Jump to content

Αρχαριος Με 90Αρι Ενυδρειο


ultras21

Recommended Posts

μεχρι τν δευτερα θα ειναι φυτεμενο και θα εχει ξεκινησει το στρωσιμο...ανυπομονω και εγω για το πως θα ειναι... :DDD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπον παιδια αργησε πολυ μπορω να πω αλλα επιτελους ειναι ετοιμο το ενυδρειο μου κ εχω ξεκινησει ιδι το στρωσημο αυριο θα ανεβασω φοτογραφιες να το δειτε εμενα μαρεσει τρομερα παντως........

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ενα πραγμα σαν γαλα που εβγαλε το ξυλο μου ειναι κακο??? :-/
μου γραφει ειναι πολυ μεγαλες για να της ανεβασω τι να κανω ? :-/

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστας σου γραφει για την βλενα κι αυτο ειναι για τις φωτογραφιες! http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=76267&p=671876

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκεσ φευγει συντομα αυτη η βλενα ξερετε καθολου ? :-/

Link to comment
Share on other sites

ναιιιιι εννοειτε αλλα δεν λεει αν θα κανει πολυ καιρο να φυγει κουτε γαριδες η σαλιγκαρια μπορω να βαλω γιατι ειναι αστοτο το ενυδρειο μου 2 μερες λειτουργει....αν εχεις καποια προσωπικη εμπειρια κ ξερεις να μου πεις ποσο καιρο μπορει να παρει :-/
να και δυο φοτο γιατι δεν μπορω αλλιως αλλα με printscreen....

http://prntscr.com/21ex2l
http://prntscr.com/21exwd

Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραια και ομορφα! Αυτο το παλιοκαραβο τι το θες μεσα;

Το δεξι φυτο διπλα απ το κοκκινο βαλτο πισω γιατι θα γινει μεγαλο! Οσο για τα κοκκινα δεν ξερω αν εχεις τις καταλληλες συνθηκες για την αναπτυξη τους!

Link to comment
Share on other sites

τα κοκκινα χρειαζονται φως μου ειπαν κ ο φωτησμος μου ειναι αρκετος αυτο πισς απο το κοκκινο πιο πισω δεν παει :P

οσο για το καραβι δεν ξερω αλλα μαρεσει παρα πολυ κ τα χρωματα του κ ολα κ μου τεριαξε στο ματι για αυτο το εβαλα :-/

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ δεν παει πισω στην πλατη; Γιατι τι επαθε αγκυλωση; :bigemo_harabe_net-74:

Θα σου μεγαλωσει και δεν θα βλεπεις τιποτα! Καταλαβες πιο λεω, αυτο δεξια οπως βλεπουμε το ενυδρειο! Βασικα ολα πρεπει να πανε πισω γιατι θα μεγαλωσουν! Ασε το μπροστα μερος ελευθερο για να κολυμπανε τα ψαρια!

Οχι πλαστικα στο ενυδρειο!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα ειναι πισω μονο κανα 2 ειναι μπροστα κ θα τα κουρευω να μενουν εκει σε αυτο το υψος ;-)
νομιζα οτι ελεγεσ για το αλλο το πισω :bigemo_harabe_net-76:
και γιατι οχι πλαστικα εμενα μου αρεσει πολυ ρε γαμωτο :-/

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος ειναι οτι ποτε δεν ξερεις τι μπορουν να απελευθερωσουν στο νερο που να ειναι βλαβερο για τα ψαρια σου!

Link to comment
Share on other sites

μμμμ καταλαβα... :-/

ποσο καιρο να το αφησω χωρις ψαρια μονο με βακτηρια ?

Link to comment
Share on other sites

μαλαστα οκ :-/

σκεφτομουν να βαλω τιγρακια τι λες ?

Link to comment
Share on other sites

μαλαστα οκ :-/

σκεφτομουν να βαλω τιγρακια τι λες ?

Οτι σου αρεσει εσαν αρκει να ειναι συνβατα με τα λιτρα και το μεγεθος του ενυδρειου! Τα τιγρακια θελουν χωρο για κολυμπι! Τι διαστασεις εχεις θυμισε μου;

Link to comment
Share on other sites

Κοπαδοψαρα οπως καρδιναλιοι και κορυντορας!

Καποια κοχυλοψαρα Αφρικης!

Ζωοτοκα!

Λαβυρινθοψαρα οπως dwarf gourami!

Link to comment
Share on other sites

Τα τιγράκια είναι όμορφα ψάρια, θέλουν χώρο για κολύμπι αλλα πρέπει να βάλεις άνω των 6-7 ατόμων γιατι οσο πιο λίγα, τόσο πιο επιθετικά απέναντι σε αλλα ψάρια που τυχόν θα έχεις ή θα βάλεις μέσα. Επίσης έχουν τη φήμη του "παρενοχλούντα" του "νταή" στο ενυδρειο αφου τσιμπούν ουρές, κεραίες και πτερύγια, άρα θέλει προσοχη στην επιλογή τυχων συγκάτοικων (δηλαδη να μην έχουν μακρια πτερύγια και ουρές όπως Apistogramma, Gourami και αλλα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...