Jump to content

O Μπλε Μονομαχούλης Μου


Soulaki1

Recommended Posts

Ναι :)

οκ.Πάντως από την μέρα που καθιέρωσα τα 3 γεύματα, ο μικρούλης μου παραζωήρεψε, και τον κάνω χάζι.... ^_^Καληνύχτα σε όλους σας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20:30 είναι ακόμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναί αλλά έχω παιδάκι, και είναι ώρα για νάνι ^_^

Link to comment
Share on other sites

οκ.Πάντως από την μέρα που καθιέρωσα τα 3 γεύματα, ο μικρούλης μου παραζωήρεψε, και τον κάνω χάζι.... ^_^Καληνύχτα σε όλους σας.

Εννοειται αυτο! Κι εσενα αν σε ταιζαν μια φορα κατσουφα θα ησουν! :P

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται αυτο! Κι εσενα αν σε ταιζαν μια φορα κατσουφα θα ησουν! :P

Καλόοοοοοο. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε μην τον χοντρύνεις και δεν ειναι καιρός για Gili Diet...

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε μην τον χοντρύνεις και δεν ειναι καιρός για Gili Diet...

Εμένα μου λές ! πιό πολύ θα στοιχήσει η δίαιτα... :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Ποιό καλό παιδί, ξέρει να μου πεί, πως στο καλό να δέσω την ανούμπια στο ξύλο που κάθε τρείς και λίγο λύνεται, και ξαναδένω ? :cigar: την δένω με κλωστή, αλλα μετά από λίγες μέρες χαλαρώνει, και επιπλέει. :bigemo_harabe_net-135:Δεν λέει να πιαστεί από μόνη της , να ησυχάσω. Διάβασα και για μπετονιά αλλά δεν δένεται.Γλυστράει....η άτιμη. :bigemo_harabe_net-75:

Link to comment
Share on other sites

Ποιό καλό παιδί, ξέρει να μου πεί, πως στο καλό να δέσω την ανούμπια στο ξύλο που κάθε τρείς και λίγο λύνεται, και ξαναδένω ? :cigar: την δένω με κλωστή, αλλα μετά από λίγες μέρες χαλαρώνει, και επιπλέει. :bigemo_harabe_net-135:Δεν λέει να πιαστεί από μόνη της , να ησυχάσω. Διάβασα και για μπετονιά αλλά δεν δένεται.Γλυστράει....η άτιμη. :bigemo_harabe_net-75:

Eγω εδεσα το microsum μια και καλη με πετονια.

Κρατησα την μια ακρη με το ενα χερι (μαζι με το ξυλο) και τυλιξα την υπολοιπη πετονια στην ριζα,

οταν τελειωσα εδεσα την τελευταια ακρη με την πρωτη που κραταγα με το αλλο χερι.

Θα τον ελεγα ψαροκομπο, το μυστικο ειναι στον κομπο... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Eγω εδεσα το microsum μια και καλη με πετονια.

Κρατησα την μια ακρη με το ενα χερι (μαζι με το ξυλο) και τυλιξα την υπολοιπη πετονια στην ριζα,

οταν τελειωσα εδεσα την τελευταια ακρη με την πρωτη που κραταγα με το αλλο χερι.

Θα τον ελεγα ψαροκομπο, το μυστικο ειναι στον κομπο... :thumbsu:

Αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος.... αλλα και τον ψαραδικο κομπο να μην μπορεις να κανεις,κανε 3-4 κομπους και δεν νομιζω να λυθει..... :)

Link to comment
Share on other sites

Εδω,υπαρχει ενα πολυ ωραιο θεμα με διαφορα κολτα για φυτα,εχει και αυτο που ζητας.Ριξε μια ματια.:)

Link to comment
Share on other sites

Εδω,υπαρχει ενα πολυ ωραιο θεμα με διαφορα κολτα για φυτα,εχει και αυτο που ζητας.Ριξε μια ματια. :)

Kαλό το κόλπο με το λαστιχάκι....αλλά είναι ειδικό λαστιχάκι, ή κάνει και αυτό που χρησιμοποιούν στο σουπερ - μάρκετ. :lolu:( μάλλον βλακείες λέω.....)

Link to comment
Share on other sites

Κάνει του super market αρκεί να είναι από ζαμπόν με χαμηλά λιπαρά :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Κάνει του super market αρκεί να είναι από ζαμπόν με χαμηλά λιπαρά :bleh:

Καλό. :lolu: αλλά αλήθεια κάνει ? ή πάνω που τον έφτιαξα θα τον βρώ τ ανάσκελα ? :money:

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης αύριο κάνω αλαγή και σήμερα μέτρησα νιτρικά 25.Είμαι οκ νομίζω.Αρα με 1 φορά την εβδομάδα αλαγή , είμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι!

:icon_dance:Ωραίος, σύντομος και περιεκτικός.

Link to comment
Share on other sites

κανει μια χαρα και το λαστιχακι και αν εισαι 25 νιτρικα την ημερα της αλλαγης,εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

κανει μια χαρα και το λαστιχακι και αν εισαι 25 νιτρικα την ημερα της αλλαγης,εισαι οκ!

Eπιτέλους.Περίμενα πολύ καιρό αυτή την ημέρα που οι μετρήσεις μου θα είνει οκ σε όλα.( και αυτό αφορά και σκληρότητες νερού κ.τ.λ. )Πολύ χαίρομαι.Θεωρούσα ακατόρθωτο να μπορέσω να στρώσω το ενυδρείο, λόγω έλειψης γνώσεων.Ο μικρός στρώνει από το φίν ροτ αργά αλλά σταθερά.Θα σας βάλω φωτό , όταν γιατρευτεί πλήρως ^_^.Ενα μεγάααααλο ευχαριστώ σε όλους όσους κατανάλωσαν τον χρόνο τους, λύνοντας τις ¨"χαζούλες, πολλές φορές απορίες μου ", ώστε να μπορώ να απολαμβάνω την όμορφη θέα του ενυδρείου μου, και πανω απ όλα το ψαράκι μου, να ζει σε ιδανικές γι αυτό συνθήκες.

Επίσης βρίσκω πολύ ωράια και ενδιαφέροντα τα θέματα που ανοίγονται από φίλους μας.......οπότε θα τα λέμε συχνά. :bigemo_harabe_net-146:

Υ.Γ.πολύ καλή ιδέα να υπάρχει και ένα φόρουμ για εμάς που αγαπάμε την υδρόβεια ζωη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και εις ανωτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα και πάλι.Καιρό είχαμε να τα πούμε :thumbsu: .Εχθές που έκανα την καθιερωμένη ρουτίνα στο ενυδρείο, προσπάθησα με το σφουγγαράκι που χρησιμοποιώ γι αυτή την δουλειά , να αφαιρέσω, αυτή την θολούρα στο τζάμι, στο κάτω μέρος , που βλέπετε και στην φωτό.Δεν κατάφερα τίποτα όμως :cigar: Είναι απο μέσα και το νοιώθω κάπως τραχύ, όταν το τρίβω με το σφουγγάρι.Ξέρει κανείς κανένα κολπάκι, να το αφαιρέσω ? post-58765-0-11998900-1401443181_thumb.jpgpost-58765-0-54412100-1401443226_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια ξύστρα τζαμιών. Κάνει πολύ καλύτερη δουλειά αλλά με προσοχή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπαν παρε μια ξυστρα

και θα εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...