Jump to content

Νέο Ενυδρειο


dimos

Recommended Posts

Πανεμορφο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά , προσπαθώ, μερικές αλλαγές έχω ακόμα στο μυαλό μου θα δουμε πως θα εξελιχθεί

Έγινε επεξεργασία - dimos
Link to comment
Share on other sites

Χίλια μπράβο φίλε μου! Καιρό είχα να δω ενυδρείο που να πλησιάζει τόσο πολύ στα γούστα μου! Και δε αναφέρομαι τόσο στην καταπληκτική ανάπτυξη των φυτών σου και το πανέμορφο aquascape, αλλά στην επιλογή των red eye tetra! Αν είχα και εγώ ένα μεγάλο ενυδρείο θα ήταν η πρώτη μου επιλογή για ένα όσο το δυνατόν μεγαλύτερο κοπάδι. Ή ενα κοπάδι bleeding heart tetra.

Πόσο καιρό τα έχεις; Πες μας λίγα λόγια για την συμπεριφορά τους!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο φυτεμενο!!! Στολιδι στα ματια μου.μπραβο φιλε μου.

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Ειδικα τα red eye tetra είναι πολυ ωραία ψαρια πολυ σφιχτό κοπάδι τέλεια συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

απλα απιστευτο το ενυδρειο..δεν εχω λογια φιλε μου!!να σαι γερος και να το χερεσαι!!τραβηξε και κανενα μεγαλυτερο βιντεο με πιο κοντινα πλανα και καμια φωτο!! :) καλο πασχα σε ολους!

Έγινε επεξεργασία - johnnyman
Link to comment
Share on other sites

απλα απιστευτο το ενυδρειο..δεν εχω λογια φιλε μου!!να σαι γερος και να το χερεσαι!!τραβηξε και κανενα μεγαλυτερο βιντεο με πιο κοντινα πλανα και καμια φωτο!! :) καλο πασχα σε ολους!

Πατα στην υπογραφή είναι η διεύθυνση του καναλιού μου έχω εκεί μεσα πολλά βιντεακια
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πανεμορφο Δημο! Να σε ρωτησω ρε φιλε, η πιστια με την ροη που εχεις τη παλευει; Εμενα στο παρελθον, με τετοια ροη δεν την παλεψε!

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν προλαβαινω να την πεταω πολλαπλασιαζεται σαν τρελη βεβαια ισως ειναι το πολυ c02 και τα λιπασματα

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ εχει γινει Δημο,να το χαιρεσε φιλε!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ...εχει αρχισει και παιρνει τη μορφη που θελω αν και εδω το εχω λιγο ατσαλοκλαδεμενο αλλα καλα παει , δεν εχω αποφασισει ομως ακομα πως θα διαχειριστω τα κοκκινα φυτα μου στα αριστερα και σκεφτομαι με καποιο τροπο να ενσωματωσω καποιο ξυλο μεσα

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο εγινε Δημο... επελεξες να κρατήσεις ευκολα φυτα?

Ρε συ νιτρικά δεν νομίζω να προσθετεις ... πόσο έχεις , δεν ξερω αλλα μου φαίνονται πολλά τα ψάρια...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πρασινάδα! Εξαιρετικό αποτέλεσμα! Αν και εγώ θα το προτιμούσα με λιγότερα ψαράκια! Γιατί μου φαίνεται πως τα φυτά κινούνται περισσότερο από τα ψαράκια; :D

Link to comment
Share on other sites

βαζω λιγα γιατι στη βδομαδα που κανω αλλαγη δεν εχω περασει τα 0.25 με τα υγρα της tetra που μετραω ....τα ψαρια ειναι πολλα σαν αριθμος ειναι η αληθεια

απο φυτα ναι ευκολα αν και η cuba που την ειχα σχεδον ξηλωσει μετα το κυανο επανεκαμψε απο μονη της και αρχιζει να γεμιζει παλι το ενυδρειο γιαυτο εβαλα και το tripartita- αν το γραφω σωστα- για να την συγκρατησω στο κεντρο

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πρασινάδα! Εξαιρετικό αποτέλεσμα! Αν και εγώ θα το προτιμούσα με λιγότερα ψαράκια! Γιατί μου φαίνεται πως τα φυτά κινούνται περισσότερο από τα ψαράκια; :D

αν ξεπιασω τα πιστια απο τα σπρει μπαρ τον φιλτρων εκει να δεις κινηση

τα ψαρακια ειναι πολλα αλλα δειχνουν ακομα περισσοτερα γιατι οι καρδιναλιοι που ειναι περιπου 50 δεν κοπαδιαζουν κινουνται ανεξελεγκτα ....τους ειχα δει να μαζευονται μπαλα μονο οταν εμεινα απο c02 και ανεβηκε το ph στο 7,8 μεχρι να φερω μπουκαλα τοτε πηγαιναν σαν γροθια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φιλαρακι το ενυδρειο σου παραμενει απιστευτο αλλα νομιζω εχεις πολλα ψαρια μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...