Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Μια χαρά είναι οι φωτογραφίες και πολύ όμορφο το ενυδρείο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι σκέφτεσαι να βάλεις φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Μad το ενυδρειο σου εχει ονειρεμενες διαστασεις! Αυτο το βαθος ειναι ολα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία πράματα φίλε μου, ο ψαρής ευχομαι να σου ζήσει όσο και ο Χαιλάντερ, όλα θα πάνε ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι οι φωτογραφίες και πολύ όμορφο το ενυδρείο σου!

Ευχαριστω μανο,χαιρομαι που σου αρεσει.

Οι φωτο κλασσικα πολυ μπλε και χωρις λεπτομερεια ρε γμτ! :hot:

Τι σκέφτεσαι να βάλεις φίλε μου;

Ενα αγγελοψαρο αλλα θα σου πω οταν ειμαι 100% σιγουρος οτι θα ερθει,να μην το γρουσουζεψω. :jig:

Μad το ενυδρειο σου εχει ονειρεμενες διαστασεις! Αυτο το βαθος ειναι ολα τα λεφτα!

Οντως νικο,ειναι πολυ βολικο και ομορφο αισθητικα,το βαθος σε ενυδρειο.Βεβαι αυτα ειναι και γουστα.

Δεν ειναι λιγες οι φορες που χτυπαω το κεφαλι μου που δεν το εκανα 1 μετρο.

Τεσπα...μην ειμαι και αχαριστος :bbq:

Να σου ζησει ο "big"...

Το αλλο ειναι;; Πολυ ομορφο!

Ευχαριστω αγγελαρα!Να'σαι καλα!

Το αλλο ειναι το Mystery wrasse.

Εχει φοβερα χρωματα τα οποια φυσικα και δεν μπορω να βγαλω στις φωτο! :wacko:

Καποια στιγμη...καποια στιγμη... :usd:

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταγα χθες το βραδυ, αλλα μολις ειδα τι λιτρα θελει εκλαψα και ηπια μια μπυρα να μου περασει....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία πράματα φίλε μου, ο ψαρής ευχομαι να σου ζήσει όσο και ο Χαιλάντερ, όλα θα πάνε ακόμα καλύτερα.

Να'σαι καλα γρηγορη μου :bigemo_harabe_net-145:

Το ενυδρειο εχει ακομα πολυ δρομο για να ειναι της προκοπης αλλα ειπαμε...το χομπυ της υπομονης κανουμε :bigemo_harabe_net-101:

Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μιχαλη.Πηγαινει πολυ ομορφα το ενυδρειο σου και χαιρομαι πολυ γι'αυτο.Να χαιρεσαι και τον αραπη σου με την ποτροκαλι χαντρα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο έχω υποψιαστεί φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταγα χθες το βραδυ, αλλα μολις ειδα τι λιτρα θελει εκλαψα και ηπια μια μπυρα να μου περασει....

Αγγελε,δεν θελει και παρα πολλα λιτρα ρε συ.

Αν το παρεις μικρο θα εχεις αρκετο καιρο μεχρι να χρειαστει περισσοτερα λιτρα.

Γιατι σιιιιιιγουρα θα πας σε περισσοτερα οταν με το καλο "πηξει" το παρων,οποτε θα το βαλεις στο επομενο :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μιχαλη.Πηγαινει πολυ ομορφα το ενυδρειο σου και χαιρομαι πολυ γι'αυτο.Να χαιρεσαι και τον αραπη σου με την ποτροκαλι χαντρα :thumbsu:

Ευχαριστω σταθη,να'σαι καλα

Κάποιο έχω υποψιαστεί φίλε μου!

:bbq:

Λεγε μου τετοια να με ξεμυαλησεις τελειως!!

Ναι βρε,εγω θα φταιω!

Να ξερεις....επειδη δεν το εχεις καταλαβει ακομα....το μυταλο και τη λογικη σου,το εχασες απο τη στιγμη που διελυσες τα πρωτα γραμμαρια αλατιου :jig::jig:

Link to comment
Share on other sites

I'm forever doomed!!

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είναι αυτό που έχω στο μυαλό μου εκτός ότι θα είσαι μοναδικός που θα το έχει (τουλάχιστον δεν το έχω δει από κανέναν άλλον) θα είναι πολύ ωραίος συνδιασμο μαζί με τον μεγαλομπαλο σου!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη ειμαι οπαδος αυτου του ειδους στησιματος,οποτε η γνωμη μου ειναι δεδομενη.Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!!

:)

Τι αλλο απο ψαρακια σκεφτεσαι να βαλεις μιας και το ανεφερες;

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα!!! Μεγάλωσε ο "μεγάλος" γρήγορα! Φοβερός είναι Μιχαλιοοοοοοοο!! Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι οοοοσο δεν πάει παραπάνω ρε φίλε! Το ρασάκι όλα τα λεφτά! Πολύ όμορφα χρώματα! Τα κοράλλια πετάνε, ε τι άλλο να πω....!! Θέλω κάποια στιγμή να έρθω να το δω και να το φωτογραφήσω..... Θα το λέω μέχρι να γίνει!!:P

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θελω να το δω απο κοντα, να δω εναν Αχιλλεα απο κοντα βασικα γιατι αυτο και το νασο θα ηθελα μια μερα να τα εχω και δευτερον για να σου "κουρεψω" τα σκληρα κια να αρχισω να τρεχω!

Το γυρισες στο biopellets παλι; Καλα ειδα πιο πριν;;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θελω να το δω απο κοντα, να δω εναν Αχιλλεα απο κοντα βασικα γιατι αυτο και το νασο θα ηθελα μια μερα να τα εχω και δευτερον για να σου "κουρεψω" τα σκληρα κια να αρχισω να τρεχω!

Το γυρισες στο biopellets παλι; Καλα ειδα πιο πριν;;

Έτσι όπως τα λες δεν σε βλέπω να πλησιάζεις!! Τα του κουρέματος δεν τα λένε ρε..... Βάζεις το ψαλίδι στην τσέπη και πας απλά!! Πρέπει να τον πιάσεις απροετοίμαστο τον άλλον!!! :P:D

Link to comment
Share on other sites

Αι μωρε τον λυπαμε, εχει ριξει πολυ ιδρωτα να τα φερει σε αυτο το επιπεδο, πιο πολυ να τον τρομοκρατισω θελω....

Link to comment
Share on other sites

Για το ενυδρειο δεν εχω να πω τιποτα πιο πολυ απο την φράση-(τα σέβη μου.... :bowdown: )

Ο big balls με εκανε και εμένα να αναθεωρήσω πολλά απο αυτα που ειχα ως δεδομένα για τουλάχιστον αυτήν την οικογένεια ψαριών που σε συνδυασμό με τον παράγοντα Χ δηλαδή εσένα και τον αγώνα που έδωσες για αυτόν είχε ως αποτέλεσμα να βρίσκετε εκεί που βρίσκετε σήμερα....

Link to comment
Share on other sites

I'm forever doomed!!

True!!!!!!(που λενε και στο χωριο μου) :thumbsu::jig:

Πάντως αν είναι αυτό που έχω στο μυαλό μου εκτός ότι θα είσαι μοναδικός που θα το έχει (τουλάχιστον δεν το έχω δει από κανέναν άλλον) θα είναι πολύ ωραίος συνδιασμο μαζί με τον μεγαλομπαλο σου!

Θα δουμε μανο μου,...θα δουμε γιατι δεν ειναι και λιγα τα μαρουλια! :money:

Μιχαλη ειμαι οπαδος αυτου του ειδους στησιματος,οποτε η γνωμη μου ειναι δεδομενη.Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!!

:)

Τι αλλο απο ψαρακια σκεφτεσαι να βαλεις μιας και το ανεφερες;

Ευχαριστω στραταρε!Χαιρομαι που σου αρεσει φιλε :thumbsu:

Πραγματικα δεν εχω ευχαριστηθει aquascape οπως αυτο ρε συ!

Και ξερεις πως εχω και εγω συχνο-aquascape-ητιδα! :jig::jig:

Απο ψαρακια ηθελα moorish η' καποιο αγγελοψαρο.

Τελικα κατεληξα να βαλω αγγελοψαρο και ειμαι αναμεσα σε δυο.

Οταν παρω αποφαση ποιο τελικα θα βαλω θα σου πω στραταρε :thumbsu:

Ευχαριστω και παλι!

Ααααααα!!! Μεγάλωσε ο "μεγάλος" γρήγορα! Φοβερός είναι Μιχαλιοοοοοοοο!! Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι οοοοσο δεν πάει παραπάνω ρε φίλε! Το ρασάκι όλα τα λεφτά! Πολύ όμορφα χρώματα! Τα κοράλλια πετάνε, ε τι άλλο να πω....!! Θέλω κάποια στιγμή να έρθω να το δω και να το φωτογραφήσω..... Θα το λέω μέχρι να γίνει!! :P

Ο BB,κωστα υπηρχαν διαστηματα που ηταν σαν "λουκουμας" και ομως μεγαλωνε κανονικα και αυτος και το δακρυ.

Παιζει τεραστιο ρολο στη ρυθμο αναπτυξης(οχι στο τελικο μεγεθος) ενος ψαριου το ποσο χωρο εχει να "αλωνιζει".

Ευχαριστω πολυ ρε φιλε για τα καλα σου λογια!Να'σαι καλα! :thumbsu:

Με το που μεγαλωσουν λιγο ακομα τα πραγματα και βρω λιγο χρονο,θα το κανονισουμε!

Φωτο θα εχω προλαβει με την "κλεμμενη καμερα" που λεγαμε,αλλα μια μπυριτσα μπορουμε να την πιουμε ετσι και αλλιως!

Απλα αυτη την περιοδο εχω τρεξιματακια :bigemo_harabe_net-183:

Link to comment
Share on other sites

True!!!!!!(που λενε και στο χωριο μου) :thumbsu::jig:

Θα δουμε μανο μου,...θα δουμε γιατι δεν ειναι και λιγα τα μαρουλια! :money:

Ευχαριστω στραταρε!Χαιρομαι που σου αρεσει φιλε :thumbsu:

Πραγματικα δεν εχω ευχαριστηθει aquascape οπως αυτο ρε συ!

Και ξερεις πως εχω και εγω συχνο-aquascape-ητιδα! :jig::jig:

Απο ψαρακια ηθελα moorish η' καποιο αγγελοψαρο.

Τελικα κατεληξα να βαλω αγγελοψαρο και ειμαι αναμεσα σε δυο.

Οταν παρω αποφαση ποιο τελικα θα βαλω θα σου πω στραταρε :thumbsu:

Ευχαριστω και παλι!

Ο BB,κωστα υπηρχαν διαστηματα που ηταν σαν "λουκουμας" και ομως μεγαλωνε κανονικα και αυτος και το δακρυ.

Παιζει τεραστιο ρολο στη ρυθμο αναπτυξης(οχι στο τελικο μεγεθος) ενος ψαριου το ποσο χωρο εχει να "αλωνιζει".

Ευχαριστω πολυ ρε φιλε για τα καλα σου λογια!Να'σαι καλα! :thumbsu:

Με το που μεγαλωσουν λιγο ακομα τα πραγματα και βρω λιγο χρονο,θα το κανονισουμε!

Φωτο θα εχω προλαβει με την "κλεμμενη καμερα" που λεγαμε,αλλα μια μπυριτσα μπορουμε να την πιουμε ετσι και αλλιως!Απλα αυτη την περιοδο εχω τρεξιματακια :bigemo_harabe_net-183:

Πάντως Μιχάλη εγώ έχω στο ενυδρείο μου αυτον

p-66726-Annularis-adlt-ang.jpg

και ούτε έχει πειράξει κανένα κοράλλι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θελω να το δω απο κοντα, να δω εναν Αχιλλεα απο κοντα βασικα γιατι αυτο και το νασο θα ηθελα μια μερα να τα εχω και δευτερον για να σου "κουρεψω" τα σκληρα κια να αρχισω να τρεχω!

Το γυρισες στο biopellets παλι; Καλα ειδα πιο πριν;;

Deal αγγελε,να καθαρισει τελειως ο ΒΒ και μετα εννοειται φιλε!

Χαχαχαχα...μην ανησυχεις ρε...ας εχουν μεγαλωσει τα κοραλακια λιγο και δεν θα χρειαστει να κανεις τον bolt!

Δεν τα ειχα σταματησει ποτε τα bio-pellets βρε.

Απλα για καμια εβδομαδα οταν νομιζα πως αυτα,εμμεσα,προκαλουσαν τις βαριες ανασες που ειχε ο 8ball.

Μολις ειδα τι εφταιγε τελικα τα ξαναεβαλα πανω.

Απλα αλλαξα ριακτορα,εβαλα μια φοβερη αντλια(γιατι η παλια μετα απο λιγο μπουκωνε και δεν ειχα καλη αναδευση) και εβαλα τα vertex,τα οποια δουλευουν τωρα κανενα 3μηνο,αν δεν κανω λαθος. :thumbsu:

Έτσι όπως τα λες δεν σε βλέπω να πλησιάζεις!! Τα του κουρέματος δεν τα λένε ρε..... Βάζεις το ψαλίδι στην τσέπη και πας απλά!! Πρέπει να τον πιάσεις απροετοίμαστο τον άλλον!!! :P:D

χαχαχα!Εχω ανιχνευτη μεταλλων στην εισοδο κωστα! :jig::usd:

Ας εχουν μεγαλωσει(πρωτα ο Θεος) οπως πριν το rescape και δεν με νοιαζει τιποτα ρε!

Αι μωρε τον λυπαμε, εχει ριξει πολυ ιδρωτα να τα φερει σε αυτο το επιπεδο, πιο πολυ να τον τρομοκρατισω θελω....

Και αιμαααααααα....χαχα!

Σιγα το επιπεδο βρε,εχει πολυ δρομο ακομα αγγελε μου!Να μεγαλωσουν,να βγαλουν χρωματα,γενικα να ωριμασει το ενυδρειο ξανα!

Ολα αυτα θελουν υπομονη δυστυχως!

Τιποτε καλο σε αυτο το χομπυ δεν γινεται γρηγορα(και με χαλαει πολυυυυυυ αυτο! :death::ballistic: )

Για το ενυδρειο δεν εχω να πω τιποτα πιο πολυ απο την φράση-(τα σέβη μου.... :bowdown: )

Ο big balls με εκανε και εμένα να αναθεωρήσω πολλά απο αυτα που ειχα ως δεδομένα για τουλάχιστον αυτήν την οικογένεια ψαριών που σε συνδυασμό με τον παράγοντα Χ δηλαδή εσένα και τον αγώνα που έδωσες για αυτόν είχε ως αποτέλεσμα να βρίσκετε εκεί που βρίσκετε σήμερα....

Να'σαι καλα αδερφε μου!Ποτε δεν φανταζομουν οτι μεσα απο ενα χομπυ θα κανω αδερφους....και ομως εχω κανει 3-4 και εσυ εισαι ενας απο αυτους! :bigemo_harabe_net-162:

Πολυ χαιρομαι που σου αρεσει το ενυδρειο!

Ε αφου ειδαμε θαναση ψαρι να εχει σε ενα βαθμο, "μονοπαντα" ick τα ειδαμε ολα!!!...η' μηπως οχι??!!!χαχαχα

Θεωρουσα δυσκολο να βρω μεγαλυτερο τυπακι απο τον 8ball αλλα αυτος ειναι μεγαααααλη τυπαρα! :bigemo_harabe_net-143:

RECPECT!!!!! λεμεεεεεεεε.........

Ευχαριστω λεμεεεεεεεεεε λυκο! :bigemo_harabe_net-117::bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...