Jump to content

Recommended Posts

ολο ακουγεται πολυ ενδιαφερον σε ευχαριστω παρα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα σήμερα στο γνωστό αυτό κατάστημα που αναφέρει ο manos27 (υπάρχει όμως και στα υπολοιπα παιχνιδάδικα).

Το έχουν κάνει επιτραπέζιο στην σειρά AS " ΤΡΙΩΨ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΚΑ ΨΑΡΙΑ" (Περιγραφή: Φέρε στη ζωή τα δικά σου αληθινά ψάρια Τρίωψ! Ζωντανά απολιθώματα από την εποχή των δεινοσαύρων! Τάισέ τα και δες τα να μεγαλώνουν!) !!! :bigemo_harabe_net-86:

Σου δίνουν τα αυγά μαζί με ένα ενυδρειάκι που μοιάζει με χελωνίερα, τροφή κλπ....

Έχουμε ξεφύγει τελείως :bigemo_harabe_net-81: !!!! Δεν ελέγχει κανένας τί κυκλοφορεί στην αγορά και απευθύνεται για παιδιά???

Απίστευτο... Τα νεύρα μου....!!!!! Με κάτι τέτοια παθαίνω φρίκη! Ωραία παιδεία...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ο καθένας έχει την άποψή του!

Αλλά επιδή μεγαλώνω 2 μωρά 3 ετών.. και έχω φρικάρει γενικά με πολλά παιχνίδια που κυκλοφορούν στην αγορά.. ίσως να φαίνομαι υπερβολική!

Συγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν νομιζω να το αγοραζε κανεις σε μωρα

γιατι ειναι λιγο περιεργα πλασματακια

η ξαδερφη μου ειναι μεγαλη και υπευθυνη

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα παιδί (σχετικά μεγάλο σε ηλικία) το αγοράσει γιατί το θέλει πραγματικά και εφ' όσον το έχεις ενημερώσει πλήρως για τις απαιτήσεις των ζώων έχει καλός (προσωπικά και πάλι αντίθετη είμαι...)

Όταν όμως θα σου το φέρουν δώρο, το δεί το παιδί και ξετρελαθεί, άντε εσύ να το πείσεις και να του εξηγήσεις τις απαιτήσεις.... Είναι σαν να σου φέρνουν χρυσόψαρο σε 1 λίτρο νερό!!

Και το άλλο τί θα του πείς όταν αυτά πεθάνουν (μικρός κύκλος ζωής)?? Δεν είναι εύκολη η έννοια του θανάτου και μην μου πείτε ότι θα πρέπει κάποτε να μάθει... Θα πρέπει να το μάθει στην ώρα του όχι νωρίτερα....

Γι' αυτό οι μαμάδες φρικάρουμε... Γιατί προσπαθούμε να τα μάθουμε να σέβονται τη ζωή όσο μικρή κι αν είναι. Και το σημαντικότερο ότι η καμιά ζωούλα δεν είναι παιχνίδι!!!!

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω οπότε το νερό που έχω μέσα τα triops πρέπει ολη την ώρα να ειναι καθαρό ;;;

Και ποσά αυγά ειναι μέσα στο κουτάκι;;;

Link to comment
Share on other sites

η ξαδερφη μου θελει και ιμαι υπερ..

οσον αναφορα τα τριωψ, ενυδρειο η μικρο σαν χελωνιερα;

μαλλον θα της δωσω το 20 λιτρο

Σε χελωνιερα αυτο που εχει μέσα και μετα θα δω μπορει να πάρω αυτο που βάζουν μέσα τα χρυσοψαρα
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην αντεξουν..δεν αλλαζει κατι

εγω θα αγορασω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω πηρα αυτο το σετ (μαθαινω και δημιουργω) και 20 ωρες αφου εβαλα τα αυγα ειδα 2-3 μικρα τριωψ.Οι οδηγιες του σετ ειναι ξεκαθαρες κ' αναλυτικες.Μονο που στη θεση του ενυδρειου που περιλαμβανεται χρησιμοποιησα ενα 12 λιτρο ενυδρειο γιατι δεν μπορει να μπει θερμαντηρας στο πλαστικο ενυδρειο και εμενα μου τρυπησε προσπαθωντας να το χωρεσω στο μεγαλο ενυδρειο .

Link to comment
Share on other sites

Οι 48 ωρες εχουν περασει και εχω περιπου 12!!!!!! μικρα , τα οποια πλεον μπορω να δω χωρις μεγεθυντικο φακο.Περιμενω το πρωτο τους ταισμα!!!

Έγινε επεξεργασία - triopguy555
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να περιμένεις 4-5 τουλάχιστον μέρες για να τα ταίσεις...επίσης πρέπει να τα ταίζεις συχνά αλλιώς θα φαγωθούν μεταξύ τους(είναι στην φύση τους).αυτή τη στιγμή βγήκε ένα μικρό περιμένω κι άλλα αν τύχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανένα νέο από τους Τρίοπες;

Εγώ έχω 2 θηλυκές αυγομένες! :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Εεεε.... ποιός άλλος θα σκεφτόταν τέτοια πράγματα... Αυτοί φταίνε για το 40% της μόλυνσης του πλανήτη και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι....

Ελπίζω να μείνουν στα αζήτητα για να μην ταλαιπωρούνται άδικα τώσα ζωάκια....

Ακούς ζωντανά απολιθώματα από την εποχή των δεινοσαύρων.... Καλά μας δουλεύουν??

τωρα θα ελεγα κατι αλλα θα φαω ban.εσεις με τις αρτεμιες ειστε καλητεροι;

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα ελεγα κατι αλλα θα φαω ban.εσεις με τις αρτεμιες ειστε καλητεροι;

Οι αρτεμιες ειναι τροφη για μικρα ψαρια,τι κακο εχουν?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 2 τριωψ σε 13 λιτρα.τουλαχιστον 4 λιτρα για καθε τριοπα.αλλα λεω και παλι.ΟΙ ΑΡΤΕΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΩΗ;μου εχουν πει στο πετ σοπ οτι τα ψαρια δεν χρειαζονται αρτεμια και οτι περνουν αρτεμια για πιο ευκολη τροφη αντι να περνουν τις ακριβες τις ιδικες για γονο

Link to comment
Share on other sites

Οι αρτεμιες ειναι τροφη για μικρα ψαρια,τι κακο εχουν?

δεν ειναι αναγκεω να φανε αρτεμια.https://www.google.gr/search?q=%CF'> υπαρχει και αυτο

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 2 τριωψ σε 13 λιτρα.τουλαχιστον 4 λιτρα για καθε τριοπα.αλλα λεω και παλι.ΟΙ ΑΡΤΕΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΩΗ;μου εχουν πει στο πετ σοπ οτι τα ψαρια δεν χρειαζονται αρτεμια και οτι περνουν αρτεμια για πιο ευκολη τροφη αντι να περνουν τις ακριβες τις ιδικες για γονο

Καλα,να σου πω,μην αρχιζεις τα ιδια γιατι θα εχεις παλι την ιδια καταληξη!

Η αρτεμια μια χαρα τροφη ειναι,οι πετσοπαδες να πουλησουν θελουν,τι αλλο θα σου ελεγαν νομιζεις.

Για να μη ξεφυγει το θεμα,θα πω απο τωρα οτι τα ασχετα με το θεμα ποστ θα διαγραφονται χωρις καμια προειδοποιηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλα,να σου πω,μην αρχιζεις τα ιδια γιατι θα εχεις παλι την ιδια καταληξη!

Η αρτεμια μια χαρα τροφη ειναι,οι πετσοπαδες να πουλησουν θελουν,τι αλλο θα σου ελεγαν νομιζεις.

Για να μη ξεφυγει το θεμα,θα πω απο τωρα οτι τα ασχετα με το θεμα ποστ θα διαγραφονται χωρις καμια προειδοποιηση!

δεν λεω αν ειναι καλη τροφη λεω οτι δεν ειναι αναγκεα

Link to comment
Share on other sites

Για να μη ξεφυγει το θεμα,θα πω απο τωρα οτι τα ασχετα με το θεμα ποστ θα διαγραφονται χωρις καμια προειδοποιηση!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...