Jump to content

Δυσαρέσκεια .


Recommended Posts

Συνηθίζω να βάζω το μυαλό μου να στροφάρει και αν έχω μία υπόννοια ή υποψία, δεν την ρωτώ, ούτε ζητώ την λύση της εξίσωσης .

η παρεξήγηση του γραπτού λόγου συμβαίνει σε όλους μας .... εμένα μου βγαίνει σαν να λες χαζή την kaliroi κάτι που φαντάζομαι δεν εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Λανθασμένη λέξη η πικρία Άγγελε . Μάλλον οργή είναι .

προσπάθησα να το θέσω πιο "όμορφα" :)

μου αρέσει πάντος που λες τα σύκα, σύκα και τη σκάφη, σκάφη και που εκφράζεσαι χωρίς να κρύβεσαι... σε τιμά

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για εμπάθεια . Δεν σας ξέρω, δεν με ξέρετε, δεν υπάρχει κάποιο όφελος στην μέση . Μιλώ καθαρά για μιά νοοτροπία .

Οκ δεν υπαρχει εμπαθεια, στο δευτερο σκελος ομως δεν απαντησες!

Αυτη δηλαδη ειναι η νοοτροπια του φορουμ ή μεμονομενων ατομων;

Link to comment
Share on other sites

η παρεξήγηση του γραπτού λόγου συμβαίνει σε όλους μας .... εμένα μου βγαίνει σαν να λες χαζή την kaliroi κάτι που φαντάζομαι δεν εννοείς...

Έμαθα, μάλλον άκουσα για ένα πολύ καλό φίλο στην δουλειά για κάτι που συνέβη, κάτι που πιθανόν εμπλέκεται . Από το καράβι μάλιστα με ρώτησαν επειδή τον γνωρίζω και μιλάμε αν ισχύει αυτό που κυκλοφόρησε .

Χρησιμοποιώντας την κρίση μου αμφέβαλλα για αυτό που άκουσα και είπα αποκλείεται ο συγκεκριμένος και μάλιστα έδωσα και επιχειρήματα στα λεγόμενα μου . Τον φίλο μου λοιπόν τον συνάντησα λίγες μέρες αργότερα το πρωί . Δεν ανέφερα κάτι και ούτε ρώτησα αν είναι αλήθεια αυτό που άκουσα .

Λέω τα ανωτέρω ως παράδειγμα αλλά και ως απάντηση ότι κάποια πράγματα δεν τα ρωτάμε, χρησιμοποιούμε λογική και κρίνουμε μόνοι μας .

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν υπαρχει εμπαθεια, στο δευτερο σκελος ομως δεν απαντησες!

Αυτη δηλαδη ειναι η νοοτροπια του φορουμ ή μεμονομενων ατομων;

Μεμονομένες περιπτώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Μεμονομένες περιπτώσεις .

Παλι δεν απαντησες στο πρωτο σκελος!

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να το θέσω πιο "όμορφα" :)

μου αρέσει πάντος που λες τα σύκα, σύκα και τη σκάφη, σκάφη και που εκφράζεσαι χωρίς να κρύβεσαι... σε τιμά

Υπήρξα ανέκαθεν ειλικρινής στην ζωή μου και είμαι από αυτούς που δεν ' χα'ι'δεύουν ' αυτιά ! Τα λέω ωμά, ξερά, κοφτά και έξω από τα δόντια . Δεν κρύβω και δεν κρύβομαι .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πές μου Θοδωρή τί προσωπικές επιθέσεις μπορώ να έχω εδώ . Η τακτική ρίχνω άδεια να πιάσω γεμάτα σε μένα δεν αποδίδει . Πίσω από μία οθόνη υπολογιστή ουδεμία απειλή νιώθω ότι έχω .

Έγινε επεξεργασία - Jin Kazama
Link to comment
Share on other sites

Πές μου Θοδωρή τί προσωπικές επιθέσεις μπορώ να έχω εδώ .

Δεν ανοιξα εγω το θεμα Βαγγελη εσυ το ανοιξες αρα καποιο λογο θα ειχες!

Απλη ερωτηση, περιμενω απλη απαντηση!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιξα εγω το θεμα Βαγγελη εσυ το ανοιξες αρα καποιο λογο θα ειχες!

Απλη ερωτηση, περιμενω απλη απαντηση!

Ανέτρεξε στα προηγούμενα πόστ και θα βρείς την απάντηση .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου

αν και έχω πολύύύύ καιρό να απαντήσω σε post, "εμφανίζομαι" τώρα γιατί θεωρώ, ότι ξεκίνησες ένα πολύ καλό θέμα, αλλά πιστεύω ότι κάπου χάνεται.

Οι περισσότεροι από αυτούς που δίνουν συμβουλές σε κάποιον που ζητά βοήθεια το κάνουν από αγάπη προς το χόμπι, χωρίς να παραβλέπω ότι υπάρχουν και οι ξερόλες.

Έχεις δίκιο, ότι η ελληνική γλώσσα είναι πολύ πλούσια και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε άλλες λέξεις για να πούμε τα ίδια πράγματα.

Μην παραβλέπεις όμως τον παράγοντα του ανθρώπινου λάθους.

Παράδειγμα; Το δικό σου πρώτο post, όπου εκτός της γραμματικής - συντακτικού, φέρνεις ανάλογο παράδειγμα από τα μαθηματικά αναφέροντας ότι το τρία (3) αναφέρεται και ως ένα στον κύβο.

Λάθος.

Ένα στον κύβο παραμένει ένα.

Κανείς όμως δεν μπορεί να σου καταλογίσει πρόθεση, ότι κάνεις επίδειξη ή είσαι ξερόλας.

Όπως και νάχει ο χειρισμός της γλώσσας είναι λεπτό πράγμα.

Η συμβουλή στις περισσότερες των περιπτώσεων δίνεται από καλή πρόθεση και δεν είναι απαραίτητο ή υποχρεωτικό ο λαμβάνων αυτήν να την εφαρμόσει....

Πάντα φιλικά....

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια...δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορουμε να χαλαρωσουμε και να απολαυσουμε το χομπι μας..Παντα ανοιγει ενα τετοιο θεμα που οδηγει σε λουκετο!

Βαγγελη χαλαρωσε!

Και να σου πω και κατι σε καποια σημεια εισαι φαουλ φιλε.Οντως η Ελληνικη γλωσσα εχει πολλες λεξεις με την ιδια εννοια αλλα πρεπει να τις χρησιμοποιουμε σωστα.

Παραδειγμα σε προσφατο ποστ δικο σου. Οι γαριδες αμανο εχουν βασικη τροφη τις αλγες. Αυτο ειναι λαθος φιλε,βασικη τους τροφη ειναι η τροφη για γαριδες και μετα τα υπολοιπα.

Οπως το διατυπωσες εσυ ειναι σαν να λες οτι πρωτα τρωνε αλγες και μετα τα υπολοιπα,πραγμα που δεν ισχυει.Ναι μεν τρωνε αλγες αλλα δεν ειναι η βασικη τους τροφη.

Μπορει καποιοι να μην εχουν την ικανοτητα να γραψουν σωστα αυτο που σκεφτονται,αυτους τι να τους κανουμε?Να τους πεταξουμε εξω?

Χαλαρωστε και απολαυστε το χομπι,ειναι απλα τα πραγματα.

Και ναι ο γραπτος λογος παρεξηγητε και αυτο δυστοιχος δεν προκειτε να αλλαξει οτι και αν γινει,δεν μπορουμε να γινουμε ολοι Μπαμπινιωτες για να γραφουμε τελεια!

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια...δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορουμε να χαλαρωσουμε και να απολαυσουμε το χομπι μας..Παντα ανοιγει ενα τετοιο θεμα που οδηγει σε λουκετο!

.........

νομίζω ότι το κρατάμε όλοι σε καλό επίπεδο και δεν θα χρειαστεί λουκέτο!!!!

Άλλωστε βασικός λόγος είναι ότι δεν υπάρχει εμπάθεια και δεν μιλάμε για γλειφτ.....εεεε....πλέκο ήθελα να πω!!!

(sorry δεν άντεξα χαχαχα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι το κρατάμε όλοι σε καλό επίπεδο και δεν θα χρειαστεί λουκέτο!!!!

Άλλωστε βασικός λόγος είναι ότι δεν υπάρχει εμπάθεια και δεν μιλάμε για γλειφτ.....εεεε....πλέκο ήθελα να πω!!!

(sorry δεν άντεξα χαχαχα)

Μακαρι να εχεις δικιο αλλα συνηθος αυτου του ειδους τα θεματα εχουν την ιδια καταληξη..

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξα το θέμα αυτό γνώριζα ήδη την κατάληξη του . Λουκέτο όπως λές Κώστα μα δεν με αφορά . Ότι είχα να πώ, το είπα . Τον λόγο έχουν οι υπόλοιποι και όχι σε μένα προσωπικά αλλά γενικά . Αν κάποιος απευθύνει τον λόγο και με ρωτήσει κάτι, θα απαντήσω .

Είμαι σε dead slow mode πλέον .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω να πω εγω ειναι κατι που το λεω συχνα,αν δεν ειμαστε σιγουροι για κατι δεν χρειαζεται να απαντησουμε.Δεν χρειαζετε να απανταμε σε ολα τα ποστ και τα θεματα που ανοιγουν.

Διαβαζουν και πολυ νεα μελη που ακομα δεν εχουν κανει ουτε ενα ποστ ή ακομα και επισκεπτες,οταν γραφουμε οτι ναναι,δινουμε και λαθος πληροφοριες προς τα εξω με αποτελεσμα καποιοι ισως που τα διαβαζουν να τραβουν λαθος δρομο..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξα το θέμα αυτό γνώριζα ήδη την κατάληξη του . Λουκέτο όπως λές Κώστα μα δεν με αφορά . Ότι είχα να πώ, το είπα . Τον λόγο έχουν οι υπόλπαρακαλώι και όχι σε μένα προσωπικά αλλά γενικά . Αν κάποιος απευθύνει τον λόγο και με ρωτήσει κάτι, θα απαντήσω .

Είμαι σε dead slow mode πλέον .

Δηλαδή ανοιξες ενα θεμα που ξέρεις-νομιζεις οτι θα πεσει λουκέτο! Οποτε ξεκάθαρα κατι θες να πεις και το πας πλάγιος η θελεις να προκαλέσεις να να βγεις θιγμένος για ποιο λογο; σε αδίκησε καποιος εδω μεσα; γινε ξεκαθαρος σε παρακαλώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στραβοξυπνήματα βλέπω και δε μου αρέσει.....................

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα πολύ ότι είναι να ειπωθεί με χαρακτηριστικά παραδείγματα και συγκεκριμένα γεγονότα, ειδάλλως ο καθένας μπορεί να τα ερμηνεύσει όπως τον βολεύει ή όπως θέλει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξα το θέμα αυτό γνώριζα ήδη την κατάληξη του . Λουκέτο όπως λές Κώστα μα δεν με αφορά . Ότι είχα να πώ, το είπα . Τον λόγο έχουν οι υπόλοιποι και όχι σε μένα προσωπικά αλλά γενικά . Αν κάποιος απευθύνει τον λόγο και με ρωτήσει κάτι, θα απαντήσω .

Είμαι σε dead slow mode πλέον .

Μερικες ακομα ερωτησεις απο μενα. Που αποσκοπει αυτο το θεμα; Το ξεκινησες οντως για να μας δειξεις οτι εισαι θιγμενος απο κατι; Γιατι δεν απευθυνεσαι σε αυτον που σε αδικησε με πμ;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξα το θέμα αυτό γνώριζα ήδη την κατάληξη του . Λουκέτο όπως λές Κώστα μα δεν με αφορά . Ότι είχα να πώ, το είπα . Τον λόγο έχουν οι υπόλοιποι και όχι σε μένα προσωπικά αλλά γενικά . Αν κάποιος απευθύνει τον λόγο και με ρωτήσει κάτι, θα απαντήσω .

Είμαι σε dead slow mode πλέον .

Ωραία λοιπόν.... Ερώτηση: Ποιο είναι το ακριβές πρόβλημα σου φίλε Jim Kazama;

Αν υπάρχει τρόπος να το λύσουμε, ας το συζητήσουμε. Ειδάλλως υπάρχουν πολύ σημαντικότερα πράγματα στο forum να ασχοληθούμε

από το να διαβάζουμε 3 σελίδες γενικότητες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι είπα για δηλώσω δημόσια μία αντιμετώπιση η οποία δεν μου αρέσει . Τώρα αν η κόντρα - ένταση Λυκούργο οξυνθεί και κάποιο ξεφύγουν πέρα του δεόντος και οδηγηθούν σε προσωπικές παρεξηγήσεις, εμένα δεν με αφορά .

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μία απάντηση κάποτε ότι είμαι γεμάτος αρρώστιες, μιά απάντηση η οποία με ενόχλησε . Θές να σου πώ ακριβώς ποιός το είπε ; Για μένα δεν έχει σημασία πλέον .

Θές να σου δώσω link από άλλο θέμα με λουκέτο ;

Έγινε επεξεργασία - Jin Kazama
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...