Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιχαλη πολλες ωραιες οι αλλαγες και η εξελιξη απιστευτη!ηθελα να σε ρωτησω τα χτυπηματα απο το sohal μονο με τον καιρο και με καλο φαι κλεισανε η χρειαστηκε βιταμινες και αλλα τετοια?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε μιχαλη...μεγειες για τα ψαρια αλλα και για τα κοραλλια!!Και για να μην ξεχνιομαστε"σπαω μεση" :bigemo_harabe_net-92: στο Μεγαλειο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

respect!

Σιγα το respect βρε,υπαρχουν πολυ πολυ καλυτερα ενυδρεια :thumbup:

Και μρτα που θα τον πας?

Δεν ξερω νικο μου,θα δω οταν με το καλο ερθει ο επομενος αχιλλεας!

Μεχρι τοτε προδερμ και πολυ φαγητο! :bigemo_harabe_net-82:

Σιγα σιγα του φευγουν τα ψυχολογικα.Σημερα ηρθε με σχετικη ανεση πολυ κοντα εκει που ριχνω το φαγητο.

Αυτος θα λεγεται..."lucky bastard" :P

Καλά ο sohal έτρωγε ξύλο;;;από ποιον;;;Μια χαρά σε βλέπω Μιχάλη,αν βάλεις λευκόστερνο θα τον λατρέψεις....

Ελπίζω να ανακτήσεις πλήρως το ενδιαφέρον σου για το ενυδρείο και μην ξανακούσω βλακείες για σταμάτημα κλπ

sent from iphone

Hταν σε πολυ λιγα λιτρα και ο μικροτερος σε μεγεθος απο πολλα ακομα tang που ηταν μαζι του,γρηγορη!

Λευκοστερνους ειχα αλλους δυο παλαιοτερα.Τον ενα μαλιστα τον ειχα για δυο+ χρονια και εφαγε ποδι γιατι ηταν αυτος ο διασημος που μου ετρωγε τις ακρες απο τις ακρο!! :ph34r:

Αυτες τις μερες που φτιαχνουν λιγο τα θεματακια του sohal(συμπεριφορα),σκεφτομαι να μην τον αλλαξω τελικα με λευκοστερνο.

Το να το σταματησω γρηγορη ηταν μια σκεψη επειδη μετα την απωλεια του 8ball το ενυδρειο,μου εκανε την ιδια αισθηση με ενα απλο επιπλο.

πανεμορφος ωραια θεση για την μοντι!!! οσο για τα υπολοιπα τα λογια ειναι περιττα!!!

Ευχαριστω λυκο!

Ναι εκατσε καλα εκει!

Και χωρο εχει να μεγαλωσει και δεν ενοχλει κανενα κοραλι με την αναπτυξη της.

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Πολυ μαρεσουν τα update σου!

Ευχαριστω βαλεντινε,να'σαι καλα!

Χαιρομαι που σου αρεσουν :thumbup:

Μιχαλη πολλες ωραιες οι αλλαγες και η εξελιξη απιστευτη!ηθελα να σε ρωτησω τα χτυπηματα απο το sohal μονο με τον καιρο και με καλο φαι κλεισανε η χρειαστηκε βιταμινες και αλλα τετοια?

Ευχαριστω βασιλη!

Πολυ πολυ φαγητο και λιγες φορες μουλιασμα σε βιταμινες της preis.

Μπραβο ρε μιχαλη...μεγειες για τα ψαρια αλλα και για τα κοραλλια!!Και για να μην ξεχνιομαστε"σπαω μεση" :bigemo_harabe_net-92: στο Μεγαλειο σου!!!!

χαχαχαχα...να'σαι καλα "τσιφτετελατε" κωστη!χαχα!

Ευχαριστω πολυ φιλε!

...α και σιγα το μεγαλειο βρε...ενα απλο ενυδρειο ειναι :thumbup:

"Μεγαλεια" ειμαστε ολοι μας που αυτες τις εποχες μπορουμε και κραταμε τις γυαλες μας!

Ασε που καθε φορα που κανει καποιος update απο το ενυδρειο του παθαινω πλακα με το ποσο εχει ανεβει το επιπεδο σε σχεση με 9-10 χρονια πριν!

Το χειροτερο ενυδρειο(που δεν υπαρχουν ασχημα ενυδρεια) σημερα...ειναι το καλυτερο καποια χρονια πριν!

Μπραβο σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Α καλά....τώρα τα είδα εγώ αυτά!!!Ρε συ,εσένα πρέπει να σου δώσουμε ρόμπα γιατρού!!

ΤΙ ΧΑΛΙΑ ήταν αυτά που είχε το sohal...;;;;Αυτός που το είχε δεν το έβλεπε;;;Πλάκα μας κάνουν μερικοί ρε παιδιά δεν εξηγείται αυτό το πράμα!!

Όσο για τον άσχημο "σφήνα" είναι πανέμορφο ρε Μιχάλη!!Ποια ασχήμια;;;;;

Για την monti τα λόγια περισσεύουν....!ΚΤΗΝΟΣ κανονικό....!

Μπράβο ρε Μιχάλη για την επιμονή σου!

Το sohal πάω στοίχημα πως σε καμία εβδομάδα δεν θα έχει ούτε ένα σημάδι και θα νιώθει αφεντικό σε πολύ λίγο καιρό στο tank σου!Κράτα το γιατί το έσωσες......Άσε τους λευκόστερνους!

Μιχάλη είσαι αυτό που λέμε γνήσιος χομπίστας φιλαράκι....!keep up...όλα στην ζωή είναι...και οι απώλειες αλλά και οι χαρές!

Link to comment
Share on other sites

Α καλά....τώρα τα είδα εγώ αυτά!!!Ρε συ,εσένα πρέπει να σου δώσουμε ρόμπα γιατρού!!

ΤΙ ΧΑΛΙΑ ήταν αυτά που είχε το sohal...;;;;Αυτός που το είχε δεν το έβλεπε;;;Πλάκα μας κάνουν μερικοί ρε παιδιά δεν εξηγείται αυτό το πράμα!!

Όσο για τον άσχημο "σφήνα" είναι πανέμορφο ρε Μιχάλη!!Ποια ασχήμια;;;;;

Για την monti τα λόγια περισσεύουν....!ΚΤΗΝΟΣ κανονικό....!

Μπράβο ρε Μιχάλη για την επιμονή σου!

Το sohal πάω στοίχημα πως σε καμία εβδομάδα δεν θα έχει ούτε ένα σημάδι και θα νιώθει αφεντικό σε πολύ λίγο καιρό στο tank σου!Κράτα το γιατί το έσωσες......Άσε τους λευκόστερνους!

Μιχάλη είσαι αυτό που λέμε γνήσιος χομπίστας φιλαράκι....!keep up...όλα στην ζωή είναι...και οι απώλειες αλλά και οι χαρές!

Φτου φτου φτου και μακρυα απο μενα κωστα....ουτε ρομπες θελω,ουτε γιατρους,ουτε ρομπες γιατρους! :bigemo_harabe_net-134: ...κουνησου απο τη θεση σου!

Δεν αξιζω ουτε στο ελαχιστο αυτα που λες αλλα ευχαριστω κωστα,να'σαι καλα :bigemo_harabe_net-64:

Αυτο που συμφωνω ομως ειναι οτι οντως ολα μεσα στη ζωη ειναι και δυστυχως οι απωλειες....

Το mystery εχει απιστευτα χρωματα που δεν μπορω να τα βγαλω στις φωτο αλλα θα ξαναπροσπαθησω.

Το θεμα ειναι οτι η "μουρη" του ειναι πολυ "αδικη" για ενα ψαρακι με τοσα χρωματα!

Ειναι σχεδον κωμικη! :blush:

Οσο ξεθαρευει και κυκλοφορει περισσοτερο,θα μου δωσει μια καλυτερη φωτο!

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

mad,υγεια και δυναμη στο νεο σου πιστολι! :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα!!Μακαρι...θα δειξει!!Να'σαι καλα κωστα μου!Ευχαριστω πολυ φιλε!!!

Για λιγο δεν σε προλαβα σημερα...next time :jig:

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη πως πάνε τα biopellets;Μπουκώνει καθόλου ο ριακτορας;

Από μετρήσεις σε ΝΟ3 και PO4 να υποθέσω ότι ήσουν από πριν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μακη μου,απο πριν ειχα μηδενικες τιμες.

Και μπορω να σου πω,πως δεν μου αρεσε γιατι ηθελα να δω αν τα pellets κατεβαζουν οντως και τα φωσφορικα εκτος απο τα νιτρικα.

Ολα μηδεν ειναι και σταδιακα αυξανω το ταισμα μεχρι να δω ποσο θα ειναι ικανο να ανεβασει τις τιμες,ωστε να βρω τις ρουτινες μου στο ταισμα και να μην ανησυχω για "στεγνωμα" θρεπτικων-τροφης.

Απο τον ριακτορα φιλε,ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

Παει πολυ καλα δοξα τω θεο.

Δεν μπουκωνει καθολου και η αναδευση ειναι παρα πολυ καλη...παραδοξως(λεω παραδοξως γιατι ειμαι ανικανος με τα diy γενικοτερα).

Καμια φορα σκεφτομαι οτι ισως να πρεπει να τον αλλαξω και να παρω καποιον που θα μου πιανει λιγοτερο χωρο,αλλα δουλευει

τοσο καλα που το μετανιωνω μετα.

Απλα οταν τα σταματησα(οταν νομιζα οτι για καποιο λογο,δεσμευουν πολυ οξυγονο και εκει οφειλοταν το θεμα με τον 8ball) πεταξα τα np και αναγκαστικα πηρα καινουργια,αυτη τη φορα vertex...κυριως λογω της τιμης :thumbsu:

Ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να περασει η ωρα...δυο κοντινες της monti...

11451898133_32e48bf595_z.jpg
Απο 1784 by mad23_, on Flickr
11451613156_46a50a602d_z.jpg
Απο 1786 by mad23_, on Flickr
Και μια απο τον πανεμορφο κουασιμοδο.... :xmas_laugh:
11483707914_0d598f3701_z.jpg
Απο 1798 by mad23_, on Flickr
Να'ναι καλα ο θανασης που το ειδα πρωτη φορα ever στο ενυδρειο του και κολλησα και εγω!Ευχαριστω που επεμενες φιλε! :thumbsu:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ένας πολύχρωμος κουασιμόδος ο μπαγάσας.....καλά για την monti το αφήνω καλύτερα......Ρε συ Μιχάλη να έρθω να κάνουμε ένα photo shoot ναουμ....να μας βγουν τα μάτια όξω!!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το ενυδρείο φτου φτου φτου! :-D

Να'σαι καλα γιαννακο :thumbsu:

κουκλι ρε φιλε ειναι να το χαιρεσαι!

Ευχαριστω πολυ λυκο,θα προσπαθησω :xmas_laugh:

Ωραιες φωτογραφιες.Εσυ τις τραβηξες;

:P

Ναιιιι ρε φιλε...το πιστευεις?? :CarolSingers:

Οτι ειναι κοντα στο τζαμι στρατο το φωτογραφιζει καλα και με μια σχετικη λεπτομερεια.

Οτι ειναι πιο μεσα με τιποτα...ασε που στις γενικες δεν μπορω να πετυχω ουτε φωτα,ουτε λεπτομερειες.

Θεωρησε το αναλαμπη...χαχαχα

Πολυ όμορφα ζωντανά να τα χαίρεσαι! !

Ευχαριστω μανο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δηλ επιτηδες το κανεις?? :sword:

οχι ρε συ...με πολυ αγνες προθεσεις! :xmas_laugh:

Καλα κανει ο κουασιμοδος και ειναι ετσι για να μην τον πιανει το ματι!!

Δεν υπαρχουν "ματια" και χαζομαρες μωρε βασιλη!

Τουλαχιστον προσωπικα δεν χρεωνω ποτε στο "ματι" τα δικα μου λαθη. :thumbsu:

Καθε μερα με κερδιζει και περισσοτερο ο κουασιμοδος!

Είναι όντως ένας πολύχρωμος κουασιμόδος ο μπαγάσας.....καλά για την monti το αφήνω καλύτερα......Ρε συ Μιχάλη να έρθω να κάνουμε ένα photo shoot ναουμ....να μας βγουν τα μάτια όξω!!

Εχω στα αμεσα εξοδα,να παρω μια φωτ. μηχανη κωστα.

Αν τελικα την "κανω" τιποτε αλλο,θα κανονισουμε :thumbsu:

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

respect στην 3η φωτο εκπληκτικο ζωντανο μπραβο Μιχαλη :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

Να'σαι καλα νικολα!Ευχαριστω πολυ!

Ε καμια φορα βγαινει και καμια φωτο της προκοπης να μην νοιωθω τελειως ασχετος! :angel:

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις και καλή φωτογραφική κάθε φορά που θα κάνεις update να ρίχνεις μια προειδοποίηση μια-δύο μέρες πιο πριν,να παίρνουμε ποπκόρν και να το απολαμβάνουμε όπως πρέπει......!!

Link to comment
Share on other sites

Οτι κάνεις μου αρεσει ωχ αυτο ακουστικε καπως!!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...