Jump to content

Aρχαριος Και Στησιμο Ενυδρείου


toykaki

Recommended Posts

"Καλέ μου άνθρωπε είμαι ΠΛΕΚΟ!Ούτε Γλύφτης,ούτε Γλύφτρα,ούτε Δούλος ούτε Σκατόψαρο!Ανοίκω στην μεγάλη οικογένεια των ΓΑΤΟΨΑΡΩΝ και το σπίτι μου είναι η Νότια Αμερική" - Husky_Jim

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

σε 300λ νερο τι μπορω να βαλω για γλυφτη ας το πω ετσι,να μου καθαριζει το τζαμι,μπορω καποιο ειδος?

[/quote

Τα τζαμια τα καθαριζουμε εμεις.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε,πρωτου το παρεις εαν εχω αλγες,δεν ξερω που κολλουσε αυτο,επισεις μου εξιγισει οτι ο γλυφτης ειναι αλλο,ενα χρυσο εαν θυμαμαι καλα και οτι αυτος ειναι πλεκο,επισεις μου ειπε οτι μπορω να εχω πλεκο με κλοουν λοατς

Link to comment
Share on other sites

Γλυφτης δεν υπαρχει

δεν ειναι ουτε κιτρινος ουτε μαυρος ουτε πολυχρωμος

Ολα αυτα τα ψαρια ειναι γατοψαρα

Επισης ο πλεκο μπορει να κανει με τα clown loach

ΑΛΛΑ για ξαναδιαβασε αυτο

Σκοπευεις να βαλεις αυτα τα ψαρια; Για κοιτα εδω και εδω

Φιλικα Παντα

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω πετρες στο ενυδρειο μου..υπαρχει περιπτωση να μου αλλαξουν τις μετρησεις?Δηλαδη (χωρις να κανω καποια διαφημιση απλα εψαχνα και βρηκα αυτο το site) εαν βαλω καποιες απο αυτες θα μου αλλαχτουν οι μετρησεις,οχι ετοιμες απο εξω,απο pet shop αγορασμενες,γιατι κατι ειδα περι ασβεστολιθηκες κ.λ.π δεν τα ειδα και καλα απλα ειδα οτι καποιο ειδος δεν επιτρεπεται,σκεφτομαι να βαλω πετρες μιας και τα ξυλα μου δημιουργουσαν προβλημα και δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω για κρυψώνα...

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ασβεστολυθικες οι πετρες θα σου ανεβασουν τις σκληροτητες και το ph του νερου σου.

Τα ξυλα τι προβλημα σου δημιουργουσαν δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

και μου θαμπωνε και το νερο λιγοτερο βεβαια απο οτι τα ειχα στην αρχη αλλα παλι δεν ηταν ωραιο,ασε που ειχα επανω και ανουμπια νανα και ειχα προβλημα γιατι επεφτε πολυ φωτισμο ςκαι υπηρχε και απο εκει αλγη (καθος δεν ηξερα οτι θελει λιγοτερο φως απο τον εχινοδορο που ειχα μεσα,οπου παρεπιπτωντος τελικα δεν μου τον τρωει καποιο ψαρι,απλα σε καποια φυλλα του εχει καποιες τρυπουλες απο μονο του οταν μεγαλωνει,ισως ελειψη απο κατι?δεν εχω co2 Ακομα)

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ta black widow tetra μου 2 απο αυτα πρεπει να ειναι εγκυος,εχει φουσκωση η κοιλια τους,να ρωτησω κατι δεν εχω ιδεα απο γεννα,τι γεννανε?και πως θα το καταλαβω οτι γεννησανε (εαν αυτο πετυχει) τι θα δω και που?εχω διαβασει για το φως οτι ειναι φωτοφινηκα κ.λ.π στο προφιλ τους

Link to comment
Share on other sites

τα εχω σβηστα τα φωτα...πειτε μου ομως τι και πως εαν γνωριζετε...γιατι δεν ξερω τι θα δω και που μεσα στο ενυδρειο...ας πουμε τα σαλιγκαρια που εχω γεννησανε επανω σε φυλλα κατι ασπρα

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

ta black widow tetra μου 2 απο αυτα πρεπει να ειναι εγκυος,εχει φουσκωση η κοιλια τους,να ρωτησω κατι δεν εχω ιδεα απο γεννα,τι γεννανε?και πως θα το καταλαβω οτι γεννησανε (εαν αυτο πετυχει) τι θα δω και που?εχω διαβασει για το φως οτι ειναι φωτοφινηκα κ.λ.π στο προφιλ τους

Βαλε φωτο αν και δεννομιζω να ειναι εγκυος!

Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμη δεν ειναι εφυκτο.παρολα αυτα εαν μπορειται απαντηστε μου σε μια απλη ερωτηση : πως θα το καταλαβω οτι γεννησανε (εαν αυτο πετυχει) τι θα δω και που?για καποια αρρωστια δεν νομιζω γιατι δεν ειδα καποια λαθος κινηση απο τα ψαρια δοξα τον θεο οπως ηταν ειναι

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμη δεν ειναι εφυκτο.παρολα αυτα εαν μπορειται απαντηστε μου σε μια απλη ερωτηση : πως θα το καταλαβω οτι γεννησανε (εαν αυτο πετυχει) τι θα δω και που?για καποια αρρωστια δεν νομιζω γιατι δεν ειδα καποια λαθος κινηση απο τα ψαρια δοξα τον θεο οπως ηταν ειναι

Θα δεις αυγα που πολυ πιθανον να τα φανε τα ενηλικα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα που ξυπνησα η κοιλια επανρθε,μαλλον ηταν επειδη εκεινη την ωρα ειχαν φαει,δεν ξερω,και χαρικα εγω :/

Link to comment
Share on other sites

Aν οντως ειναι αυτες οι μετρησεις τοτε εισαι μια χαρα! Με τι μετρας;

Link to comment
Share on other sites

Καλα ντε μη βαρας! Ελεγα μη μετρας με στικς. Ε τοτε μια χαρα εισαι!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...