Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φοβερο .... ποσα ειδη κοραλλιων εχεις ξερεις ??? ποσα κοραλλια ειναι ΟΛΑ ΑΥΤΑ ?? !! :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

63-64 γιαννη!

Απο αυτα ειναι 4 διαφορετικες μοντιπορες plate,μια spongodes.4 encrusting.

Δυο lps και περιπου 54-55 διαφορετικες acro που οπως θα εχεις καταλαβει ειναι το ναρκωτικο μου :love:

Αυτο βεβαια δεν ειναι πολυ καλο γιατι οσο μεγαλωνουν μικραινει ο χωρος αλλα απλα πρεπει να κανω τον κηπουρο

η' την υπερβαση και να παω σε μεγαλυτερο.Για το δευτερο βλεπουμε απο σεπτεμβριο,πρωτα ο θεος.

Ομορφια μιχαλη το Θεριο σου......σπαω μεση!!! :bigemo_harabe_net-92: :bigemo_harabe_net-92: :bigemo_harabe_net-92:

Μεχρι να δω τις εικονες toyo μου νομιζα πως θα χορεψεις τσιφτετελι! :hysterical::hysterical:

Να εισαι καλα φιλε μου,σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

:bigemo_harabe_net-64:

;)

Φανταστικο :bigemo_harabe_net-122:

Να εισαι καλα disc μου!Σ'ευχαριστω! :thumbup:

Κ αυτο που ελεγα οτι καποια στιγμη αναγκαζεσαι να κανεις τον κηπουρο(μερικα αναγκαστικα κοψιματα απο την acro κατω απο την vortech γιατι της κοβει την ροη)

Alphapiomicron033_zps3ce2946f.jpg

Link to comment
Share on other sites

acropora addicted.

Μπραβο φιλε Μιχαλη για το μερακι σου και για το εκπληκτικο αποτελεσμα.

για να μην κανεις τον κηπουρο κολλα το μεγαλυτερο για να δουμε απο ακομα πιο μεγαλα πραγματα απο εσενα.

ματωσε η καρδια μου με τα κλαδεματα.Ασπλαχνε.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical::hysterical: ..... :bigemo_harabe_net-146:

Κωστα μου αν δεν σκαλωνα τοσο πολυ στα παραπανω w του φωτισμου(αναθεμα τη δεη) ισως να το ειχα ξεκινησει ηδη.

Θελω να παω η' σε 140χ1,30χ60 η' σε 1,20χ1,30χ60...οποιο και να ειναι αυτο δυστυχως θα θελω και νεο φωτιστικο-τουλαχιστον

10χ54 t5 ati και αυτακια με led να βοθησουν καπως στο πλαι.Αρα και αγορα και w λειτουργιας!

Δεν θα μπει τιποτα πραπανω απολυτως απλα θα μετεφερα τα νησια οπως ειναι στο μεγαλυτερο

τεσπα....εδω ταιριαζουν 2 ρητα καλε μου φιλε....

1.Δουλεια δεν ειχε ο διαολος "γλεντουσε" τα παιδια του και 2.Οταν εμεις κανουμε σχεδια ο θεος γελαει οποτε...ας βγει το καλοκαιρι πρωτα χωρις απωλειες για ολους μας και μετα βλεπουμε

Οσο για τα κλεδεματα μη σε νοιαζει.....φτιαξε εσυ το δικο σου και τα επομενα,θα καθομαστε σαν τη διαφημιση του jack daniels(κλεμμενο απο μανταλ) 2 μετρα απο το ενυδρειο σου και θα τα πεταμε μεσα σαν τους φελους στη διαφημιση και οπου κατσουν ;)

edit.

Αντε να δω ποσο ακομα θα σε ψηνω ρε μπαγασα! :bigemo_harabe_net-134:

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση με το καλο κανεις αλλο θελω να σου φτιαξω το aquascape!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται κωστα(doper),αν ερθει αυτη η στιγμη να εισαι σιγουρος οτι θα σε ενοχλησω φιλε μου :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

τα κλαδέματα τα πετάς?...ντροπή.... και εμεις παρακαλαμε...

σε ποιον κάδο?

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, σε λυπάμαι!Ακου εκεί αναγκαστηκά κλαδέματα!Ατιμη κοινωνία! :bigemo_harabe_net-74:

:hysterical: ,θα ερθει και η ωρα για τα δικα σου αναγκαστικα κλαδεματα crazy και θα με θυμηθεις!

Επειδη εχεις βαλει γερες βασεις θα ερθει γρηγορα ειμαι σιγουρος ;)

Αυτα τα αναγκαστικα ειναι και τα καλυτερα αφου μπορεις να μοιραζεσαι με φιλους χωρις να ανησυχεις οτι αδειασε το ενυδρειο :D

τα κλαδέματα τα πετάς?...ντροπή.... και εμεις παρακαλαμε...

σε ποιον κάδο?

Οχι βρε gmaravelist μου,δεν τα πεταω ολα ;)

Μερικα απο αυτα ειναι καλα και τα δινω σε φιλους.

Για παραδειγμα αυτα στη φωτο,μονο απο τη μια πλευρα ειναι υγειη αφου απο την αλλη τα χτυπανε στο κεφαλι

13,000 λιτρα απο αποσταση μερικων εκατοστων και δεν προλαβαινουν καν να φτιαξουν ιστο.

Και ομως ρε παιδια τα ατιμα προς την αντλια πανε και μεγαλωνουν οχι περιφεριακα της :huh:

Αν βγει το καλοκαιρι χωρις προβληματα(μακαρι ολοι να μην χασουμε ουτε ενα βακτηριο :D ) θα σε ενημερωσω

στο επομενο κουρεμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα ομορφότερα ενυδρεία που έχω δει.

:bigemo_harabe_net-92:

Σου εύχομαι σύντομα να πας και σε μεγαλύτερο για να μας τρελάνεις όλους.

Link to comment
Share on other sites

Αστα γιαννακο και εγω δεν μπορω να περιμενω! :bigemo_harabe_net-111:

Κατσε να βγει το καλοκαιρι(πρωτα ο θεος) και μετα βλεπουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως το βλεπω μου ρχεται να κανω βουτια εκει μεσα............πολυ φυσικος και αληθινος μοιαζει ο υφαλος σου μιχαλαρα!!!!Ειναι μαγεια......................να το χαιρεσαι φιλαρακι!!

Link to comment
Share on other sites

Ακτινικες ε;;;;;

Για λεγε τι αλλαγες εκανες τελικα με τσι λαμπες ωρε.

Ξερνα τα ολα :P

Link to comment
Share on other sites

Οπως το βλεπω μου ρχεται να κανω βουτια εκει μεσα............πολυ φυσικος και αληθινος μοιαζει ο υφαλος σου μιχαλαρα!!!!Ειναι μαγεια......................να το χαιρεσαι φιλαρακι!!

χαχα...να εισαι καλα toyo μου,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια :bigemo_harabe_net-146:

Ακτινικες ε;;;;;

Για λεγε τι αλλαγες εκανες τελικα με τσι λαμπες ωρε.

Ξερνα τα ολα :P

Ναι τις ξαναδοκιμασα αφου την πρωτη φορα ειχα σχηματισει πολυ κακη εντυπωση.

Αφου πλεον δεν καιγομαι τοσο για αναπτυξη(δεν με ενδιαφερει να παρω το 100% σε ενταση) ειπα να ασχοληθω λιγο με το χρωμα.

Ασε που οι καινουργιες ακτινικες της ati ειχα διαβασει(και βλεπω) πως ειναι διαφορετικες απο τις αρχικες που βγηκαν στην παραγωγη.

Επισης οι coral plus τελικα ειναι oντως πολυ καλες λαμπες αλλα σαν stand alone bulbs κυριως η' αν βαλουμε

μονο μια σε περιπτωση που θελουμε να μπουσταρουμε το λευκο χρωμα χωρις να χασουμε το μπλε.

Οποτε πια εχω 2 aquablue special 2 actinic και 4 blue plus ολες της ati.

Απο την αλλη δεν εχει πεσει ουτε σταγονα εδω και σχεδον 3 μηνες(ισως και παραπανω) απο οποιαδηποτε βακτηρια χωρις να εχω παρατηρησει καμια απολυτως αρνητικη επιπτωση.

Επειδη παντα μου αρεσουν τα πειραματα ομως πηρα τελικα το zeobak και θα το συνδυασω με το zeofood να δω αν

θα υπαρξει καμια διαφορα και ποια θα ειναι αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Top down φωτο που ειναι οι αγαπημενες μου.
Προχθεσινη αλλαγη νερου οποτε ευκαιρια και για φωτο
9213328223_403382b306.jpg
Απο 404 by mad23_, on Flickr

9213330483_7b40018667.jpg
Απο 400 by mad23_, on Flickr
9216108086_2f912c4c6e_z.jpg
Απο 399 by mad23_, on Flickr
9213334209_ccc357e75b_z.jpg
Απο 398 by mad23_, on Flickr
9216113090_df26a1be84_z.jpg
Απο 396 by mad23_, on Flickr
9216114888_4410e6cf37_z.jpg
Απο 395 by mad23_, on Flickr
Αααααατιμη pavona....αυτο δεν το κολλησα ποτε στον πατο του ενυδρειου....μια μερα ειδα να μεγαλωνει ενα κομματι εκει...το αφησα και μεγαλωσε πανω στην κοραλινη που πιανει στον πατο του ενυδρειου.Επειδη ειδα pavona να ξεφυτρωνει και αλλου...απλα βγηκε απο το ενυδρειο και
εποξικη στα αλλα 2 σημεια που ειχε βγει
9216125262_b441d93715_z.jpg
Απο 393 by mad23_, on Flickr
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω αρκετες :bigemo_harabe_net-134:

9213361521_e47151d335_z.jpg
Απο 388 by mad23_, on Flickr
η wild που 10-11 μηνες μου εχει βγαλει μονο 18(μετρημενοι) πολυποδες!
9216173552_9740bd7515_z.jpg
Απο 384 by mad23_, on Flickr
9216166638_9e829589cc_z.jpg
Απο 383 by mad23_, on Flickr
9213393865_27f5e2d1d7_z.jpg
Απο 381 by mad23_, on Flickr
Αυτο το κομματι καθε ηνα με κερδιζει και περισσοτερο
9213400949_0aa362e7ba_z.jpg
Απο 380 by mad23_, on Flickr
9213410547_8c384b887a_z.jpg
Απο 378 by mad23_, on Flickr
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...