Jump to content

Αν Δεν Ξερεις , Μη Μιλας !


Recommended Posts

Βιάζεσαι πολύ να απαντήσεις ..... σε λίγο θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε ..... :angry:



Φυσικά και είναι αντιχλώριο και εξαιρετικό μάλιστα .



Δεν αναφέρθηκα σε κανένα αντιχλώριο



Ετσι για να ξερουμε τι λεμε και να μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας !


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε αυτό το θέμα δεν αναφέρθηκα σε κανένα αντιχλώριο .

Τα δύο θέματα συνδέονται μόνο ως προς τη συγκεκριμένη δημοσίευση που τη παραθέτω εδώ .

Η συγκεκριμένη δημοσίευσή σου αναφέρετε γενικά για το φόρουμ και δεν έχει καμία σχέση με αντιχλώρια .

Το άνοιγμα του νέου θέματος εδώ είναι ο αντίλογος στην άποψή σου που έγραψες στη συγκεκριμένη δημοσίευσή σου .

Link to comment
Share on other sites

Ταπεινη μου αποψη.....

Ενα φορουμ σε οτι θεμα και να αφορα,αν δεν ειναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ,ΦΕΡΕΓΓΥΟ και με ΣΩΣΤΕΣ-ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....δεν εχει να προσφερει τιποτα και σε κανεναν.Αρα δεν θα εχει κοσμο και ουτε...παρελθον και μελλον!!

Το aquazone ειναι το καλυτερο ενυδρειακο φορουμ οχι μονο επειδη υπαρχει φιλικο κλιμα,τρομερη βιβλιογραφια,αρθρα,χρησιμα βιντεο,ενδιαφεροντα θεματα,8 συναπτα ετη λειτουργιας,συναντησεις που μας φερνουν πιο κοντα και μας κανουν μια παρεα,πιτες με πολλα και μεγαλα δωρα,Frag and plant swap,πολλα μελη σε αριθμο κανοντας πολυ γρηγορη μια λυση σε καποιο ενυδρειακο προβλημα η' μη,ανθρωπους που δεν δισταζουν να βοηθησουν και εμπρακτως τους συνχομπυστες τους,κτλ κτλ,....αλλα και επειδη εχει ΣΩΣΤΕΣ-ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

Δοξα τω θεο υπαρχουν πολλα μελη τα οποια εχουν τη διαθεση να μοιραστουν τις δικες τους επιτυχιες-αποτυχιες,γνωσεις-πληροφοριες βοηθωντας καποιο νεο να μην χανει(οσο ειναι δυνατον) χρηματα,κοπο και την αγαπη-ορεξη-διαθεση για το χομπυ!

Ολοι οσοι το κανουν αυτο δεν ειναι υποχρεωμενοι και ειναι πολυ αλτρουιστικη κινηση να θες να μοιραστεις καποια πραγματα τα οποια εχεις μαθει-δει-παθει-πληρωσει ωστε να δει καποιος,μπορει τελειως αγνωστος,καλυτερο το ενυδρειο του.

Αν δεν υπηρχαν αυτα τα ατομα απο τοτε που ξεκινησαν τα φορουμ ακομα θα ειχαμε ενυδρεια με λιγη λασπη μεσα....

Απλα θελει λιγο κοπο ωστε να καταλαβουμε ποιοι γραφουν για να νοιωσουν οι ιδιοι οτι ειναι "καποιοι" και ποιοι για να βοηθησουν.

Τα ποσα ποστ εχει ο καθενας η' τα ποσα χρονια εχει στο χομπυ,δεν εχουν καμια απολυτως σημασια για το "βαρος" που εχει κατι που θα γραψει ενα καποιος.

Αυτο που μετραει ειναι τα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.

Ο ορος "νεος"-"αρχαριος" δεν ειναι κατι προσβλητικο....και ο ορος "εμπειρος"-"παλιος" δεν ειναι

κατι που δινει δικαιωμα για προσβολες,απολυτες αποψεις και υφακι.

Εαν εμπαινα σε ενα φορουμ με συνταγες και εβλεπα οτι το cheesecake φτιαχνεται με ανανα δεν θα ξαναπαταγα ποτε εκει.

Ειναι για το καλο ολων μας να γινονται καποιες διορθωσεις οταν κανουμε καποιο λαθος.

Κανεις δεν τα ξερει ολα.

Στο κατω κατω για ενυδρεια μιλαμε και το καθενα ειναι διαφορετικο.

Αρα....

1.Οταν καποιος κανει ενα λαθος(για τον οποιοδηποτε λογο και για οποιοδηποτε θεμα) αυτος που θα τον διορθωσει ας το κανει με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...ΑΠΤΑ...οχι αρλουμπες και να παταει σε αριθμο ποστ,χρονια εμπειριας η' τι επαγγελμα κανει.

2.Φυσικα και θα πρεπει να γινει με ωραιο τροπο ωστε να μην τον προσβαλει.

3.Εκεινος στον οποιο μπορει να γινει η εκαστοτε διορθωση δεν θα πρεπει να το παιρνει προσωπικα.

Ειναι τεραστια "μαγκια" να καταλαβαινεις τα λαθη σου και να τα δεχεσαι.

4.ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μη δισταζετε να κανετε μια ερωτηση,να ανοιξετε ενα θεμα η' να εκφερετε αποψη.

Κανεις δεν πηγε χωρις να ρωτησει στην πολη.

5.Πρεπει ομως παντα να ειμαστε ανοιχτοι και στον διαλογο...οτι ειναι αντιθετο απο την αποψη μας δεν ειναι προσβολη και δεν πρεπει να το αντιμετωπιζουμε ετσι.Λαθη κανουμε και ΘΑ κανουμε ολοι.

6.Καλο θα ειναι να διαβαζουμε οσο περισσοτερο μπορουμε τα θεματα και οπως ειπε ο θοδωρης απο την αρχη μεχρι το τελος.

Ειδικα σε σημαντικα ζητηματα.Μπορει μια σελιδα πισω να εχει γραφτει κατι το οποιο θα μας αλλαξει τελειως γνωμη-αποψη.

7.Οποιος εχει τη διαθεση να βοηθησει καποιον σε ενα θεμα το οποιο εχει χιλιοσυζητηθει η' υπαρχει καποιο αρθρο μπορει να βαλει ενα λινκ απο το αντιστοιχο θεμα-αρθρο και μετα να συζητησουν οτι αποριες υπαρχουν.Εαν δεν υπαρχει η διαθεση ουτε γι'αυτο καλυτερα να μη γραψουμε τιποτα...φρασεις του τυπου "παλι τα ιδια θα λεμε","βαρεθηκα" κτλ δεν βοηθανε κανενα.

8.Πολλα θεματα εχουν δυο οψεις....και να εχουν δικιο και οι δυο και η επιλογη-καταληξη να ειναι θεμα γουστου,συνθηκων,τυχης κτλ...εκει δεν χρειαζεται να σκοτωνομαστε..απλα λεμε την αποψη μας και η ενδιαφερομενη πλευρα κανει την επιλογη της αναλογα τα κριτηρια που εχει θεσει.

9.Πολυ πολυ πολυ προσοχη εαν καποιος μας δινει συμβουλες μεσω π.μ!!!!!

Αυτοι που το κανουν,επειδη δεν εχουν το θαρρος να υποστηριξουν δημοσια την αποψη τους και να δεχτουν τον αντιλογο...δεν εχουν να σας προσφερουν απολυτως τιποτα στις περισσοτερες περιπτωσεις!Το κανουν για προσωπικη ικανοποιηση και οχι

για να σας βοηθησουν(με λαθος πληροφοριες σχεδον παντα) η' να βοηθησουν και τους υπολοιπους.

10.Οποτε εχουμε χρονο μπορουμε να διαβαζουμε καποια θεματα-αρθρα και ας μην μας αφορουν αμεσα.

Μπορει καποια στιγμη στο μελλον να μας χρησιμευσουν η' μεσω αυτων να μπορουμε να βοηθησουμε καποιον χομπυστα.

Απαραιτητη προυποθεση να διαβαζουμε προσεκτικα ωστε να αφομοιωνουμε σωστα αυτα που διαβαζουμε.

11.Παντα μα παντα να ριχνετε μια ματια στο τι ενυδρειο και ποσα χρονια το λειτουργει το ατομο το οποιο σας συμβουλευει.Αν εχει ενα καλο επιπεδο,εχει εφαρμωσει αυτο που λεει,ειναι σε καλη κατασταση κτλ κτλ οι πιθανοτητες να ξερει τι λεει ειναι περισσοτερες απο καποιον που π.χ σας συβουλευει τι λαμπες να βαλετε ενω δεν τις εχει χρησιμοποιησει ποτε.

Αυτο σημαινει οτι μιλαει εκ πειρας και αν το ενυδρειο του ειναι σε καλη κατασταση...οτι εχει αποτελεσμα.

Αν σας λεει οτι ριχνει "σουπερμαντολινη" και το ενυδρειο πηγαινει "σφαιρα"...ενω στις φωτο φαινεται οτι ειναι σαν ενας βουρκος σκεφτειτε το πολυ καλα πριν ριξετε "σουπερμαντολινη" γιατι μαλλον

δεν ξερει τι λεει.

Βασικα εγω θα ελεγα.....

Αν δεν ξερεις...να ρωτας....ΠΑΝΤΑ!!

Αν δεν ξερεις ομως και το θεμα ειναι πολυ σημαντικο,μπορωντας να κοστισει σε καποιον το ενυδρειο του,καλυτερα να μην γραψουμε κατι για να νοιωσουμε καποιοι.

Σε θεματα που ειναι πιο γενικα,χαλαρα ας μοιραζομαστε την αποψη μας.

Υπαρχουν οι ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ και οι ΑΠΟΨΕΙΣ....αυτα ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα.

Αυτα τα παρα πολλα...συγνωμη για το μεγαλο ποστ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εαν εμπαινα σε ενα φορουμ με συνταγες και εβλεπα οτι το cheesecake φτιαχνεται με ανανα δεν θα ξαναπαταγα ποτε εκει.

όπα όπα εδώ θα μαλώσουμε, τη προβημα έχεις με τον ανανα μέσα στο cheesecake.

https://www.google.gr/search?q=cheesecake+ananas&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=_NJaUsPLE8SOtAbb2IHoBg&sqi=2&ved=0CC4QsAQ&biw=1088&bih=514&dpr=1

:bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical::hysterical: ...τι τις ηθελες τις εικονες βρε χρηστο!!

Ειναι και ωρα που μου πεφτει το ζαχαρο!!

Παω να παρω κατι!! :D

Μιχάλη,μισό εσύ,μισό εγώ!

:bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Κλασικος Σταματης........

Link to comment
Share on other sites

Ο ορος "νεος"-"αρχαριος" δεν ειναι κατι προσβλητικο....και ο ορος "εμπειρος"-"παλιος" δεν ειναι

κατι που δινει δικαιωμα για προσβολες,απολυτες αποψεις και υφακι.

1.Οταν καποιος κανει ενα λαθος(για τον οποιοδηποτε λογο και για οποιοδηποτε θεμα) αυτος που θα τον διορθωσει ας το κανει με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...ΑΠΤΑ...οχι αρλουμπες και να παταει σε αριθμο ποστ,χρονια εμπειριας η' τι επαγγελμα κανει.

2.Φυσικα και θα πρεπει να γινει με ωραιο τροπο ωστε να μην τον προσβαλει.

3.Εκεινος στον οποιο μπορει να γινει η εκαστοτε διορθωση δεν θα πρεπει να το παιρνει προσωπικα.

Ειναι τεραστια "μαγκια" να καταλαβαινεις τα λαθη σου και να τα δεχεσαι.

4.ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μη δισταζετε να κανετε μια ερωτηση,να ανοιξετε ενα θεμα η' να εκφερετε αποψη.

Κανεις δεν πηγε χωρις να ρωτησει στην πολη.

5.Πρεπει ομως παντα να ειμαστε ανοιχτοι και στον διαλογο...οτι ειναι αντιθετο απο την αποψη μας δεν ειναι προσβολη και δεν πρεπει να το αντιμετωπιζουμε ετσι.Λαθη κανουμε και ΘΑ κανουμε ολοι.

Kρατω τα καλυτερα κατα την δικη μου παντα αποψη .

Link to comment
Share on other sites

Ταπεινη μου αποψη.....

Ενα φορουμ σε οτι θεμα και να αφορα,αν δεν ειναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ,ΦΕΡΕΓΓΥΟ και με ΣΩΣΤΕΣ-ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....δεν εχει να προσφερει τιποτα και σε κανεναν.Αρα δεν θα εχει κοσμο και ουτε...παρελθον και μελλον!!

Το aquazone ειναι το καλυτερο ενυδρειακο φορουμ οχι μονο επειδη υπαρχει φιλικο κλιμα,τρομερη βιβλιογραφια,αρθρα,χρησιμα βιντεο,ενδιαφεροντα θεματα,8 συναπτα ετη λειτουργιας,συναντησεις που μας φερνουν πιο κοντα και μας κανουν μια παρεα,πιτες με πολλα και μεγαλα δωρα,Frag and plant swap,πολλα μελη σε αριθμο κανοντας πολυ γρηγορη μια λυση σε καποιο ενυδρειακο προβλημα η' μη,ανθρωπους που δεν δισταζουν να βοηθησουν και εμπρακτως τους συνχομπυστες τους,κτλ κτλ,....αλλα και επειδη εχει ΣΩΣΤΕΣ-ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

Δοξα τω θεο υπαρχουν πολλα μελη τα οποια εχουν τη διαθεση να μοιραστουν τις δικες τους επιτυχιες-αποτυχιες,γνωσεις-πληροφοριες βοηθωντας καποιο νεο να μην χανει(οσο ειναι δυνατον) χρηματα,κοπο και την αγαπη-ορεξη-διαθεση για το χομπυ!

Ολοι οσοι το κανουν αυτο δεν ειναι υποχρεωμενοι και ειναι πολυ αλτρουιστικη κινηση να θες να μοιραστεις καποια πραγματα τα οποια εχεις μαθει-δει-παθει-πληρωσει ωστε να δει καποιος,μπορει τελειως αγνωστος,καλυτερο το ενυδρειο του.

Αν δεν υπηρχαν αυτα τα ατομα απο τοτε που ξεκινησαν τα φορουμ ακομα θα ειχαμε ενυδρεια με λιγη λασπη μεσα....

Απλα θελει λιγο κοπο ωστε να καταλαβουμε ποιοι γραφουν για να νοιωσουν οι ιδιοι οτι ειναι "καποιοι" και ποιοι για να βοηθησουν.

Τα ποσα ποστ εχει ο καθενας η' τα ποσα χρονια εχει στο χομπυ,δεν εχουν καμια απολυτως σημασια για το "βαρος" που εχει κατι που θα γραψει ενα καποιος.

Αυτο που μετραει ειναι τα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.

Ο ορος "νεος"-"αρχαριος" δεν ειναι κατι προσβλητικο....και ο ορος "εμπειρος"-"παλιος" δεν ειναι

κατι που δινει δικαιωμα για προσβολες,απολυτες αποψεις και υφακι.

Εαν εμπαινα σε ενα φορουμ με συνταγες και εβλεπα οτι το cheesecake φτιαχνεται με ανανα δεν θα ξαναπαταγα ποτε εκει.

Ειναι για το καλο ολων μας να γινονται καποιες διορθωσεις οταν κανουμε καποιο λαθος.

Κανεις δεν τα ξερει ολα.

Στο κατω κατω για ενυδρεια μιλαμε και το καθενα ειναι διαφορετικο.

Αρα....

1.Οταν καποιος κανει ενα λαθος(για τον οποιοδηποτε λογο και για οποιοδηποτε θεμα) αυτος που θα τον διορθωσει ας το κανει με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...ΑΠΤΑ...οχι αρλουμπες και να παταει σε αριθμο ποστ,χρονια εμπειριας η' τι επαγγελμα κανει.

2.Φυσικα και θα πρεπει να γινει με ωραιο τροπο ωστε να μην τον προσβαλει.

3.Εκεινος στον οποιο μπορει να γινει η εκαστοτε διορθωση δεν θα πρεπει να το παιρνει προσωπικα.

Ειναι τεραστια "μαγκια" να καταλαβαινεις τα λαθη σου και να τα δεχεσαι.

4.ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μη δισταζετε να κανετε μια ερωτηση,να ανοιξετε ενα θεμα η' να εκφερετε αποψη.

Κανεις δεν πηγε χωρις να ρωτησει στην πολη.

5.Πρεπει ομως παντα να ειμαστε ανοιχτοι και στον διαλογο...οτι ειναι αντιθετο απο την αποψη μας δεν ειναι προσβολη και δεν πρεπει να το αντιμετωπιζουμε ετσι.Λαθη κανουμε και ΘΑ κανουμε ολοι.

6.Καλο θα ειναι να διαβαζουμε οσο περισσοτερο μπορουμε τα θεματα και οπως ειπε ο θοδωρης απο την αρχη μεχρι το τελος.

Ειδικα σε σημαντικα ζητηματα.Μπορει μια σελιδα πισω να εχει γραφτει κατι το οποιο θα μας αλλαξει τελειως γνωμη-αποψη.

7.Οποιος εχει τη διαθεση να βοηθησει καποιον σε ενα θεμα το οποιο εχει χιλιοσυζητηθει η' υπαρχει καποιο αρθρο μπορει να βαλει ενα λινκ απο το αντιστοιχο θεμα-αρθρο και μετα να συζητησουν οτι αποριες υπαρχουν.Εαν δεν υπαρχει η διαθεση ουτε γι'αυτο καλυτερα να μη γραψουμε τιποτα...φρασεις του τυπου "παλι τα ιδια θα λεμε","βαρεθηκα" κτλ δεν βοηθανε κανενα.

8.Πολλα θεματα εχουν δυο οψεις....και να εχουν δικιο και οι δυο και η επιλογη-καταληξη να ειναι θεμα γουστου,συνθηκων,τυχης κτλ...εκει δεν χρειαζεται να σκοτωνομαστε..απλα λεμε την αποψη μας και η ενδιαφερομενη πλευρα κανει την επιλογη της αναλογα τα κριτηρια που εχει θεσει.

9.Πολυ πολυ πολυ προσοχη εαν καποιος μας δινει συμβουλες μεσω π.μ!!!!!

Αυτοι που το κανουν,επειδη δεν εχουν το θαρρος να υποστηριξουν δημοσια την αποψη τους και να δεχτουν τον αντιλογο...δεν εχουν να σας προσφερουν απολυτως τιποτα στις περισσοτερες περιπτωσεις!Το κανουν για προσωπικη ικανοποιηση και οχι

για να σας βοηθησουν(με λαθος πληροφοριες σχεδον παντα) η' να βοηθησουν και τους υπολοιπους.

10.Οποτε εχουμε χρονο μπορουμε να διαβαζουμε καποια θεματα-αρθρα και ας μην μας αφορουν αμεσα.

Μπορει καποια στιγμη στο μελλον να μας χρησιμευσουν η' μεσω αυτων να μπορουμε να βοηθησουμε καποιον χομπυστα.

Απαραιτητη προυποθεση να διαβαζουμε προσεκτικα ωστε να αφομοιωνουμε σωστα αυτα που διαβαζουμε.

11.Παντα μα παντα να ριχνετε μια ματια στο τι ενυδρειο και ποσα χρονια το λειτουργει το ατομο το οποιο σας συμβουλευει.Αν εχει ενα καλο επιπεδο,εχει εφαρμωσει αυτο που λεει,ειναι σε καλη κατασταση κτλ κτλ οι πιθανοτητες να ξερει τι λεει ειναι περισσοτερες απο καποιον που π.χ σας συβουλευει τι λαμπες να βαλετε ενω δεν τις εχει χρησιμοποιησει ποτε.

Αυτο σημαινει οτι μιλαει εκ πειρας και αν το ενυδρειο του ειναι σε καλη κατασταση...οτι εχει αποτελεσμα.

Αν σας λεει οτι ριχνει "σουπερμαντολινη" και το ενυδρειο πηγαινει "σφαιρα"...ενω στις φωτο φαινεται οτι ειναι σαν ενας βουρκος σκεφτειτε το πολυ καλα πριν ριξετε "σουπερμαντολινη" γιατι μαλλον

δεν ξερει τι λεει.

Βασικα εγω θα ελεγα.....

Αν δεν ξερεις...να ρωτας....ΠΑΝΤΑ!!

Αν δεν ξερεις ομως και το θεμα ειναι πολυ σημαντικο,μπορωντας να κοστισει σε καποιον το ενυδρειο του,καλυτερα να μην γραψουμε κατι για να νοιωσουμε καποιοι.

Σε θεματα που ειναι πιο γενικα,χαλαρα ας μοιραζομαστε την αποψη μας.

Υπαρχουν οι ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ και οι ΑΠΟΨΕΙΣ....αυτα ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα.

Αυτα τα παρα πολλα...συγνωμη για το μεγαλο ποστ!

:bigemo_harabe_net-122: Νομίζω πως αυτό το ποστ τα λέει όλα, από την αρχή μέχρι την υπογραφή! Αν έμπαινα σήμερα για πρώτη φορά στο φόρουμ θα με βοηθούσε πολύ να το έβλεπα σε κάποιον "πίνακα ανακοινώσεων" υπό την μορφή "συμβουλών για νέους και παλιούς" ή κάτι παρόμοιο. :bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

Ο ορος "νεος"-"αρχαριος" δεν ειναι κατι προσβλητικο....και ο ορος "εμπειρος"-"παλιος" δεν ειναι

κατι που δινει δικαιωμα για προσβολες,απολυτες αποψεις και υφακι.

1.Οταν καποιος κανει ενα λαθος(για τον οποιοδηποτε λογο και για οποιοδηποτε θεμα) αυτος που θα τον διορθωσει ας το κανει με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...ΑΠΤΑ...οχι αρλουμπες και να παταει σε αριθμο ποστ,χρονια εμπειριας η' τι επαγγελμα κανει.

2.Φυσικα και θα πρεπει να γινει με ωραιο τροπο ωστε να μην τον προσβαλει.

3.Εκεινος στον οποιο μπορει να γινει η εκαστοτε διορθωση δεν θα πρεπει να το παιρνει προσωπικα.

Ειναι τεραστια "μαγκια" να καταλαβαινεις τα λαθη σου και να τα δεχεσαι.

4.ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μη δισταζετε να κανετε μια ερωτηση,να ανοιξετε ενα θεμα η' να εκφερετε αποψη.

Κανεις δεν πηγε χωρις να ρωτησει στην πολη.

5.Πρεπει ομως παντα να ειμαστε ανοιχτοι και στον διαλογο...οτι ειναι αντιθετο απο την αποψη μας δεν ειναι προσβολη και δεν πρεπει να το αντιμετωπιζουμε ετσι.Λαθη κανουμε και ΘΑ κανουμε ολοι.

Kρατω τα καλυτερα κατα την δικη μου παντα αποψη .

Ρε δε μαζευόμαστε λεω γω σε καμια ταβερνα να γίνουμε τύφλα και να παίξουμε και μπουνιές στο τέλος της βραδιάς οι αρχάριοι με τους έμπειρους;;;

Φυσικά και αστειεύομαι Βαγγέλη φίλε μου αλλά κακώς το πήρες τόσο προσωπικά. Λάθη έχουμε κάνει όλοι μας και αν διάβασες παραπάνω ποστ μου, έκανε και κάποιος από τους έμπειρους. Τα λάθη είναι για τους ανθρώπους. Αγάπες ρε, αγάπες και καλή καρδιά....μόνο αυτά μένουν!

πάω τώρα να ταίσω τα ψαράκια μου με τροφούλες πλούσιες σε φωσφορικά που μου έχουν καταστρέψει τα φυτάκια μου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα την απαντηση σου ( την πρωτη ) Παναγιωτη και ας μην απαντησα την στιγμη εκεινη .

Την ωρα εκεινη ειχα ανεβασει θερμοκρασιες και πιεσεις , για αυτο και δεν σταθηκα σε εσενα . Δεν εχει σημασια ομως , παει , περασε :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκίνησα το ''άθλημα'', άρχισα να ενημερώνομαι σε κάποιο άλλο forum. Σ' εκείνο, δεν τόλμησα να γράψω ούτε ΕΝΑ post. Μάλιστα αρκετές φορές είχα νευριάσει με τις απαντήσεις που δίνονταν σε αρχάριους. Μετά ανακάλυψα αυτό το forum, όπου όλα είναι πιο φιλικά. Δε θα σε εκτελέσουν εάν χάσεις από λάθος κάποιο ψάρι ή εάν το ενυδρείο είναι ακατάλληλο για τα ψάρια ή ... (και σοβαρολογώ όταν λέω ότι δε θα σε εκτελέσουν).

Για μένα εννοείται εάν ξέρω κάτι θα το πω, εάν δεν ξέρω ή δεν είμαι σίγουρος δε λέω τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δες με και απο την φωτο , φωτια πηρα απο την τσαντιλα μου , μεχρι που μου εριξαν Co2 , οχι αυτο που εχεις στα φυτα , αλλα απο το αλλο :bigemo_harabe_net-163:

Εκανα και ενα spam , sorry for that .

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκίνησα το ''άθλημα'', άρχισα να ενημερώνομαι σε κάποιο άλλο forum. Σ' εκείνο, δεν τόλμησα να γράψω ούτε ΕΝΑ post. Μάλιστα αρκετές φορές είχα νευριάσει με τις απαντήσεις που δίνονταν σε αρχάριους. Μετά ανακάλυψα αυτό το forum, όπου όλα είναι πιο φιλικά. Δε θα σε εκτελέσουν εάν χάσεις από λάθος κάποιο ψάρι ή εάν το ενυδρείο είναι ακατάλληλο για τα ψάρια ή ... (και σοβαρολογώ όταν λέω ότι δε θα σε εκτελέσουν).

Για μένα εννοείται εάν ξέρω κάτι θα το πω, εάν δεν ξέρω ή δεν είμαι σίγουρος δε λέω τίποτα.

Πιστευεις φιλε μου οτι αυτη η αντιμετωπιση και ο χαρακτηρας αυτων των ανθρωπων μεσα σε μια δικτυακη σελιδα και πισω απο ενα υπολογιστη , τους τιμα ;

Δλδ πως αισθανονται ; Τι νομιζουν οτι ειναι ; Οι Ολυμπιοι της μυθολογιας ή masters με διδακτορικα στην ενυδρειολογια ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι είναι ή τι θέλουν να δείξουν. Γι' αυτό έφυγα από εκείνο το forum. Εδώ όμως ειλικρινά, δεν έχω δει τέτοια αντιμετώπιση από τους πιο ''έμπειρους''.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλιε Τριτε , στο θεμα ΑΝΘΡΩΠΟΙ δεν εχω απαντηση να δωσω καθως πρωτον δεν ειμαι ψυχολογος και δευτερον δεν τυγχανει να γνωριζω καποιον περα απο εδω . Για την ακριβεια γνωριζω δυο ατομα εξω απο εδω αλλα δεν τους γνωριζω τοσο καλα ωστε να εκφερω αποψη . Σαφως και αυτοι για μενα . Ο καθε ενας απο μας ειναι και ενας διαφορετικος χαρακτηρας οπως πολυ καλα γνωριζεις .

Στο θεμα forum σαφως και εχω αποψη . Πρωτον : Εχει πολλες κατηγοριες . Δευτερον : Εχει πολλους γνωστες του αντικειμενου . Τριτον : Εχει οργανωση καθως εχουν χωριστει σε ομαδες και εχουν φτιαξει πολλες εργασιες , εχουν παραθεσει πολλες πληροφοριες .

Τεταρτον : Υπαρχουν κατηγοριες εκτος ενυδρειακων θεματων .

Πεμπτον : Κανουν οτι μπορουν για να βοηθησουν και να λυσουν προβληματα .

Link to comment
Share on other sites

Κλασικος Σταματης........

Αν θέλεις να πείς κάτι επι του θέματος πές το .,.......... δεν είναι απάντηση αυτή .

Link to comment
Share on other sites

Mister Guppiy 60 παιξε και ενα inside the fire απο αυτους που εχεις εξωφυλλο/εικονα προφιλ να "γινουμε" εδω μεσα....

Love and kisses

xxx

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται αποκτησε ξανα ενδιαφερον το θεμα , βλεπω κοσμο ξανα . Και ελεγα να κοιμηθω 23:59 καθως και το αυριανο ξυπνημα ειναι βαρβαρο :poster_spam:

Link to comment
Share on other sites

Mister Guppiy 60 παιξε και ενα inside the fire απο αυτους που εχεις εξωφυλλο/εικονα προφιλ να "γινουμε" εδω μεσα....

Love and kisses

xxx

Αγγελε :)

Link to comment
Share on other sites

Κλασικος Σταματης........

Φίλε Rik μην αφήνεις πράγματα να "αιωρούνται" καλύτερα να εξηγήσεις τι είναι αυτό που θες να πεις... δεν μπορεί να ξεχωρίσει κάποιος αν πρόκειται για ειρωνικό σχόλιο, ή κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως οποίος ήθελε, είπε την γνώμη του πάνω στο θέμα γενικότερα. Το να τραβάμε το θέμα σπαμάροντας, γενικολογοντας κλπ. δε βοηθάει.

Το φόρουμ δεν είναι ούτε ιδιοκτησία ούτε αυλή κανενός. Ανήκει σε όλους μας. Και όλοι γνωριζόμαστε λίγο πολύ μεταξύ μας. Πολύ περισσότερο οι παλιότεροι του φόρουμ. Αν λοιπόν παρακολουθήσουμε λίγο πιο προσεκτικά, θα καταλάβουμε ποιοι βλέπουν το ΑΖ ως χώρο προβολής και προσωπικών αντιπαραθέσεων και ποιοι πραγματικά αγαπούν το ΑΖ και το χόμπι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

........................Τελος, θα κλείσω με ενα απόσπασμα, που δείχνει πως τα λάθη μπορούν να γινουν απ όλους και ειναι ανθρώπινα, και ο τίτλος του θέματος στρέφεται στον ιδιον τον συγγραφέα.

Σαφώς και ο τίτλος στρέφετε και προς τον ίδιο το συγγραφέα και έχω κάνει λάθη και το έγραψα απο μόνος μου στη πρώτη δημοσίευση .............

Το παράδειγμα όμως που έβαλες δεν λέει κάτι ( για μένα που να με βοηθά να κάνω την αυτοκριτική μου ) , κι αν νομίζεις οτι δεν απάντησα στη συνέχεια του θέματος , μπορείς να θέσεις το ερώτημά σου .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...