Jump to content

Tsip Reef!


Tsipouras

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ!!αλλα με τα σαλιγκαρια ξερεις κανεις να μου πει τι να κανω??και το σκιμμερ ποση ωρα να το εχω κλειστο??

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο ενυδρειο ειχα την τύχη μια νύχτα με πανσέληνο (:P) ολο ουσιαστικα το ενυδρειο να κανει spawning (τρία χρονια σερί, τρεις φορες). Skimmer δεν ειχα κλείσει ποτε και μετα απο 1-2 μηνες γινόταν χαμός απο νεα κοραλακια και διαφορα αλλα ζωντανα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε discos τι εννοεις με τον ορο spawning?εγω το μονο που ειδα ηταν ενα απο τα σαλιγκαρακια μου να καθεται σταθερο στο τζαμι και να εκρινει ενα ασπρο υγρο!απο οτι διαβασα ειναι το αρσενικο που εκρινει σπερα το οποιο θα παει στα αβγα που εχει στιβαξει το θυληκο.εγω αβγα δεν εοδα πουθενα βεβαια.οποτε το αρσενικο μπορει απλα να το ευχαριστιοταν!!!εκλεισα το σκιμμερ για κανενα τετραωρο και αυτο ηταν ολο.γενικα στο ενυδρειο εχω απο πιο παλια μικροσκοπικα λευκα σαλιγκαρακια που πηγαινοερχονται στο τζαμι οταν σβηνει το φως αλλα δεν νομιζω να ειναι μωρα των τεκτους!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παυλο μου ολα καλα φιλε ολα σταθερα ειναι.απλα εχω αρχισει την κατασκευη ενος μεγαλυτερου βασικα περιμενω να ετοιμαστουν τα τζαμια.οταν ειναι ετοιμο και ξεκινησει η ετοιμασια θα το δεις σε νεο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει

αρκετά μεγαλύτερο

Βάλε μας καμία φώτο

να το δούμε πως είναι :)

Έγινε επεξεργασία - paul.asty
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...