Jump to content

Αρχάριος


aggelos257

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φωσφορικα;;

Καλα εισαι απο νιτρηκα μεν, αλλα στα λιτρα σου ανεβενουν απλα στα μπαμ!

Κοψε reef snow και τα σχετικα, ταιζε για δυο φορες την ημερα και αναλογα τις μετρησεις σου βλεπεις εαν σε περνει για τρεις, για τα βακτυριδια νομιζω οτι καλο ειναι να ριχνεις μια φορα καθε μηνα και οχι καθε εβδομαδα....

Αυτο στο τζαμι ειναι κοραλλινη, με μια καλη ξυστρα ή εναν μαγνητη και πολυ προσοχη βγαινει σχετικα ευκολα....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μετρήσεις για φωσφορικά πώς αλλιώς μπορείς να καταλάβεις πώς έχω φωσφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή νερού και ξανά έκανα το προηγούμενο στήσιμο και αυτό είναι το αποτέλεσμα.βέβαια λίγο θολούρα από την αλλαγή νερού αλλά θα ηρεμήσει σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα πανω πανω στον βραχο που ειναι πρασινα και σαν νημα τι ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα είχε πάνω του ο βράχος όταν τον πήρα είναι σαν μικρά μπαμπού μεγαλώνουν σιγά σιγά σαν στροβιλος.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα στο google τη είναι τα βάζουν στο φίλτρο γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλγη, την βαζουν με καμπα για να τραβανε τα νιτρηκα και τα φωσφορικα, αλλα θελεις σαμπ κτλπ, βγαλτην γιατι θα γεμιση το ενυδρειο, να ενας λογος που εχεις ισως χαμηλα νιτρηκα.... Με την πρωτη ευκαιρια παρε ενα τεστ φωσφορικων, προτηνω της salifert γιατι ειναι πανευκολο στην χρηση και ακριβες!

Link to comment
Share on other sites

και αλλη μια απωλεια σημερα η μικρη clener γαριδα την εκανε γιατι ολα αυτα?

της μετρησεις σας της ειπα φταιει τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος να μου πει ρε παιδιά αν ξέρει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι την "έκανε" η γαρίδα? Μήπως ήταν μόνο ο εξωσκελετός της?

Κάθε μήνα περίπου τον αλλάζουν και η εικόνα που αντιμετωπίζεις είναι ότι νομίζεις την γαρίδα σου νεκρή !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για ψαξε

γιατι και εγω την πρωτη φορα την

ειχα πατησει

Καπου θα ειναι κρημμενη

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το τελευταίο 2μηνο 5 φορές έχω πει να την παιθανε.... αλλά τελικά μεγάλωνε... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Επισεις οτι εχουν ζωη περιπου 2 χρονιαμ

Link to comment
Share on other sites

Επισεις οτι εχουν ζωη περιπου 2 χρονιαμ

Νικόλα μόνο; Σε άριστες συνθήκες τόσο ζούνε; Και στην φύση; Πρώτη φορά το ακούω! :D

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα μόνο; Σε άριστες συνθήκες τόσο ζούνε; Και στην φύση; Πρώτη φορά το ακούω! :D

μεσο ορο Κωστα.
Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω! Την έφαγε το καβουρακι και έβλεπα και το σώμα της εκτός του ότι δεν υπάρχει καν τώρα. Εγώ ρωτάω για της μέτρησης μου είναι εντάξει; Μου λείπει τίποτα; Γιατί και το ντεκόρα μου την έκανε. Όπως επίσης τώρα βλέπω και το γελοου γοσμαν να έχει βγάλει κάτι άσπρο πάνω από το κεφάλι του. Και δεν κολυμπάει όπως πριν ψιλά τώρα έχει σκάψει την άμμο και κάθεται εκεί σπάνια βγενει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια σος ερώτηση τώρα μόλις μου κάηκε το φίλτρο μπορώ να πάω αύριο να πάρω η έχω πρόβλημα και πρέπει να κάνω κάτι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν νομιζω να βρεις καποιο μαγαζι ανοιχτο, αυριο ομως πρεπει να κανεις τα κουμαντα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν προλαβενεις μιας και ειναι ολα κλειστα

Ομως αυριο πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Τα λεω αυτά γιατί έχω ένα φίλτρο που είναι για 200 λίτρα ανά είναι να το βάλω άλλα δεν ξέρω τη μπορεί να έχει το φίλτρο αυτό θα έχω πρόβλημα με τα ψάρια μέχρι αύριο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...