Jump to content

New Project - Nano Reef


filfilip

Recommended Posts

καλογεμεστο Φιλιππα αντε και να γεμισει γρηγορα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν έχει αρκετή υπομονή το θέμα!!!! 7 ώρες περίμενα να γεμίσει το βαρέλι από την όσμωση (όλο το βράδυ) και τώρα περιμένουμε να σπάσει το αλάτι στο βαρέλι! Προς το παρόν το μόνο που έχω κάνει είναι να καθαρίσω τον αραγωνίτη με νερό όσμωσης.

Link to comment
Share on other sites

Με τις διαστάσεις του επίπλου μπορεί άνετα να μπει αργότερα κύβος διαστάσεων 50x50x50 για να ανέβουν τα λίτρα (125lt main tank)!

Κάντο τώρα να τελειώνεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Κάντο τώρα να τελειώνεις! :D

χαχαχαχαα... ωραία θα ήταν! θα γίνει όμως και αυτό κάποια στιγμή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ντουλάπι μέσα τι να έχει άραγε οεο?

Link to comment
Share on other sites

Το ντουλάπι μέσα τι να έχει άραγε οεο? φίλε δεν ξέρω... Βρήκα κάτι σκουπίδια μεσα και τα πέταξα να ανοίξει λίγο ο χώρος! Είχε ενα ενυδρειο που δεν το είχαν φτιάξει καλα με 2 άχρηστα γυάλινα χαρίσματα λες και κάποιος θέλει 3 γεννήστρες στο ντουλάπι!!!! Βρήκα και κάτι πολυπριζα, ενα ανεμιστηρακι, έναν θερμοστατη και κάτι αλλα άχρηστα πράγματα! Τα έβγαλα όλα και έβαλα κάτι περιοδικά που είχα χύμα στο γραφείο μου! :P

Link to comment
Share on other sites

Το ντουλάπι μέσα τι να έχει άραγε οεο? φίλε δεν ξέρω... Βρήκα κάτι σκουπίδια μεσα και τα πέταξα να ανοίξει λίγο ο χώρος! Είχε ενα ενυδρειο που δεν το είχαν φτιάξει καλα με 2 άχρηστα γυάλινα χαρίσματα λες και κάποιος θέλει 3 γεννήστρες στο ντουλάπι!!!! Βρήκα και κάτι πολυπριζα, ενα ανεμιστηρακι, έναν θερμοστατη και κάτι αλλα άχρηστα πράγματα! Τα έβγαλα όλα και έβαλα κάτι περιοδικά που είχα χύμα στο γραφείο μου! :P

Και καλά έκανες! Απορώ ποιος στο έστειλε με όλη αυτή τη σαβούρα! Δεν πιστεύω να μην τα πέταξες?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα πέρα απο την πλάκα, ο Νίκος εχει κάνει εκπληκτική δουλεια! Το μεράκι του φάνηκε για άλλη μια φορα! :)

Θα επανέλθω σύντομα με νέες φωτογραφίες και απο το ντουλάπι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα πέρα απο την πλάκα, ο Νίκος εχει κάνει εκπληκτική δουλεια! Το μεράκι του φάνηκε για άλλη μια φορα! :)Θα επανέλθω σύντομα με νέες φωτογραφίες και απο το ντουλάπι! ;)

Έπρεπε ήδη να τις είχες ανεβάσει!!

:bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Το ντουλάπι μέσα τι να έχει άραγε οεο?

Έλα Αθήνα να σε φιλοξενήσω να σενιάρεις και το δικό μου!!!!

ΥΓ.Η γυναικάρα μου φτιάχνει κάτι σουτζουκάκια.....ΦΩΤΙΑ!(μην πω για τα κεικ)

Link to comment
Share on other sites

Φίλιππε σου εύχομαι καλογέμιστο και να το δεις όπως το θες αν και δε σε φοβάμαι καθόλου.

Και κρίνοντας από όλους αυτούς που σε βοηθούν για όλη την πορεία του στησίματος θα βγει super .

Link to comment
Share on other sites

Φίλιππε σου εύχομαι καλογέμιστο και να το δεις όπως το θες αν και δε σε φοβάμαι καθόλου.

Και κρίνοντας από όλους αυτούς που σε βοηθούν για όλη την πορεία του στησίματος θα βγει super .

Να σαι καλά Μάνο! :)

Πραγματικά και η ελάχιστη βοήθεια τώρα είναι πολύτιμη ειδικά για μένα που δεν ήξερα τίποτα από αλάτια και είμαι πολύ νέος και στο γλυκό!

Πάλι καλά που υπάρχουν τέτοιες κοινότητες όπως το ΑΖ και έχουμε μία ελπίδα και εμείς να παίξουμε με αλάτια! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Καλογέμιστο να είναι Φίλιππε, να έχεις υγεία να το χαρείς !

Υ.Γ. Νίκο, έγραψες πάλι φίλε... :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ενυδρείο...μακάρι όταν άρχιζα και εγώ να έβρισκα τέτοια κόλπα έτοιμα...Είμαι σίγουρος ότι θα το χαρείς πολύ το νανάκι.

Από την μεριά μου σαν στόκ θα έβαζα 5-10 είδη ζοανθάρια μόνο.Μια γαρίδα και ίσως ένα μικρόψαρο...Aλλιώς θα πετούσα κάποια εφίλια και μερικές sexy shrimp...ή θα το αφιέρωνα στις υπέροχες ρικορδέες...ελπίζω να σου έδωσα ιδέες.

Είμαι σίγουρος οτι θα περισσέψουν κοράλλια για όλους και σίγουρα θα φύγετε χαρούμενοι όλοι απο το frag swap...οπότε κανόνισε την πορεία σου κύριε Filflilip

Link to comment
Share on other sites

Άντε και 2 ακόμα φωτογραφίες επειδή είσαστε καλά παιδιά! :)

IMG_1369_zps7038b844.jpg

IMG_1370_zpsd36f39cf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ebenos all in one nano-reef..μέχρι και ράγες για τα καλώδια έχει περάσει ο άτιμος...τι να πεις για τον τύπο άλλος ένας πολλά υποσχόμενος DIYer...

Link to comment
Share on other sites

Ebenos all in one nano-reef..μέχρι και ράγες για τα καλώδια έχει περάσει ο άτιμος...τι να πεις για τον τύπο άλλος ένας πολλά υποσχόμενος DIYer...

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!!! :)

Ο άνθρωπος είναι απλά respect!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ενυδρείο...μακάρι όταν άρχιζα και εγώ να έβρισκα τέτοια κόλπα έτοιμα...Είμαι σίγουρος ότι θα το χαρείς πολύ το νανάκι.

Από την μεριά μου σαν στόκ θα έβαζα 5-10 είδη ζοανθάρια μόνο.Μια γαρίδα και ίσως ένα μικρόψαρο...Aλλιώς θα πετούσα κάποια εφίλια και μερικές sexy shrimp...ή θα το αφιέρωνα στις υπέροχες ρικορδέες...ελπίζω να σου έδωσα ιδέες.

Είμαι σίγουρος οτι θα περισσέψουν κοράλλια για όλους και σίγουρα θα φύγετε χαρούμενοι όλοι απο το frag swap...οπότε κανόνισε την πορεία σου κύριε Filflilip

Alexpsycho, δεν είχα σκοπό να χάσω το swap ακόμα και αν δεν είχα φτιάξει ακόμα το νανάκι μου! :)

Σε ευχαριστώ και για τις συμβουλές σου για τα ζωντανά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Welcome to Reefaholic anonymous Mr Filip :)

Link to comment
Share on other sites

Welcome to Reefaholic anonymous Mr Filip :)

χεχεχεχε καλώς σας βρήκα και στα αλάτια λοιπόν! :D

Link to comment
Share on other sites

Σαλονάκι βλέπω είναι το ντουλάπι σου.Τα εύγε στον Νίκο ή σε εσένα Φίλιππε;

Καλή συνέχεια στα αλάτια φίλε μου !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαλονάκι βλέπω είναι το ντουλάπι σου.Τα εύγε στον Νίκο ή σε εσένα Φίλιππε;

Καλή συνέχεια στα αλάτια φίλε μου !!!!!!!

Τα συγχαρητήρια στον Νίκο παιδιά!!!!! Ο άνθρωπος έκανε σχολαστικότατη δουλειά και φάνηκε η αγάπη του για το αντικείμενο!!!

Αφού σκέφτομαι να του παραγγείλω και ασορτί σαλονοτραπεζαρία τώρα ! αχχαχαχααχαχ :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη Φιλιππε! ε αφου ξεκινας με σουηδικη τεχνολογια μην φοβασαι τιποτα! νοικοκυρικα πραματα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη Φιλιππε! ε αφου ξεκινας με σουηδικη τεχνολογια μην φοβασαι τιποτα! νοικοκυρικα πραματα! :)

έτσι! τύφλα να έχουν τα ΙΚΕΑ! :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...