Jump to content

Νέο Ενυδρειο


dimos

Recommended Posts

Εκει παιζουν Μελανοταινιες,pseudomugil gertudae,pseudomugil furcatus,iriatherina,tateurndina ocellicauda.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο κοληθηκε Κυριακή απόγευμα

Να το δοκιμασω η να περιμένω καμια μέρα ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε δοκιμή! Οι σιλικόνες θα έχουν στεγνώσει και θα είσαι μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το λάστιχο και αρχίζω να γεμιζω σιγά σιγά

Οσα και ενυδρεία αν εχει κολλήσει κάποιος πιστεύω οτι αυτή η στιγμη είναι πολύ αγχωτική

Γεμιζω και ο θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

Κράτα μας ενήμερους !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καμια διαρροή πιστεύω οτι τώρα μπορω να ηρεμησω

Link to comment
Share on other sites

Άστο μέχρι αύριο να είσαι σίγουρος και μετά ξεκίνα να στήνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ dpap

Bloster θα το αφήσω μέχρι αύριο ουτως η άλλως γιατί θα μπει εκεί που έχω το 300αρι τώρα οποτε μέχρι να ξεστησω και να μεταφέρω το ενυδρείο θα μου πάρει αρκετό χρονο

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!! Μην ξεχάσεις όταν το ξεκινήσεις να βάλεις άνθρακα για να ¨τραβήξει¨ τυχόν περίεργα υπολείμματα σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

ναι θα βαλω ανθρακα

εχω γιαυτο το ενυδρειο το fluval 205 που τρεχει σε ενα 60 που θα το ξεστησω και θα βαλω και ενα 306 που το εχω στο κουτι αυτο ειναι με τα υλικα του εχει ανθρακα μεσα οποτε θα το ξεκινησω ετσι

θελω να παω να παρω και αλφαδολαστιχα διαφανα γιατι αυτα τα σπιραλ που εχουν τα fluval μου καθονται στο στομαχι

Link to comment
Share on other sites

Τα διάφανα ίσως πιάσουν πιο εύκολα άλγη. Αν δεις και eheim χρησιμοποιει πράσινα λάστιχα. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πίσω θα κολησω μαυρη ζελατίνα μπορεί να βάλω και μαυρο λάστιχο τελικά για να αποφυγω αυτό που λες τις άλγες

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2 cm το υπόστρωμα λαι το χαλίκι απο πανω 4cm

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μετακινήθηκε στην σωστή κατηγορία!

Link to comment
Share on other sites

πρωτη προσπαθεια μεχρι να καταληξω τι γρασιδακι θα βαλω cuba ? η parvula? τι προτεινετε?

http://www.youtube.com/watch?v=xD5yQMm0BEs

Έγινε επεξεργασία - dimos
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το στήσιμο ! Το φωτιστικό θα σε καλύπτει στο μήκος όμως; Εκτός αν συγκεντρώσεις τα δύσκολα μπροστά βέβαια. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλα δυο φωτιστικα 2χ54 έχουν μήκος 1,20 απλα δεν τα έχω βάλει ακόμα θα τα βάλω όταν αποφάσισω πιο γρασίδι θα βάλω

Link to comment
Share on other sites

Παντα με τρόμαζε ο δυνατός φωτισμός, αλλά είναι απαραίτητος για τέτοια δύσκολα φυτά. Περιμένω ομορφο αποτελεσμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ ενδοιασμούς για τα φώτα αλλά πριν απί κάνα τρίμηνο στησαμε ενα ενυδρείου φίλου με 420 watt και ακολουθησαμε το σάιτ της tropica για τα φώτα (ωρες-ποσοτητα) και επίσης βαλαμε γαρίδες amano και sae απο την τριτη μετα ε φιλέ άλγη δεν υπάρχει που να φαίνεται με το μάτι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...