Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Περιττο να σου πω οτι τωρα μου αρεσει περισσοτερο απο πριν μπραβο μιχαλη πριν τα εσπαγε τωρα τα εσπασε ερεε τι κανει το στησιμο μπραβο ρεεεεε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εμενα μου αρεσει !! μοιαζει πολυ ποιο υφαλος ετσι τα κοραλλια αρχιζουν να πυκνωνουν και εχει γινει πανεμοργο !!

Link to comment
Share on other sites

δεν μας ειπες το γατακι πως τα παει με τον αχιλλεα?? :bigemo_harabe_net-71:

Μια χαρα δεν ασχολειται αλλα ο αχιλλεας οταν καθεται η γατα στο σκαμπο που εχω για να βλεπω το ενυδρειο,παντα πηγαινει στο τζαμι

και ελεγχει τη περιοχη.Εχει πολυ πλακα,καποια στιγμη θα το τραβηξω βιντεο και θα το ανεβασω!

Μιχάλη προκαλείς!

Και εσυ λες ανοησιες :P

Πολυ μπροστα.Μηπως ηθελες να πεις ενα απλα ενυδρειο... 90fd1928-6541-4a2f-a349-d7491138b1e7.jpg:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

:hysterical: :hysterical: ... :bigemo_harabe_net-146:

Περιττο να σου πω οτι τωρα μου αρεσει περισσοτερο απο πριν μπραβο μιχαλη πριν τα εσπαγε τωρα τα εσπασε ερεε τι κανει το στησιμο μπραβο ρεεεεε.

Ευχαριστω νικολα,καλη αρχη και στο δικο σου φιλε! :thumbup:

και εμενα μου αρεσει !! μοιαζει πολυ ποιο υφαλος ετσι τα κοραλλια αρχιζουν να πυκνωνουν και εχει γινει πανεμοργο !!

Ευχαριστω γιαννη,να΄σαι καλα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

πολλή καλύτερα τώρα με την αλλαγή, από τα καλώδια πως κατέληξες να αλλάξεις και το στήσιμο , δεν κατάλαβα!!!

μάλλον τα είχες μαζεμένα και ξέσπασες , παντός καλά έκανες. :bigemo_harabe_net-146:

επόμενο βήμα ???????? να βάλεις και στον πάτο ακροπορες!!!

ο οχταμπαλος μόνο παραπονεμένος δεν μπορεί να είναι στα χέρια σου που τον έχεις εκεί μέσα , εκεί ρε φίλε ζούσα και γω άμα λάχει!! μην σε πω και το γατακι :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

πολλα μπραβο μιχαλη......οτι και αν κανεις την ενυδρειαρα σου τοσο πιο ομορφο γινεται!!!!!ReSpEcT.................. :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μπράβο δεν θα σου πω…. Αλλά αυτό δεν είναι ενυδρείο σχολείο είναι!!!άσε που έχεις καταντήσει εγκυκλοπαίδεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εισαι συντονιστης πες μου σε παρακαλω πως γίνεται να απενεργοποιησω τις ενημερώσεις μονο για το θέμα σου να μη το βλεπω αλλο.... να μην μου εμφανίζετε ουτε στο Google ρε .. ασταδιαλα πια... καλα λεει ο clooyn...

:D

Link to comment
Share on other sites

πολλή καλύτερα τώρα με την αλλαγή, από τα καλώδια πως κατέληξες να αλλάξεις και το στήσιμο , δεν κατάλαβα!!!

μάλλον τα είχες μαζεμένα και ξέσπασες , παντός καλά έκανες. :bigemo_harabe_net-146:

επόμενο βήμα ???????? να βάλεις και στον πάτο ακροπορες!!!

ο οχταμπαλος μόνο παραπονεμένος δεν μπορεί να είναι στα χέρια σου που τον έχεις εκεί μέσα , εκεί ρε φίλε ζούσα και γω άμα λάχει!! μην σε πω και το γατακι :bigemo_harabe_net-66:

Να'σαι καλα θοδωρη μου! :bigemo_harabe_net-146:

Βασικα ξεκινησα με τα καλωδια και ειπα αφου ξεκουνηθηκα ν'αλλαξω οσα ειχα στο μυαλο μου οτι ηθελαν αλλαγη.

Στον πατο εχω ηδη βαλει 4 encrusting μοντιπορες και θα βαλω ακομα 2-3 να καλυψουν οσο περισσοτερο μπορουν.

Κατω δεν θελω να βαλω κοραλια που εχουν αναπτυξη προς τα πανω γιατι θα μου κοψουν ροη που χρειαζομαι χαμηλα.

Μονο την pavona εχω η οποια αν βρω κατι που να μου αρεσει περισσοτερο θα τη δωσω :)

Ο ωχταμπαλος θοδωρη,αν εβλεπες τι ξυλο ειχε ριξει στον μανταρινο(αν ειναι δυνατον :AAGGGHHH: ) ουτε καν θα σκεφτοσουν

να πλησιασεις! :hysterical: :hysterical:

Λεω να κατεβασω το ενυδρειο στην εισοδο να τον εχω για φυλακα! :P

Αν κραταω τροφη ειναι ολα καλα...αν δεν κραταω ΧΤΥΠΑΕΙ το τζαμι με την ουρα του!Οταν ομως βαλω χερι μεσα να κανω καμια δουλεια κολυμπαει διπλα του και ελεγχει-βλεπει τι κανω :D

Και μετα λενε οτι δεν μπορεις να δεθεις με ενα ψαρι ^_^

Link to comment
Share on other sites

πολλα μπραβο μιχαλη......οτι και αν κανεις την ενυδρειαρα σου τοσο πιο ομορφο γινεται!!!!!ReSpEcT.................. :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

Σε ευχαριστω πολυ toyo,να'σαι καλα φιλε μου :bigemo_harabe_net-64:

Χαιρομαι που σου αρεσει.

Καλη επιτυχια στην μεταφορα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μπράβο δεν θα σου πω…. Αλλά αυτό δεν είναι ενυδρείο σχολείο είναι!!!άσε που έχεις καταντήσει εγκυκλοπαίδεια!!!!

Να μην πεις κανενα μπραβο γιανναρε...τα στραβα ματια να κανεις την επομενη κυριακη στο paintball!! :P

Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα δεν τ'αξιζω,απλα μοιραζομαι αυτα που βλεπω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εισαι συντονιστης πες μου σε παρακαλω πως γίνεται να απενεργοποιησω τις ενημερώσεις μονο για το θέμα σου να μη το βλεπω αλλο.... να μην μου εμφανίζετε ουτε στο Google ρε .. ασταδιαλα πια... καλα λεει ο clooyn...

:D

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: ...αυτο το "ασταδιαλα" εμεινε!χαχα!

Δεν μπορω να του βαλω και αστερακια!χαχα!

γιανναρε... :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να του βαλεις αστερακια,να του βαλεις και κανα συννεφακι ρε :D

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να του βαλεις αστερακια,να του βαλεις και κανα συννεφακι ρε :D

:hysterical: :hysterical: ...οχι στραταρε...καλυτερα αστερια μοονο φιλε...τα συννεφα φερνουν βροχη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Βρεεεχει φωτια στη στρατα μου........χαχαχαααχαχουχααααα

Link to comment
Share on other sites

Mε μερικους φιλους συζητωντας για το ποσο κολλημα εχω με αυτο το ψαρι,τους ελεγα πως ειναι δυνατον να μην κολλησω αφου

μεχρι και ο "κ***ς" του ειναι πορτοκαλι!! :D

s037_zps866b16bd.jpg

Επισης στην καθιερωμενη αλλαγη ειδα 2 πραγματακια και λεω να τα μοιραστω.

Η βαση της ακρο στη φωτο οσο επεκτεινονταν δεν πειραζε τη millepora αλλα οταν εφτασε πολυ κοντα της

η millepora εδειξε τα δοντια της νεκρωνοντας την ακρο...αρα millepora vs acro 1-0 προς το παρων.

Το λευκο σημειο ειχε ιστο.

Ειμαι περιεργος να δω οταν θα απλωσει η βαση της millepora τι θα γινει,πως θα αντιδρασει η acro

s010_zps751c63d0.jpg

Πριν λιγο καιρο ειχα κοψει ενα φραγκακι για ενα φιλο(σημειο 1) και μου εκανε εντυπωση πως ξεκιναει παλι η αναπτυξη.

Εκοψα λοιπον αλλο ενα χθες(στο σημειο 2) για να δειτε πως ηταν το σημειο 1 πριν δυο περιπου εβδομαδες και τον τροπο

που ξεκιναει παλι η αναπτυξη του κοραλιου

s011_zpsf70db2f1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισης εβγαλα τα ανεμιστηρακια για υπολογιστη τα οποια φθηνα σε αγορα,κατασκευη,λειτουργια και αξιοπιστια με εβγαλαν 4 η' 5 καλοκαιρια(δεν θυμαμαι ακριβως).Δεν με βολευαν φετος αφου το φωτιστικο ειναι κρεμαστο πλεον και βαριεμαι :sarcasm: να τους κανω στηριγματα για να ακουμπανε με κλιση στο νερο.

jhl013_zpsa4d8000a.jpg

Οποτε praktiker και πηρα 3 ετοιμα με βαση,με κοστος 13 ευρω το ενα και 14w καταναλωση(28w και τα 2 μαζι).

Eχω βαλει μονο τα 2 επανω και μεχρι στιγμης κατεβαζουν την θερμοκρασια στο σχεδον 1/4 του χρονου που χρειαζοντουσαν αυτα που ειχα

χρησιμοποιησει για υπολογιστη.Αν δεν φτανουν στις βαριες ζεστες τα 2 θα βαλω και το τριτο.

jhl015_zps072ef329.jpg

Link to comment
Share on other sites

πετυχημενη παρεμβαση στο aquascape με ομορφο αποτελεσμα Μιχαλη.το ενυδρειο σου ειναι ολα τα λεφτα.να το χαιρεσαι οσο δεν παει.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

ωραιο ρε Μιχαλη ... ο 8ball ανδρας με τα ολα του !!! οσο για τους ανεμιστηρες .... ειναι τελειοι ... εγω εχω εναν στο ενυδρειο και μου κατεβαζει σε 10 λεπτα την θερμοκρασια για πλακα !! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις και καμια λιμνη στο μπαλκονι?Βλεπω εχεις πολυ χωρο και εκει :bigemo_harabe_net-134:

μουχαχαχαχαχααααααααααααααααααααααααα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις και καμια λιμνη στο μπαλκονι?Βλεπω εχεις πολυ χωρο και εκει :bigemo_harabe_net-134:

πες το ψεματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν κανεις και καμια λιμνη στο μπαλκονι?Βλεπω εχεις πολυ χωρο και εκει :bigemo_harabe_net-134:

:D:D:D

Εχει άπλα το μπαλκονι αλλά σκεφτομαι-αν μεινω τελικα 'αυτο το σπιτι-να κανω κατι αλλο στο μελλον σταθη ;)

πετυχημενη παρεμβαση στο aquascape με ομορφο αποτελεσμα Μιχαλη.το ενυδρειο σου ειναι ολα τα λεφτα.να το χαιρεσαι οσο δεν παει.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια κωστα μου!

Να εισαι καλα φιλε και γρηγορα γρηγορα και το δικο σου! ;)

ωραιο ρε Μιχαλη ... ο 8ball ανδρας με τα ολα του !!! οσο για τους ανεμιστηρες .... ειναι τελειοι ... εγω εχω εναν στο ενυδρειο και μου κατεβαζει σε 10 λεπτα την θερμοκρασια για πλακα !! :bigemo_harabe_net-64:

Ναι,πραγματικα εχω παθει πλακα με τους καινουργιους.

Κανουν πολυ καλη δουλεια :thumbup:

Απο την αλλη ενω η strawberry πηγαινε καλα επεσε το ματι μου σε ενα σημαδακι το οποιο μπορει να ηταν τελικα

απλα σημειο που θα εβγαζε πολυποδα.Το θεμα ομως ειναι οτι παρατηροντας την ειδα και ενα δευτερο :unsure:

Δεν ειχα κανει και dip(ΤΡΑΓΙΚΟΣ) οταν την πρα γιατι δεν ηταν στα καλυτερα της και ειχα διπλες αμφιβολιες.

Επειδη εχω καει απο τετοια "σημαδακια" απλα την εβγαλα απο το ενυδρειο...δεν κρατησα ουτε μισο εκατοσο απο

το κοραλι.

Μετα απο αυτα που εχω περασει δεν ασχολουμαι καν με ντιπαρισματα η' να κρατησω ενα υγειες κομματι!

Απλα....πεταμα!

Οταν ξεραθηκε βεβαια το κοραλι δεν ειδα πανω του κατι αλλα τουλαχιστον εχω ησυχο το κεφαλι μου...προς το παρων

τουλαχιστον.

Που θα παει θα ξαναρθει,χρονο εχουμε...πρωτα ο θεος!

Τουλαχιστον η reverse strawberry πηγαινει καθε μερα και καλυτερα

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...