Jump to content

Tsip Reef!


Tsipouras

Recommended Posts

Πολύ καλό το update που έκανες στο ενυδρείο σου φιλαράκι. Δώσε του λιγάκι χρόνο να κάνει kick in και θα σε ανταμείψει όσο δεν φαντάζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Ηδη ξεκινησε να κανει κατι...

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Ηδη ξεκινησε να κανει κατι...

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Κλείσε όπως σου είπα λιγάκι τον αέρα του και δώστου λιγάκι χρόνο.... Θα βγάλει πολύ μάκα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε προλαβες και το πηρες ρε θυριο

Αντε καλοδουλευτο

;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Παυλο...το χρειαζομουν...

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ολα καλα πανε και το σκιμμερακι βγαζει μποχα...κοραλλακια μπαινουν ακομα.ενα θεματακι εχω μονο κ θελω γνωμες κ ιδεες.εχω μια ελαχιστη αλγη στον αραγωνητη,η οποια εννονει τον αραγωνητη,αλλα δεν ειναι τιποτα τρελο.εχω κανει ψηλοσκουπα αλλα εχει ξαναεμφανιστει.η αληθεια ειναι οτι το τσιμπαει ο mythrax,οι ερημητες και το blue tang αλλα παλι υπαρχει.εχω ενα gobby orange spot αλλα δεν κανει τπτ.προσπαθησα να βαλω δευτερο μηπως το αλλο κανει κ γινουν κ ζευγαρι αλλα δεν θελει με τπτ δευτερο με αποτελεσμα να το βγαλω απο μεσα σχεδον νεκρο.θα ηθελα να βγαλω αυτο το γκομπυ απο μεσα αλλα ειναι αδυνατο.κουνιεται υπερβολικα γρηγορα κ εχει κρυψωνα κατω απο το βραχο....για πειτε καμια ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα να κανω κατι τετοιο αλλα δεν εχω ιδεα για το πως γινεται και στο refagium εχω μια μακροαλγη ετσι κ αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε δευτερο γκομπυ το οποιο ελπιζω να ζησει....μπας κ καθαρισει λιγο αραγωνητη!!

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα Λυκουργο!πριν ειχα αυτο π ειναι λευκο με πορτοκαλι βουλες και δεν εκανε καθολου δουλεια και τωρα πηρα το λευκο με μια μαυρη βουλα στην πλατη!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα να μην τα ματιασω δεν εχω τσακομους και το λευκο μου εχει καθαρισει ολο τον αραγωνητη,τον εχει κανει λευκο παλι,βεβαια εχει χτισει και λιγο τον βραχο αλλα πιστευω με την κυκλοφορια θα στρωσει παλι!!τωρα θελω μια ιδεα για την bta.την ειχα ταισει δυο φορες κ μετα σταματησα κ απο τοτε εχει κλεισει και δεν εχει βγαλει πλοκαμια.ζει δεν εχει κατι,θελω να αρχισω να την ταιζω για να παρει τα πανω της παλι αλλα θελω και να της αλλαξω θεση,πως θα γινει να τη μετακινησω τωρα π εχει κολλησει??

Link to comment
Share on other sites

Να την μετακινήσεις εσύ δύσκολο γιατί

πολύ πιθανόν να την τραυματίσεις

Ίσως αν βάλεις έναν κυκλοφοριτη

να την χτυπάει κατακέφαλα να μετακινήσεις μόνη της

ή όταν την δεις να μετακινείται

με ενα γάντι τράβηξε την σιγά

θα ξεκολλήσει εύκολα

Μετά ή την βάζεις εκεί που θες (με μεγάλη πιθανότητα

να μετακινηθει μόνη της )

Ή την δίνεις

Link to comment
Share on other sites

Παυλο δεν θελω να την δωσω!γτ να μετακινηθει μετα??το θεμα μου βασικα ειναι αν θα την παλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορεί να μην της αρέσει το σημείο

Αν την βάλεις σε μια τρυπούλα

μπορεί να μείνει και εκεί

ώστε να προστατεύει το σώμα της

Δεν ανοίγει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...