Jump to content

Ετοιμο Το Φυτεμενο Μου!


betta98

Recommended Posts

Μα και οι γαριδες μεσα στις διατροφικες τους συνηθειες ειναι.Τα περισσοτερα ψαρια τις τιμουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το λογικα το λεω επιδη οπως τα εχουμε κανι τα ψαρια εχουν θαψι δυστιχος το παλιο DNA τους πολυ βαθια... και για να τους ερθουν οι παλιες και μοναδικες τους συνιθειες θελει κοπο...

Και ειναι ακριβως οπως το λες στη ''φυση''

μεχρι καπου πιστευω οτι εχω ενα δικιο!!

Γιατι εχεις τοσο πολυ κερατοφυλο?? αλαξε το και βαλε π.χ Caboba Caroliana βαλε σε καπιο σημειο πιο πολες βαλισνεριες 2-3 για να φουντοσουν ηστερα και να γθνουν πολη καλη κρυψονα και ασε λιγο καιρατοφιλο εκτος και αν σου αρεσει τοσο πολυ!!! :)

Βασικα το κερατοφυλλο δεν εχει ουτε δυο εβδομαδες που εχει παρει τα πανω του και δεν θελω να το κλαδεψω ακομη...Για τις βαλισνεριες θα περιμενω να πολλαπλασιαστουν μονες τους...Για το αλλο φυτο που μου ειπες το σκεφτομουν-σκεφτομαι αλλα λογω χρηματων θα πρεπει να περιμενει λιγο... Έγινε επεξεργασία - betta98
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ειδος Tanichthys albonubes κανει για το ενυδρειο που εχει γαριδες και νεον?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει γιατι ειναι κρυου νερου http://www.seriouslyfish.com/species/tanichthys-albonubes/

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει γιατι ειναι κρυου νερου http://www.seriouslyfish.com/species/tanichthys-albonubes/

Αν και δεν μπορεσα να ανοιξω την σελιδα τα απορριπτω κατευθείαν...Paracheirodon innesi diamond μπορει να μπει ή blue neon???

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι ιδια με αυτα που εχεις.... :)

Σε ποιο ενυδρειο τα εχεις τα νεον?Στα 76 λιτρα που λες στο προφιλ σου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι ιδια με αυτα που εχεις.... :)

Σε ποιο ενυδρειο τα εχεις τα νεον?Στα 76 λιτρα που λες στο προφιλ σου?

Τα νεον τα εχω στο 76αρι...

Μαλλον καταλαβες λαθος εγω τωρα εχω νεον τετρα..Ενώ αυτά που σε ρωτησα είναι αυτά:

post-58969-0-94466300-1401716955_thumb.jpg

post-58969-0-21545800-1401717086.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα....ουτως ή αλλως για το ενυδρειο σου ειναι αρκετο ενα κοπαδι....δεν νομιζω οτι μπορεις να βαλεις και δευτερο ουτε να βαλεις λιγα απο το καθε ειδος γιατι ειναι κοπαδοψαρα......

Καλυτερα κρατα αυτα που εχεις μονα τους....ποσα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα 4 το ένα το εδωσα σημερα σε έναν φιλο...Απλα θα ηθελα να μου πεις εάν μπορουν να μπουν σε ενυδρειο με Red cherry για το μελλον

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολα ομορφα και ειναι της ιδιας οικογενειας αλλα πρεπει να διαλεξεις ενα μονο ειδος απο αυτα σε κοπαδι 8-10 ατομων....ειναι κοπαδοψαρα και μονο σε κοπαδι αιαθανονται ανετα......για το αν ταιριαζουν με red cherry δεν γνωριζω..... :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα 4 το ένα το εδωσα σημερα σε έναν φιλο...Απλα θα ηθελα να μου πεις εάν μπορουν να μπουν σε ενυδρειο με Red cherry για το μελλον

Γιατι ρωτας παλι το ιδιο αφου σου εχω απαντησει γι αυτο πριν μερικα ποστ?

Σου ειπα οτι σχεδον ολα τα ψαρια τρωνε γαριδες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρωτας παλι το ιδιο αφου σου εχω απαντησει γι αυτο πριν μερικα ποστ?

Σου ειπα οτι σχεδον ολα τα ψαρια τρωνε γαριδες.

Δεν εννοουσα για το θεμα των γοννων... Αλλα εάν ταιριαζουν μεταξυ τους σε συνθηκες,παραμέτρους ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...