Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Γεια σου φίλε μου και κάλος ήρθες και νασαι πάντα καλά να χαίρεσαι το ψαράκι σου!!! το ενυδρείο πανέμορφο όπως πάντα καλή συνέχεια σου εύχομαι!!!

Έγινε επεξεργασία - tasso
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιχαλιοο !! ωραιος ο τυπας σου :bow: !! ειναι ψαρι που θα αφησει εποχη στο ενυδρειο σου φαινεται στο βλέμμα του σου λεωω !! :usd:

Παντως το ενυδρειο δεν εχει γινει τιποτα περισοτερο απο αυτο που πραγματικα αξιζει να εχεις!! μονο και μονο η φιλοσοφια του ενυδρειου για Το ψαρι είναι ολα τα λεφτα !! ευχομαι και το αγγελοψαρο να μπει συντομα γιατι με εχεις βάλλει σε αγωνια ! :bigemo_harabe_net-193:

Link to comment
Share on other sites

Μια και ο Θανασης με συμπληρωσε με τα λογια(τα σέβη μου....).Εγω σου ευχομαι τα καλυτερα για τον ψαρι σου Μιχαλη...ξερωντας οτι ειναι η"λατρεια σου"!!! Τωρα οσο για το ReeF σου.......τα λογια ειναι περιττα!!! Υ.Γ. Ετσι για να σπασει ο παγος..............

Έγινε επεξεργασία - toyomania8617
Link to comment
Share on other sites

Μια και ο Θανασης με συμπληρωσε με τα λογια(τα σέβη μου....).Εγω σου ευχομαι τα καλυτερα για τον ψαρι σου Μιχαλη...ξερωντας οτι ειναι η"λατρεια σου"!!! Τωρα οσο για το ReeF σου.......τα λογια ειναι περιττα!!! Υ.Γ. Ετσι για να σπασει ο παγος..............

Γεια σου Κωστα με τα ωραια σου! Σπαω μεση φιλε... :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κωστα με τα ωραια σου! Σπαω μεση φιλε... :icon_dance:

Για πολύ κούνημα όμως…...belly-dance.gif

and troll-u-mad-smiley-emoticon.gifrocking-stickman-smiley-emoticon.gifνα χαίρεσαι τον αχιλλέα, πολύ όμορφο ψάρι((βέβαια εμένα όλα όμορφα μου φαίνονται)!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Μιχάλη εγώ έχω στο ενυδρείο μου αυτον

.....

και ούτε έχει πειράξει κανένα κοράλλι.

Οντως μανο ειναι πολυ ωραιο ψαρι :thumbsu:

Ευχαριστω για την προταση φιλε! ;)

Γεια σου φίλε μου και κάλος ήρθες και νασαι πάντα καλά να χαίρεσαι το ψαράκι σου!!! το ενυδρείο πανέμορφο όπως πάντα καλή συνέχεια σου εύχομαι!!!

Να'σαι καλα τασο μου,ευχαριστω πολυ :thumbsu:

Μιχαλιοο !! ωραιος ο τυπας σου :bow: !! ειναι ψαρι που θα αφησει εποχη στο ενυδρειο σου φαινεται στο βλέμμα του σου λεωω !! :usd:

Παντως το ενυδρειο δεν εχει γινει τιποτα περισοτερο απο αυτο που πραγματικα αξιζει να εχεις!! μονο και μονο η φιλοσοφια του ενυδρειου για Το ψαρι είναι ολα τα λεφτα !! ευχομαι και το αγγελοψαρο να μπει συντομα γιατι με εχεις βάλλει σε αγωνια ! :bigemo_harabe_net-193:

Να'σαι καλα μουτρο!Τα μισα να γινουν απο αυτα που λες θα ειμαι ευχαριστημενος!χαχαχα

Ο ΒΒ,τις τελευταιες μερες ειναι πεντακαθαρος.Κατι το οποιο ειχα να δω σχεδον τρεις μηνες(απο την ημερα που ηρθε :usd: ).

Οποτε σιγα σιγα θα ξεκινησω και τις διαδικασιες για το αγγελοψαρο,ωστε να ειναι εδω τους επομενους μηνες.

Ευχαριστω και παλι! :thumbsu:

Μια και ο Θανασης με συμπληρωσε με τα λογια(τα σέβη μου....).Εγω σου ευχομαι τα καλυτερα για τον ψαρι σου Μιχαλη...ξερωντας οτι ειναι η"λατρεια σου"!!! Τωρα οσο για το ReeF σου.......τα λογια ειναι περιττα!!! Υ.Γ. Ετσι για να σπασει ο παγος..............

Ευχαριστω,να'σαι καλα

Για πολύ κούνημα όμως…...belly-dance.gif

and troll-u-mad-smiley-emoticon.gifrocking-stickman-smiley-emoticon.gifνα χαίρεσαι τον αχιλλέα, πολύ όμορφο ψάρι((βέβαια εμένα όλα όμορφα μου φαίνονται)!

Ευχαριστω πολυ σωτηρη!Ωραια animation! :jig:

Και εμενα ολα τα ψαρακια μου αρεσουν!

Το καθενα εχει και τη δικη του ομορφια-προσωπικοτητα-συμπεριφορα-κτλ.

Μακαρι να ειχα 10 τονους ενυδρειο και να τα ειχα ολα! :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κοφτες το ενυδρειο σου...........γι αυτο πατα ΓΚΑΖΙΙΙ Μιχαλη

Το ενυδρειο ειναι παραδειγμα προς μιμηση φιλε

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα γιανναρε μου!Σε ευχαριστω πολυ φιλε!

Χαιρομαι που σου αρεσει! :jig:

Οσο γκαζι και να πατησω,δυστυχως εχει πολυυυυυ δρομο ομως ακομα για να γινει κατι αξιολογο!

Υπομονη θελει! :bigemo_harabe_net-101:

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα μικρε,σ'ευχαριστω πολυ :thumbsu:

Απο το στομα σου και στου Θεου τ'αυτι!

Μιχαλη συνεχιζεις να ριχνεις kalk ; Ποσα ml ;Εισαι ικανοποιημενος με τη δουλεια που κανει;
Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιημενος?....μανο μου,απλα το λατρευω το kalk....οπως και τα κοραλια και το ενυδρειο συνολικα φιλε! :jig:

Το ξεκινησα πριν αρκετα χρονια και ποτε δεν εχει λειψει απο ενυδρειο μου :thumbsu:

Τους τελευταιους 3-4 μηνες ομως δεν ριχνω γιατι μου χαλασε η δοσομερικη που ειχα και οι αλλες που περισσευαν δεν κανουν γι'αυτη τη δουλεια δυστυχως.

Απο τοτε που χαλασε και δεν ριχνω kalk εχουν ανεβει οι δοσολογιες στις δοσομετρικες(alk,ca) κατα σχεδον 30%+ για να μενουν σταθερες οι τιμες.

Σιγουρα δεν μπορει σε αυτα τα λιτρα και με τοσα κοραλια,να τις κραταει μονο του αλλα ειναι ενα πολυ καλο boost-αρισμα.

Περιμενω να δω αν θα τη φτιαξω η' αν θα παρω και κανουργια.Προηγηθηκαν αλλα εξοδα :hot:

Σε αυτο το ενυδρειο ριχνω περιπου 2+ λιτρα την ημερα το χειμωνα και το καλοκαιρι που εχω μεγαλυτερη εξατμιση,3.

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιημενος?....μανο μου,απλα το λατρευω το kalk....οπως και τα κοραλια και το ενυδρειο συνολικα φιλε! :jig:

Το ξεκινησα πριν αρκετα χρονια και ποτε δεν εχει λειψει απο ενυδρειο μου :thumbsu:

Τους τελευταιους 3-4 μηνες ομως δεν ριχνω γιατι μου χαλασε η δοσομερικη που ειχα και οι αλλες που περισσευαν δεν κανουν γι'αυτη τη δουλεια δυστυχως.

Απο τοτε που χαλασε και δεν ριχνω kalk εχουν ανεβει οι δοσολογιες στις δοσομετρικες(alk,ca) κατα σχεδον 30%+ για να μενουν σταθερες οι τιμες.

Σιγουρα δεν μπορει σε αυτα τα λιτρα και με τοσα κοραλια,να τις κραταει μονο του αλλα ειναι ενα πολυ καλο boost-αρισμα.

Περιμενω να δω αν θα τη φτιαξω η' αν θα παρω και κανουργια.Προηγηθηκαν αλλα εξοδα :hot:

Σε αυτο το ενυδρειο ριχνω περιπου 2+ λιτρα την ημερα το χειμωνα και το καλοκαιρι που εχω μεγαλυτερη εξατμιση,3.

Mιχαλη το εβαζες σε νερο Α/Ο μοναχα η χρησιμοποιουσες και ξυδι;

Το διαλυμα το εβαζες στο δοχειο της δοσομετρικης χωρις το "κατακαθι";

Link to comment
Share on other sites

Ναι μανο μου :thumbsu:

Γεμιζω εναν 20λιτρο κουβα με Α/Ο ριχνω 6-7 κουταλιες πολυ πολυ γεματες kalk και το αφηνω να ανακατευεται για περιπου 4 ωρες με μια αντλια..

Το αφηνω να "κατσει" για μια μερα περιπου και μετα με μια ψευτοπατεντα και ενα σωληνακι λιγο πιο πανω απο το σημειο του ιζηματος,παιρνω μονο το νερο.

Αυτο το βαζω σε ενα ακριβως ιδιο,20λιτρο κουβα απο τον οποιο παιρνει η δοσομετρικη καθημερινα τα αναλογα λιτρα.

Δεν εχω βαλει ποτε ξυδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σου γιαννακο! ^_^

Τιποτα ιδιαιτερο,δεν ασχολουμαι σχεδον καθολου με το ενυδρειο λογο ελλειψης χρονου.Μονο τα απαραιτητα.

Ο ΒΒ παει μια χαρα.Αραια και που βγαζει μερικες κυστες αλλα ειναι πολυ λιγες πλεον και δεν ανησυχω.

Εχουν αρχισε να βγαινουν και τα πορτοκαλι σημαδακια πανω απο το δακρυ.Μεγαλωνει γενικοτερα :wub:

14068483206_170158d49c_c.jpgΑπο 2491 by mad23_, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου, βάλε καμία χάντρα και κόψε τις πολλές φωτό φίλε γιατί θα στο ματιάξουν, πανέμορφο το καμάρι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφος!!! Αριστοκρατικο ψάρι :-P.... Ευχαριστώ για την απάντηση είχα καιρό να δω νέα από τον μικρό σου!!! :-D

Και το ενυδρείο πάντως από ότι καταλαβαίνω από τα κοράλλια πίσω καλά πάει ;-) :-D

grigoros χίλιες χάντρες να του βάλλει φίλε μου γιατί είναι και κούκλος ( όχι ο Μιχάλης ο ψαρης) αλλά μην του λες τέτοια έχει που έχει τόσο καιρό να ανεβάσει φωτογραφίες θα κάνουμε μαύρα μάτια να ξαναδούμε ! :-P......

Link to comment
Share on other sites

θα υπογραψω στο κουκλος και επειδη φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.....φτου φτου

skorda.jpg

Να τον χαιρεσε Μιχαλη.

Link to comment
Share on other sites

αψογος εχει μεγαλωσει πολυ φτου φτου και αλλη μια φορα φφφφφφφτου για το καμαρι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη πηρες που πηρες την μηχανη μετα απο καιρο, βγαλε και καμια φωτο απο το "δασος" που ειδα πισω απο τον ψαρι σου:-)))

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο Μιχαλη

να το χαιρεσει :D

Φτου Φτου

ΥΓ τι μεγεθος εχει?

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου, βάλε καμία χάντρα και κόψε τις πολλές φωτό φίλε γιατί θα στο ματιάξουν, πανέμορφο το καμάρι σου!!!

χαχαχα,να'σαι καλα γρηγορη μου!

Δεν πιστευω στο ματι καλε μου φιλε,σε ευχαριστω παρα παρα πολυ ομως :blush:

Πολύ όμορφος!!! Αριστοκρατικο ψάρι :-P.... Ευχαριστώ για την απάντηση είχα καιρό να δω νέα από τον μικρό σου!!! :-D

Και το ενυδρείο πάντως από ότι καταλαβαίνω από τα κοράλλια πίσω καλά πάει ;-) :-D

grigoros χίλιες χάντρες να του βάλλει φίλε μου γιατί είναι και κούκλος ( όχι ο Μιχάλης ο ψαρης) αλλά μην του λες τέτοια έχει που έχει τόσο καιρό να ανεβάσει φωτογραφίες θα κάνουμε μαύρα μάτια να ξαναδούμε ! :-P......

Αστα γιαννακο παμε στους 5 μηνες και καθε μερα τον χαζευω σαν να τον εχω 5 λεπτα :bigemo_harabe_net-113:

Δοξα τω Θεο,ολα καλα πανε!

Για καλο το λεει ο γρηγορης αλλα ουτως η αλλως μου αρεσουν οι φωτο οποτε ανα διαστηματα θα ανεβαζω μερικες.

θα υπογραψω στο κουκλος και επειδη φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.....φτου φτου

skorda.jpg

Να τον χαιρεσε Μιχαλη.

Ευχαριστω πολυ νικο...ειδικα για τα σκορδα :thumbup:

αψογος εχει μεγαλωσει πολυ φτου φτου και αλλη μια φορα φφφφφφφτου για το καμαρι σου!!!!

Ευχαριστω λυκο!

Ναι εχει μεγαλωσει αρκετα :bigemo_harabe_net-113:

Μιχαλη πηρες που πηρες την μηχανη μετα απο καιρο, βγαλε και καμια φωτο απο το "δασος" που ειδα πισω απο τον ψαρι σου:-)))

Θα βγαλω γρηγορη και με το που βρω λιγο εξτρα χρονο θα τις ανεβασω :thumbup:

Εχει καιρο ακομα ομως δυστυχως για να γινει δασος! :(

Θελει υπομονη και αυτο :AAGGGHHH:

Πανεμορφο Μιχαλη

να το χαιρεσει :D

Φτου Φτου

ΥΓ τι μεγεθος εχει?

Να'σαι καλα παυλο,ευχαριστω πολυ! :)

Πρεπει να ειναι τωρα στα 12-13 εκατοστα περιπου

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη μου(gregkn) δεν αργησα πολυ,προχθες εκανα αλλαγη νερου και ειπα να βγαλω και μερικες φωτο.

Εβγαλα παρα πολλες αλλα οι περισσοτερες ηταν τραγικες.Μερικες μονο ψιλοβλεπονται.

14132680495_a2be3555e9_c.jpgΑπο 2572 by mad23_, on Flickr

14132937554_10858c6fff_c.jpgΑπο 2576 by mad23_, on Flickr

14129332641_9194b5e8a6_c.jpgΑπο 2578 by mad23_, on Flickr

13945993609_bb8867a9d8_c.jpgΑπο 2586 by mad23_, on Flickr

13946011710_5b4e063fe0_c.jpgΑπο 2589 by mad23_, on Flickr

13945968007_ff9f19800f_c.jpgΑπο 2596 by mad23_, on Flickr

Δυστυχως εχει πολυ δρομο ακομα.Το χομπυ θελει απο μονο του υπομονη και αν το συνδυασεις και με minimal προσεγγιση, θελει ακομα περισσοτερη :bigemo_harabe_net-56:

Kαι μια κακη φωτο του κουασιμοδου απο το κιν.

13951479359_c713427f46_c.jpgmyst. by mad23_, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...