Jump to content

Tsip Reef!


Tsipouras

Recommended Posts

Αυτο κανω με γαριδα.και λεω να την ταιζω καθε μερα μεχρι να παρει τα πανω της και μετα να το μειωσω σταδιακα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τάιζε την ανά 2 ημέρες

καθε βδομαδα οχι καθε 2 μερες εξαλου θα στ φτησει εαν δεν θελει.

Link to comment
Share on other sites

και να μην φάει μην αγχώνεσαι....

Μια φορά την εβδομάδα είναι οκ για ταισμα...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια φωτο να δουμε.Πολλοι δεν τις ταιζουν χωρις προβλημα.Ισως κατι αλλο να φταιει

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα δεν επαιρνε με τιποτα τα πανω της ουτε κουνιοταν ουτε τιποτα κ την εβλεπα οτι δεν παει καθολου καλα οποτε αναγκαστικα να τη βγαλω μιας και θα λειψω για μια βδομαδα να μην συνεβαινε τπτ τις μερες π θα ελειπα!

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω δια μου το ειχαν πει και στη συναντηση τα παιδια οτι δεν υοαρχει προβλημα στο να μην στην ταιζω.ετσι ενω την ειχα ταισει δυο φορες σταματησα και απο τοτε πηγαινε απο το κακο στο χειροτερο!ισως και να εφταιγε αυτο τελικα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πηγα τις διακοπουλες μου και γυρισα!10 μερες ευτυχως με λιγες ζημιες στο ενυδρειο!!θελει να μ πει καποιος γιατι ολες οι ζημιες γινονται οταν δεν ημαστε σπιτι???ολο το χρονο να ειμαι σπιτι ολα θα πηγαινουν ρολοι.αν λειψω μια μερα θα γυρισει τουμπα!λοιπον απωλιες δεν ειχα.οι μονες ζημιες ηταν να χαλασει η βεντουζα απο το ενα φλοτερακι της αναπληρωσης με αποτελεσμα να εχει πεσει δυο δαχτυλα η σταθμη!υπολογιζω λοιπον οτι εγινε κανα δυο μερες πριν επιστρεψω.εβγαλα τη βεντουζα και κολησα ενα μαγνητακι για ενυδρειο π ειχα παλια με σιλικονη απλη.το δευτερο ηταν οτι ειχε πεσει το ασβεστιο απο 400 στο 370 και η πρασινη μοντιπορα παρολο π ειχε μεγαλη αναπτυξη απο τοτε π την πηρα εχασε σε ενα μικρο σημειο το χρωμα της!το ασβεστιο σε δυο μερες το ξαναφτιαξα στο 400.ταισα ζουμακι και εκανα και μια αλλαγη νερου,λετε θα επανελθει το χρωμα??.

Link to comment
Share on other sites

Θα επανελθει μην ανησηχεις,τωρα γιατι ολες οι π@π@ρι@ς γινονται κατα την απουσια μας ειναι ενα θεμα που ακομα δεν εχει απαντηθει ισως γινετε ενας συνδυασμος πραγματων....

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι νικο γιατι ειναι απο τ αγαπημενα μ κοραλλια!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι νικο γιατι ειναι απο τ αγαπημενα μ κοραλλια!

Η μεταβολη δεν ειναι τεράστια απο 400 σε 370 μην αγχώνεσαι θα επανέλθει τάχιστα φίλε ...

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχο το ενυδριο σου τσιπουρα να το χαιρεσε

Αυτο που εχω καταλαβει εγω απο τη λιγη πειρα που εχω ειναι οτι οταν κανεις στα κοραλια σου ταρκετ ταισμα επαναπαυοντε και περιμενουν το επομενο γευμα απο τοτε που σταματισα το ταισμα και ριχνω μονο ζουμια μια φορα την ευδομαδα ολα πανε ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Ναι θαναση το εφτιαξα κιολας!απλα ελπιζω να ξαναπαρει τα πανω της η μοντι!παρη ευχαριστω πολυ φιλε!!ναι και εγω ριχνω δυο φορες τη βδομαδα ζουμακι για ταισμα!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα σου πανε, δεν είχες καποιο δραματικό πρόβλημα. Τωρα για το περίφημο νομο "του ενυδρεια σε διακοπες" δεν εχω να πω πολλα, υπαρχουν και χειρότερα οποτε μια χαρα εισαι και θα επανελθεις τάχιστα :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε discos το ελπιζω...για πειτε ρε παιδια τη μουργα κατω κατω απο το σσμπ πως την καθαριζετε??εβγαλα προχθες το βραχο απο μεσα και εκανα ενα συφοναρισμα αλλα παλι υπαρχει μουργα,παρολο π υπαρχει κυκλοφορητης και υαλοβαμβακας!για πειτε καμια ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πω την "δυσκολη" λυση που ακολουθω καθε 6 μηνες, κλεινο τα παντα προς το σαμπ, το αδειαζω απο νερο και εξοπλισμο, το βγαζω στην αυλη και το καθαριζω, κανω ενα ξεπλημα και τον εξοπλισμο και το φτιαχνω....

Αλλα εγω εχω μικρο σαμπ που παιζει μεγαλο ρολο...

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει σαν ιδεα δε λεω.και για καθε 6 μηνες ειναι πολυ καλη λυση!!καλα δεν νομιζω να εχεις πιο μικρο απο μενα!!60 λιτρα ειναι η γυαλα!

Link to comment
Share on other sites

Και το ενυδρειο σου ποσα λιτρα ειναι???ασχετο βεβαια!απλα σκεφτομαι απο χειμωνα να μεγαλωσω στα 300 λιτρα κ σκεφτομαι να μην αλλαξω σαμπ!

Link to comment
Share on other sites

Juwel Lido 120... Ειμαι μικιο εγω :P

Αμα πας σε 300 καλητερα πηγαινε το σαμπ καμια 100ρια λιτρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα στην παρεα ευχομαι να ειστε ολοι καλα!λοιπον σημερα ειδα κατι που ειχα δει μονο σε βιντεακι απο συνχομπιστες.το ενα μου σαλιγκαρακι ηταν πανω στο τζαμι και εβγαζε ενα ασπρο υγρο.!!απο οτι ξερω σημαινει οτι θα εχουμε απογονους!η πρωτη μου κινηση με το π το ειδα ηταν να κλεισω το σκιμμερ!τι γινεται τωρα ποσες μερες πρεπει να περιμενω για να δω κατι??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...