Jump to content

Κατά Αιόλου Γένεσις


Aiolos

Recommended Posts

σε αυτά τα λίτρα καλά θα είναι, αλλά δεν θα είναι μόνο αυτό από ψάρια ε? θα έχεις και άλλα ανάλογου μεγέθους.... οπότε....

Link to comment
Share on other sites

...συν αυτά που λέει ο Θανάσης, οπότε θέλεις και ένα γερό σύστημα για να τα βγάζει πέρα

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.... Ευχαριστω για τις πληροφοριες!!

Θα τις εχω υποψιν μου για το μελλον :)

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα έχετε παρατηρήσει υπάρχει μια στασιμότητα στο θέμα αυτό, (όσον αφορά την πορεία του ενυδρείου εννοώ).
Απλά βρίσκεται σε ένα στάδιο στοκαρίσματος και ανάπτυξης των οργανισμών, συν ένα μικρό προβληματάκι με ένα χνούδι άλγης που υπάρχει πάνω στους βράχους.

Γενικά υπάρχει καλή ανάπτυξη σε όλους τους οργανισμούς και προχωράει καλά... απλά δεν είναι σε φάση για "πορτραίτα" ακόμη !!!

Όλα θέλουν τον χρόνο τους και έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Για την αλγη υπαρχουν 1-2 προϊόντα που μπορει να σου λύσουν τα χερια και να ξεμπερδέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω αλγοφάγους οργανισμούς με πρώτο και καλύτερο τον λαγό που διπλασιαστηκε σε μέγεθος μέσα σ ένα μήνα.

Να σου πω την αλήθεια Θανάση, επέλεξα την φυσική καταπολέμηση και να κάνει τον κύκλο της, από το να χρησιμοποιήσω χημικά... Βέβαια δεν τα απορρίπτω και αν δω σκούρα τα πράγματα μάλλον θα στραφώ προς αυτά.

Για πες ποια προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Το πολυ καλο coraltin αλλα και το Api Algaefix marine....

Link to comment
Share on other sites

To Koraltin δεν το ξέρω, ποιας εταιρίας είναι?... κάποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Βαγγελη.. βαλε καμια φωτο να δουμε τι θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία δεν μπορεί να σε δροσίσει... αλλά έχω κάτι καλύτερο και όντως πιο δροσερό !!!

Το ενυδρείο από μέσα !!! Έστω στη φάση που βρίσκεται.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για το βιντεο Βαγγελη ,το μονο που θα σου ελεγα και εγω γιατι το εχω δοκιμασει algae fix για να ησυχασεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι μου το πρότεινε και ο Θανάσης.... μόλις το βρω εδώ στη Θεσσαλονίκη θα το πάρω

Link to comment
Share on other sites

ναι μου το πρότεινε και ο Θανάσης.... μόλις το βρω εδώ στη Θεσσαλονίκη θα το πάρω

καταρχην οχι απλα δεν μας δρόσισες αλλα μα αναψες και φωτιες με το βιντεακι σου!!!

τι καμερουλα εχουμε??

επισις εχεις θεματακι με διαφορες αλγες???

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία δεν μπορεί να σε δροσίσει... αλλά έχω κάτι καλύτερο και όντως πιο δροσερό !!!

Το ενυδρείο από μέσα !!! Έστω στη φάση που βρίσκεται.

:thumbsu: :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

καταρχην οχι απλα δεν μας δρόσισες αλλα μα αναψες και φωτιες με το βιντεακι σου!!!

τι καμερουλα εχουμε??

επισις εχεις θεματακι με διαφορες αλγες???

Η κάμερα είναι της Sony HDR-AS100V

Sony_ActionCam_HDR-AS100V_04.jpg?itok=nn

Και όσο για τις άλγες, ναι υπάρχουν... δεν αγχώνομαι όμως γιατί εκτός ότι το ενυδρείο είναι ακόμη στην αρχή του (σχετικά) και στήθηκε με νεκρό βράχο, οπότε θα περάσει όλες τις "παιδικές ασθένειες", είναι ότι ταΐζω και πολύ. Πρόγραμμα ανάπτυξης για τα κοράλλια.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι της Sony HDR-AS100V

Sony_ActionCam_HDR-AS100V_04.jpg?itok=nn

Και όσο για τις άλγες, ναι υπάρχουν... δεν αγχώνομαι όμως γιατί εκτός ότι το ενυδρείο είναι ακόμη στην αρχή του (σχετικά) και στήθηκε με νεκρό βράχο, οπότε θα περάσει όλες τις "παιδικές ασθένειες", είναι ότι ταΐζω και πολύ. Πρόγραμμα ανάπτυξης για τα κοράλλια.

τα φουσκωνεις δηλαδη,ποιο προγραμμα ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει μια αναφορά λίγο παλιότερα στο ίδιο θέμα... να εδώ!!!

http://www.aquazone.gr/forums/topic/89952-eaou-aeueio-ayiaaoeo/?p=937822

με έκραξε ο Klaz αλλά έτσι κάνει αυτός ότι και να κάνω χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει μια αναφορά λίγο παλιότερα στο ίδιο θέμα... να εδώ!!!

http://www.aquazone.gr/forums/topic/89952-eaou-aeueio-ayiaaoeo/?p=937822

με έκραξε ο Klaz αλλά έτσι κάνει αυτός ότι και να κάνω χαχαχαχαχ

μου φαινετε οτι ειχε δικιο ο Κlaz.

Link to comment
Share on other sites

εχεις σκεφτει να μετριασης καποια πραγματα? το ενυδρειο σου μου θυμίζει στο τάισμα του Samian το μεσογειακο που σχεδόν ολα τα κοράλλια ειναι μη φωτοσυνθετικα και ριχνει ζουμια και τροφες με τα βαζακια!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών έχει φουλ τάισμα... θα αρχίσει να μετριάζεται όταν αρχίσουν να τελειώνουν κάποιες από τις τροφές που υπήρχαν, και θα συνεχίσω με πιο χαλαρό πρόγραμμα.
Σε κανά δίμηνο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...