιες, :bigemo_harabe_net-117: ιδίως η μεγάλη είναι όλα τα λεφτά :icon_dance:

Με τις γέννες πώς πας, συνεχίζουν; :bigemo_harabe_net-148:

Τελικά έβαλες μαύρο φόντο πίσω, το έβαψες ή είχες αντιδράσεις σπίτι; :argue: Πάντως, αν δεν το΄μαθες, από αύριο αρχίζουν οι εκπτώσεις, οπότε στέλνεις την κυρά για ψώνια, κάνεις τις αλλαγές σου και γλυτώνεις τους καυγάδες :chair:, απλώς σου στοιχίζει κάτι παραπάνω... :bigemo_harabe_net-97:

Θα σ'έχω στα υπόψιν για τα μεγάλα ξύλα από πλάτανο που λέγαμε. Επίσης αν χρειαστείς βοήθεια για αλλαγές ή μετακινήσεις στο ενυδρείο σου, just let me know :bigemo_harabe_net-190:

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια Θοδωρή. Έχεις καταφέρει να κρατήσεις και να μεγαλώνεις κανενα ψαράκι; Αν ναι ποιου είδους?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...