Jump to content

Ετοιμο Το Φυτεμενο Μου!


betta98

Recommended Posts

Ενταξει ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

;)
Link to comment
Share on other sites

Γαριδες για νεροχελώνες μπορω να ταισω τον μονομαχο ή θα γλυκαθεί και θα μου τρωει στο μελλον τις ζωντανες????Α και στο μεταξυ χθες του εδωσα βρασμενο αρακα και ξετρελαθηκε!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να στις τσακισει μετα τις γαριδες σου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε το αφηνω

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησε με τα μαγαζια που βρησκοτε στην κατηγορια των καταστηματων του φορουμ. Σε 76λιτρο ενυδρειο ποσο οξιζενε να ριξω.εχει γεμισει η μοςς μου

Έγινε επεξεργασία - betta98
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια για το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι βιαζεσε και θα πρεπει να σου πω οτι δεν ειμαστε συνεχεια πανω απο εναν υπολογιστη.:)

Προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε οξιζενε και δεν μπορω να σου πω ποσο πρεπει να ριξεις.

Link to comment
Share on other sites

βιζομουν γιατι νομιζα ότι μπορει να προκαλεσει καποια ζημια ;).... Τελικα δεν είναι bba μου ειπαν τα παιδια στο άλλο θεμα αλλα κατια άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πσιδια αλλαγες στο ενυδρειο....Ο μονομαχος χαριστηκε μπηκε πιο ψιλο χαλικι στη θεση του χοντρου...και μπηκαν μεσα 20 γαριδες ρεντ τσερι ενα σαλιγκαρι και ενα java fern....Φωτογραφιες θα ανεβασω αργοτερα....Τι ψαρια κανουν με τις γαριδες?

Link to comment
Share on other sites

Για ποσα λιτρα ενυδρειο μιλαμε?

Πολυ λιγα ψαρια κανουν με γαριδες,τα περισσοτερα τις τρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Για ποσα λιτρα ενυδρειο μιλαμε?

Πολυ λιγα ψαρια κανουν με γαριδες,τα περισσοτερα τις τρωνε.

το ενυδρειο ειναι 76 λιτρα.... Ποια ειδη ειναι αυτα που κανουν με τις γαρίδες?
Link to comment
Share on other sites

Τα ειδη που δεν τρωνε γαριδες 100% ειναι τα pseudomugil gertrudae,pseudomugil furcatus,iriatherina werneri.

Ολα τα υπολοιπα ψαρια ολο και κατι τσιμπανε και θα πρεπει να ρισκαρεις αν τα θες.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδη που δεν τρωνε γαριδες 100% ειναι τα pseudomugil gertrudae,pseudomugil furcatus,iriatherina werneri.

Ολα τα υπολοιπα ψαρια ολο και κατι τσιμπανε και θα πρεπει να ρισκαρεις αν τα θες.

μου φαινεται οτι ειναι λιγο ασυνθιστα ψαρια και ακριβα?
Link to comment
Share on other sites

Καθολου ασυηθιστα ψαρια..το ακριβα ειναι σχετικο.

Δυστυχος ειναι τα μονα ψαρια που δεν τρωνε γαριδες,με ολα τα αλλα ρισκαρεις..

Link to comment
Share on other sites

Καθολου ασυηθιστα ψαρια..το ακριβα ειναι σχετικο.

Δυστυχος ειναι τα μονα ψαρια που δεν τρωνε γαριδες,με ολα τα αλλα ρισκαρεις..

Αααα :/....γκαπυ,μολλυ ή πλατυ μαλλον θα βαλλω πιο ειδος ειναι πιο πιθανο να τις φαει?
Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι πιθανα να στις φανε..κανεις δεν μπορει να σου τιποτα με σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

τα μολλυ γκαπυ πλατυ κτλ δεν μπορουν να φανε της πιο μεγαλοσομες οπος Amano αλλα αφου εβαλες τοσες θα σου γενανε συνεχειο οποτε και να στης τρονε θα ανανεονεται ο πλυθισμος

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδη που δεν τρωνε γαριδες 100% ειναι τα pseudomugil gertrudae,pseudomugil furcatus,iriatherina werneri.

Ολα τα υπολοιπα ψαρια ολο και κατι τσιμπανε και θα πρεπει να ρισκαρεις αν τα θες.

θα συμφωνισω σε ολα εκτος απο τα φουρκατους, τα οποια τρωνε γοννο γαριδας..

επισεις στην λιστα με τα ασφαλη ψαρια για γαριδες ειναι και οι οτο (otocinclus affinis).

ασυνηθιστα δεν ειναι καθολου και ουτε και ακριβα τα λες.. αν ψαξεις βρισκεις.. ολα ομως χρειαζονται μαλακο νερο... (εκτος των φουρκα , τα οποια οπως ειπα τρωνε γοννο γαριδας)

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνισω σε ολα εκτος απο τα φουρκατους, τα οποια τρωνε γοννο γαριδας..

επισεις στην λιστα με τα ασφαλη ψαρια για γαριδες ειναι και οι οτο (otocinclus affinis).

ασυνηθιστα δεν ειναι καθολου και ουτε και ακριβα τα λες.. αν ψαξεις βρισκεις.. ολα ομως χρειαζονται μαλακο νερο... (εκτος των φουρκα , τα οποια οπως ειπα τρωνε γοννο γαριδας)

Εδω επετρεψε μου να διαφωνισω,τα ψαρακια αυτα μπαινουν ανετα σε βρυση,εκτος των Οτο βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνισω σε ολα εκτος απο τα φουρκατους, τα οποια τρωνε γοννο γαριδας..

επισεις στην λιστα με τα ασφαλη ψαρια για γαριδες ειναι και οι οτο (otocinclus affinis).

ασυνηθιστα δεν ειναι καθολου και ουτε και ακριβα τα λες.. αν ψαξεις βρισκεις.. ολα ομως χρειαζονται μαλακο νερο... (εκτος των φουρκα , τα οποια οπως ειπα τρωνε γοννο γαριδας)

ευχαριατω για τις συμβουλες σας αλλα.... οπως ειπα εχω 20γαριδες αλλα βρε παιδια δεν μου βγαινουν στο μετρημα τι μπορει να συμβαινει???? Μηπως ειναι κρυμμενες κατω απο το ξυλο και "ντρεποντε" να βγουν? Η μηπως ψωφισαν γιατι ειδα δυο κελυφη σημερα διαφανα...πλιζ βοηθηστε
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κρυμμενες ειναι.

Τα κελυφη ειναι ο εξωσκελετος τους που τον αλλαξαν γιατι οπου ναναι εχουμε πανσελινο και θα ετοιμαστουν για γεννα.

Τα κελυφη μη τα πεταξεις απο μεσα,καλο κανουν.

Συνηθως οταν αλλαζουν εξωσκελετο,ειναι κρυμμενες΄.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...