Jump to content

Το Καινούριο Μου Απόκτημα


Sturm

Recommended Posts

Ωραιες κιχλιδες φιλε! Ευχαομαι να πανε ολα καλα και να μας κανεις μια νεα πλεον παρουσιαση του ενυδρειου σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικες οι ψαρούκλες  :w00t:

 

Eυχαριστω! Οντως ψαρουκλες!

 

Ωραιες κιχλιδες φιλε! Ευχαομαι να πανε ολα καλα και να μας κανεις μια νεα πλεον παρουσιαση του ενυδρειου σου!

 

Να σαι καλα Μιχαλη. Εννοειται αυτο φιλε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν τα εβαλα μεσα ο αρσενικος εκατσε κατω και εγειρε πανω σε μια πετρα για ενα δυο λεπτα. Μετα απο λιγο σηκωθηκε και εκει ειχε αυτον τον λεκε που δεν εχω ιδεα τι ειναι! Αν καποιος εχει κατι κατα νου ας το πει!

 

20151202_212148_zpsz6zcspsn.jpg

 

20151202_212134_zpsviineyso.jpg

 To ξέρω ότι ακούγεται περίεργο, αλλά εμένα μου φαίνεται σαν τριμμένος λατερίτης ή κάψουλα λίπανσης. Μήπως βγήκε στην επιφάνεια από κούνημα του ψαριού στο σημείο;

Αν δεν έχεις βάλει τίποτα τέτοιο στο βυθό, μάλλον έγινε το προφανές, δηλ. σοβαρή και μάλλον περίεργη εκκένωση.

Link to comment
Share on other sites

Ο βυθος ειχε βγει οπως θα θυμασαι Χρηστο. Κι εμενα εκει πηγε το μυαλο μου, στην κενωση. Τι μπορει να σημαινει;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι στρεσαρίστηκαν πολύ από την αλλαγή. Και μάλιστα σε τέτοιο μέγεθος. Ξέρουμε σε τι νερά τα διατηρούσε ο φίλος που τα είχε; Σκληρότητες, ph κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν επεξεργαζοταν το νερο. Τα ψαρια στρεσαριστηκαν πολυ οχι λιγο κατα το πιασιμο και την μεταφορα. Το ερωτημα ειναι, να επεμβω καπως με καποιον τροπο;

Send from the heart of the Amazonas

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ξεκινησα μελαφιξ κι ο θεος βοηθος.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα να πανε τεο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοον, δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα με το μελαφιξ που εριξα σημερα ηδη εχουν καλυτερεψει. Ταισα δυο φορες αλλα δεν φαγανε αλλα φαινεται οτι ξεθαρευουν γιατι ερχονται κοντα στη τζαμαρια! Αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα να πανε τεο.

 

Να σαι καλα Γιωργαρε! 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα τα θηρία σου τρελλό αγόρι.

Αν ήταν καλά τα ψάρια από εκεί που τα πήρες σίγουρα θα ξαναγίνουν καλά . . . Είναι σε καλά χέρια . . . ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοον, δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα με το μελαφιξ που εριξα σημερα ηδη εχουν καλυτερεψει. Ταισα δυο φορες αλλα δεν φαγανε αλλα φαινεται οτι ξεθαρευουν γιατι ερχονται κοντα στη τζαμαρια! Αντε να δουμε!

Προσεχε μονο με το συγκεκριμενο φαρμακο..κανει μεν καλο στα ψαρια αλλα οχι στον ανθρωπο..κρατα τα πιτσιρικια σου αν εχεις μακρια...εχω την εντυπωση οτι περιεχει φορμολη...
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει αν υποχώρησε αυτη η θολουρα στα ματια τους??? Κρατησες και σημερα σβηστά φωτα... να ηρεμισουν??

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικες οι ψαρουκλες σου Θοδωρή!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να δούμε και γέννες από το ζευγαράκι σου!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tα φωτα σημερα αναψαν κανονικα. Η θολουρα δεν μπορω να πω αν εχει υποχωρησει. Τα χρωματα φτιαξαν λιγο αλλα τα ψαρια ειναι ακομη φοβισμενα! 

Ευχαριστω Γιωργο. Σκοπος ειναι να γινουν κοπαδι και να δουμε καμια γεννα!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι πεχα σκοπευεις να τα χεις?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αρχισω να χαμηλωνω το ph. Οχι πολυ, ισα ισα κατω απο το ουδετερο!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα να ναι γρηγορα ολα και περιμενουμε νεες φωτό !!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα ψάρια. Να τα χαρείς φίλε!

Να σαι καλα Πανο. Ευχαριστω φιλαρακι.

Λοιπον το ειχα παρατηρησει απο χθες αλλα δεν εδωσα σημασια. Σημερα που παρα το γεγονος οτι φαινονται καλυτερα, παρατηρω οτι πρεπει να εχουν fin rot. Επισης τα ματια δεν βλεπω να καλυτερευουν και στο αρσενικο φαινεται σαν να εχει ενα σπυρακι. Επισης φαινεται καθαρα η βλενα του σρσενικου να αποκολαται απο πανω του. Ταισα λιγο σπιρουλινα με σκορδοζουμο αλλα απ οσο ειδα δεν φαγανε.

Μολις κοιμηθουν τα γυναικοπαιδα θα βγαλω φωτο

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα κανείς τον κόπο να φωτογραφήσεις, βάλε και καμιά πανοραμική.

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα κανείς τον κόπο να φωτογραφήσεις, βάλε και καμιά πανοραμική.

Οοοχιιιι.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...