Jump to content

Ενυδρειο Submarine1981 Boyu Τl-550.


submarine1981

Recommended Posts

εγώ από άλγες κάτι ιδιαίτερο δεν πρόσεξα...αφού ξεμπέρδεψες αυτό έχει σημασία..τα κοράλια μια χαρά υγιέστατα τα βλέπω πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο το ενυδρειο φιλε!

Χρήσιμη η πληροφορία για το προϊόν, δεν το χα ξανακούσει :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευγενιε εισαι πολυ σκληρος για να πεθανεις το ηξερα το προιον αλλα οχι οτι εργαζετε ως δεδμευτης φωσφωρικων.Επρεπε να δοκιμαζες algae fix,και φυσικα αντιφωσφωρο δυνατο οπως ειναι ο rowa.Το θεμα ειναι οτι νικησες και οι φωτο το δειχνουν.Μπραβο φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Το προϊόν μάλλον κάνει καλή δουλειά γιατί άλγες δεν βλέπω. Κουκλί είναι το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και σκέφτομαι για άλλο ενυδρείο (κατά 10 cm μεγαλύτερο σε μήκος και πλάτος) θα ποστάρω μερικές φώτος γιατί με το τρέξιμο της δουλείας όλο το αμελώ. :) 

 

Όπως θα δείτε με ταλαιπωρούν detritus και κάτι σαν τριχοειδής άλγη. ΝΟ3 σχεδόν 0 και ΡΟ4 0,1.  ΚΗ 7 (τα υπόλοιπα έχω καιρό να τα μετρήσω :P)

 

20160722_215311_zpswkiadxow.jpg

 

20160722_215305_zps8b3pum38.jpg

 

20160722_215254_zpsjyzp36ah.jpg

 

20160722_215319_zpskef0dr72.jpg

 

20160722_215335_zpssv9flawf.jpg

 

20160722_215347_zpshqfbyxkl.jpg

 

20160722_215401_zpsr1yq69tn.jpg

 

20160722_215331_zps3g6yufha.jpg

 

20160722_215539_zpsfu22r726.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κουκλί είναι Ευγένιε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μια χαρα ,το μπαρμπουνι πως παει???

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο φίλε. Ποιό φωτιστικό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει Νίκο. Το περιμενα να έρθει απο τα Χριστούγεννα. :)   σκάβει συνέχεια την άμμο. Το ταίζω Mysis και καλαμάρι. Γενικά είναι πολύ φαγανό !! 

 

Να σε καλά Παναγιώτη.  Εχω το Ledzeal malibu S120. Το δουλευω στο 70% που είναι η κορύφωση της ημέρας για 2 ώρες. (μετά αρχίζει η δύση)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Ευγένιε μπραβο σου! Εγω δεν βλεπω προβλημα με αλγη!

Link to comment
Share on other sites

Εχει σε μερικα σημεια Γιωργο.δεν ειναι μεγαλο το προβλημα αλλα υπαρχουν σημεια με αλγη , την οποια δεν μπορω να την ξεφορτωθω. Και επισης αυτα τα detritus με ταλεπορουν χρονια. Θελω να εχω τον βραχο καθαρο εντελως...απλα μαλλων κατι δεν κανω σωστα που δεν μπορω να βρω τι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

άρχοντα αααα

το tudeworm το Ρόζα κι είναι τρομερά ερωτεύσιμω!!!

έχει χαρεί που αγαπώ τα wrasse αλλιώς καταλαβενεις δεν θα το είχες πια χαχαχαχχχαχχχχχχχαχαχαχα!!!

μπράβο ρε ευγενιεεεεεε τεζα το πας!

επεζες βότκα νομιζω;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα να σαι καλα Πετραν :)

Ναι ειμαι παιδι της βοτκας εγω :P

Την χρησιμοποιω 4 χρονια σερι αν δεν κανω λαθος.καποια στιγμη σκεφτομουν να το γυρναγα σε aquaforest και να την σταματαγα αλλα επειδη διαφορα παιδια εχουν παθει ζημιες φοβηθηκα και αποφασισα να συνεχισω την absolut, και φυσικα οποτε θελεις πινεις και κανενα σφηνακι χεχεχε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα να σαι καλα Πετραν :)

Ναι ειμαι παιδι της βοτκας εγω :P

Την χρησιμοποιω 4 χρονια σερι αν δεν κανω λαθος.καποια στιγμη σκεφτομουν να το γυρναγα σε aquaforest και να την σταματαγα αλλα επειδη διαφορα παιδια εχουν παθει ζημιες φοβηθηκα και αποφασισα να συνεχισω την absolut, και φυσικα οποτε θελεις πινεις και κανενα σφηνακι χεχεχε.

Συνταγή πετυχημένη δεν αλλάζει Ευγένιε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα να σαι καλα Πετραν :)

Ναι ειμαι παιδι της βοτκας εγω :P

Την χρησιμοποιω 4 χρονια σερι αν δεν κανω λαθος.καποια στιγμη σκεφτομουν να το γυρναγα σε aquaforest και να την σταματαγα αλλα επειδη διαφορα παιδια εχουν παθει ζημιες φοβηθηκα και αποφασισα να συνεχισω την absolut, και φυσικα οποτε θελεις πινεις και κανενα σφηνακι χεχεχε.

τόσα χρόνια βότκα κσι σε βλέπω σφαίρα!!!!

ρε δεν ειναι απαρετητα να παίξεις καπια εταιρία συγκεκριμένα

βουκες ενυδρείακες υπάρχουν! όλες οι εταιρίες βγάζουν!

νοποξ πχ.

αλλά δυστυχος δεν πίνετε!!!

εγώ θα έπεζα serkova πιο δυνατή γεύση!!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:lolu:

 

Βασικα την absolut την βγάζει συχνα ο Βασιλόπουλος που πηγαίνω  σε προσφορά γιαυτό και την προτίμησα :P 

 

Ναι έτσι ειναι πετραν. Πηγή οργανικού άνθρακα να υπάρχει μέσα και ας είναι όποια εταιρία να νε. 

 

Απλα λίγο ενθουσιάστηκα απο τις τιμές που έχει στα ματζούνια της η Aquaforest και γιαυτό το σκεφτόμουν. Αλλά ποιος μπλέκει τώωωωρα.... καλά είμαι έτσι όπως είμαι.  Ενα δυνατότερο σκίμερ θα πάρω γιατι αυτο που έχω ειναι τελικα για 60 λτ και εγω ειμαι στα 140-150 λτ και θα ειμαι Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με τα ζουμιά της AF δεν είδα προκοπή γιαυτό και πήγα σε πελλετ. 

Δεν λέω πως δεν κάνουνε δουλειά, πάντως σε μένα δεν δούλεψαν. Σε άλλο ενυδρείο μπορεί να κάνουν θαύματα. Δεν ξέρω τι να πω!!!

Έγινε επεξεργασία - lefteris67
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...