Jump to content

120 Lt Wanna Be Reef


giannisss

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ Στρατο ,,,, θα ανεβασω και φωτο καποια στιγμη και μιας και εισαι ειδικος σε αυτα θελω να μου πεις τι κοραλλια παρελαβα γιατι δεν ξερω τι ειναι .... :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αγόρι μου.Χρωστάς ένα ευχαριστώ και στον Οδυσσέα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showuser=44565 που βοήθησε στο κλάδεμα.

Link to comment
Share on other sites

αχα ... θα του πω :P γεμισε φιλε Νικο ... το ενυδρειο σου δεν το εχω δει αλλα με την εικονα απο τα φραγκακια καταλαβα ποσο ειναι το ενυδρειο σου !! :D

Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις :

ενα ενυδρειο με συχνες αλλαγες ( εβδομαδιαίες 30 λιτρα ) κρατιεται χωρις να χρειαστει να συμπληρωνω ca , mg , kh?

επισης επειδη θα ειναι μονο του το ενυδρειο για 5 μερες γινεται να μεινουν αταιστα τα ψαρια για 5 μερες ?

Link to comment
Share on other sites

Aυτό θα στο πούνε οι μετρήσεις σου αλλά νομίζω όχι.

Reef και γενικά θαλασσινό ενυδρείο δεν αφήνεις ούτε μέρα μόνο του κατά τη γνώμη μου.

Δώσε κλειδιά σε κάποιο φίλο χομπίστα που να έχει reef και να ξέρει τι πατέντες έχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικα..να τα χαίρεσαι....πανικός στο σκληρό......αναμένω κοντινές..

ζηλεύω..θέλω κι εγώ... :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Aυτό θα στο πούνε οι μετρήσεις σου αλλά νομίζω όχι.

Reef και γενικά θαλασσινό ενυδρείο δεν αφήνεις ούτε μέρα μόνο του κατά τη γνώμη μου.

Δώσε κλειδιά σε κάποιο φίλο χομπίστα που να έχει reef και να ξέρει τι πατέντες έχεις κάνει.

θα το κοιταξω για τις μετρησεις και αναλογως πραττω ...

το ενυδρειο πριν 10 μερες το αφησα 5 μερες μονο του και δεν ειχε θεμα ... τωρα βεβαια με τα κοραλλια ενας φοβος παραπανω αλλα δεν υπαρχει δυνατοτητα να αφησω σε καποιον τα κλειδια .... εγω θα φυγω 10 μερες και θα υπαρχει ατομο αλλα 5-6 μερες θα μεινει αναγκαστικα μονο του

ο θεος βοηθος ,,...

καλορίζικα..να τα χαίρεσαι....πανικός στο σκληρό......αναμένω κοντινές..

ζηλεύω..θέλω κι εγώ... :bigemo_harabe_net-111:

ευχαριστω πολυ φιλαρακι ... οντως πανικος ... γεμισε το ματι μου σκληρα !! αν και τα φοβαμαι και δεν ειχα σκοπο να βαλλω πολλα .... ειναι ολα πανεμορφα μολις βρω χρονο θα βαλλω φωτο .... το θεμα λοιπον ειναι να τα συντηρήσω πλεον .... απο σημερα μπηκα στα βαθια !! :)

κατσε λιγακι να μεγαλωσουν και θα σου κοψω απο ολα να παρεις και εσυ ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι γιαννη.....μπραβο φιλαρακι.....βλεπω το γεμισες μονο μιας!!!Ευχομαι να σου γινουν δεντρα.....Εχε το νου σου τωρα στις καταναλωσεις......μετρα για να ξερεις που βρισκεσαι!!Φτου φτου ομορφιες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι γιαννη.....μπραβο φιλαρακι.....βλεπω το γεμισες μονο μιας!!!Ευχομαι να σου γινουν δεντρα.....Εχε το νου σου τωρα στις καταναλωσεις......μετρα για να ξερεις που βρισκεσαι!!Φτου φτου ομορφιες!!!!!

ασε οι καταλαναλωσεις με αγχωνουν .... γενικα μπηκα χωρις να το περιμενω στο λουκι των σκληρων και εχω αγχοθει ... μακαρι ρε φιλαρακι να τα συντηρήσω ολα ! :)

Link to comment
Share on other sites

ο νικολας(πολυχρονακης),εχει αποδειξει παμπολες φορες σε πολλους χομπιστες το ποσο λαρτζ ειναι στα δωρεαν φραγκακια που στελνει..!!!!να'σαι καλα ρε τρελλοκομειο νικο που κανεις τοσο πολυ χαρουμενο τοσο κοσμο.

εξαιρετικο θα γινει φιλε μου το ενυδρειο σου.συνεχισε με την ιδια ορεξη και μερακι.

Link to comment
Share on other sites

εεε οσο και να προσαθησα να φτιαξω την καμερα του κινητου να ειμαι ακινητος και λοιπα με τιποτα δεν καταφερα να βγαλω σοβαρη φωτο που να αποδιδει εστω στο ελαχιστο τα χρωματα .... και ενω ειναι ''καπως'' το ενυδρειο ακομα ειναι πολυ ποιο καλο απο τις φωτογραφιες ....

χαμηλωσα και την ενταση του φωτος ... τελος παντων ... σας τις παραθετω ....

DSC_0640_zpsfba3bc77.jpg

DSC_0638_zpsa9f93078.jpg

DSC_0637_zps2b5ea42e.jpg

DSC_0635_zpsa8828a28.jpg

DSC_0634_zpsb1cab0ec.jpg

DSC_0632_zpsd5a876bf.jpg

DSC_0639_zps2183c344.jpg

DSC_0641_zps842f4b3d.jpg

DSC_0642_zps592d9cf3.jpg

αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικο θα γινει φιλε μου το ενυδρειο σου.συνεχισε με την ιδια ορεξη και μερακι.

καλο θα γινει ελπιζω ..... ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλως τα δεχτικες Γιαννη ,προσεχε τωρα ε.

Nικο πως πηγαν τα δικα σου ?? :)

αναγκαστηκα θα προσεχω ...

Link to comment
Share on other sites

3 στα 4 επιτιχια ,ευχαριστω νικο πολυχρονακη.

Link to comment
Share on other sites

3 στα 4 επιτιχια ,ευχαριστω νικο πολυχρονακη.

εεεε επειδη δεν εχω και πολυ εμπειρια ελπιζω να εχω σε ολα επιτυχια μιας και τα εβαλα ολα ... δεν παρατηρω κατι ... :/

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε σενα για το αποτελεσμα,και φυσικα μπραβο στον Νικολα για την προσφορα του :)

Μετρα καθημερινα να βλεπεις καταναλωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε σενα για το αποτελεσμα,και φυσικα μπραβο στον Νικολα για την προσφορα του :)

Μετρα καθημερινα να βλεπεις καταναλωσεις :)

:) Αυτο θα κανω :)

μια χαρη μπορει καποιος να μου πει κατι οικονομικο και καλο για να συμπληρώνω ??

βασικα αν γινεται καποιος να μου πει τι προιοντα για αυξηση τιμων να βαζω και τι αλλο να ταιζω τα κοραλλια .... :)

Link to comment
Share on other sites

Να το προσεχεις και να το χαιρεσαι φιλε μου :bigemo_harabe_net-64:

Ωραια αρχη, μεγαλη προσφορα απο ωραιους ανθρωπους!!!

Δωσε βαση μεγαλη(ειδικα τωρα που ειναι αρχη) σε μετρησεις αλλα και

στο λογια των ''παλιων''

:bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Να το προσεχεις και να το χαιρεσαι φιλε μου :bigemo_harabe_net-64:

Ωραια αρχη, μεγαλη προσφορα απο ωραιους ανθρωπους!!!

Δωσε βαση μεγαλη(ειδικα τωρα που ειναι αρχη) σε μετρησεις αλλα και

στο λογια των ''παλιων''

:bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

αυτο θα κανω :)

η ερωτηση για το τι να ριχνω ισχυει μιας και εχω αγχωθει ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...