Jump to content

Paris Reef 450 Λιτρα.


paris soroni

Recommended Posts

Πάρη με τον χοντρό αραγωνιτη θα σου βρωμίσει αρκετά πιστεύω και θα πιάσει και κοραλλινη και ίσως είναι άσχημο μετά στο μάτι...

Τοτε ακουο λυσεις ( πως ψαρευεις ενα γκομπακι απο ενα feer ενυδριο);
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα οκ

Θαναση τι λες να βαλω σπασμενο κοραλι στο βυθο;για να μην μου θαβει τα κοραλια το γκομπακι;

Εκτος του οτι βρομίζει ευκολα οπως σου ειπε και ο Βασίλης το σπασμένο κοράλλι δημιουργεί και διάφορα θεματακια με κυανο και αλγες πολυ πιο εύκολα απο οτι ο αραγωνιτης...

Link to comment
Share on other sites

Παρτε λιγο ματι...

Paris reef 5:

Ποσο μου αρεσει να βλεπω ενυδρεια reef με καλο αριθμο ψαριών δεν λέγεται, πολυ ωραιο το αποτέλεσμα, εχεις μελλον να το τελειοποίησης αλλα εισαι σε εξαιρετικό δρόμο, πιστευω σε ενα χρονο θα ειναι το κατι αλλο πραγματικα :)

Οντως οπως σου είπαν και τα παιδια, το σπασμένο κοράλι ειναι λιγ περίεργο σαν υπόστρωμα. Πρόσεξε το.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια του az γιατι χαρη στη δικη σας βοηθεια και τηις δικες σας γνωσεις εφτασε ο υφαλος μου σε αυτο το σημειο

Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτος σωληνας δεξια τι κανει?με τον clarki ,πως τα παει με τον αλλον?ο ινιοχος τι λεει πειραζει τιποτα.Παρη ειναι πολυ καλο τωρα θελει υπομονη ,σταθερες τιμες και αλλαγες.θα σε αποζημιωση στο μελλον σιγουρα.Μπραβο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ο σωλινας δεξι; ειναι απο το σκιμερ δυστυχως δε με παιρνει να μπει στο σαμπ

Τα κλαρκι ειναι μια χαρα ,ριχνουν που και που κανα κυνηγητο αλλα μεχρι εκει ,ο ηνιοχος δεν εχει πειραξει τιποτα ευτηχως

Link to comment
Share on other sites

Η εξέλιξη και η δημιουργία (γιατι ειναι) ειναι ωραια. Ειμαι σίγουρος οτι οι φωτογραφιες το αδικούν. Σου αρεσει το βραχώδες τοπίο και φαινετε :P , δοκίμασε να αύξησης λιγο το χωρο κατω στον αραγωνιτη γιατι σου αρεσει πολυ εκει. Απλα πρόσεξε απο θεμα ροών, εχεις περίεργο στησιμο και πρεπει οι ροές σου να φτάνουν σε ολο το ενυδρειο, ακομα και μεσα στα βράχια, ειναι υγεια αυτο για το ενυδρειο.

Τι λάμπα εχεις στο ATS?

Link to comment
Share on other sites

Η εξέλιξη και η δημιουργία (γιατι ειναι) ειναι ωραια. Ειμαι σίγουρος οτι οι φωτογραφιες το αδικούν. Σου αρεσει το βραχώδες τοπίο και φαινετε :P , δοκίμασε να αύξησης λιγο το χωρο κατω στον αραγωνιτη γιατι σου αρεσει πολυ εκει. Απλα πρόσεξε απο θεμα ροών, εχεις περίεργο στησιμο και πρεπει οι ροές σου να φτάνουν σε ολο το ενυδρειο, ακομα και μεσα στα βράχια, ειναι υγεια αυτο για το ενυδρειο.

Τι λάμπα εχεις στο ATS?

Η λαμπα μαριε ειναι αυτηpost-58762-0-80418500-1411111427_thumb.jpg

Και τα χαρακτιριστικα τηςpost-58762-0-60333100-1411111485_thumb.jpgpost-58762-0-08926500-1411111513_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εχω και εγω και την φυλάω για τη chaeto, να δω τι διαφορα θα δω απο μια κλασική daylight. Σωστα watt, οχι υπερβολές.

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εχω και εγω και την φυλάω για τη chaeto, να δω τι διαφορα θα δω απο μια κλασική daylight. Σωστα watt, οχι υπερβολές.

Μαριε δεν ειναι μικρη για χαετο; σε vatt εννοω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δουλεψει κανεις το συγκεκριμενο εργαλειο; http://aquario.gr/texnologikos-eksoplismos/organa-elegxou-metrisis/seneye-reef.html#.VCHIHsNuuf0

Link to comment
Share on other sites

Ααα ναι για πείτε

γιατί το έχω δει σε 2-3

eshop και δεν.έχω καταλάβει τι ακριβώς

κάνει

Απο οτι εχω καταλαβει μετραει θερμοκρασια ph αμμωνια και φωτισμο και αν κατι δεν παει καλα σου στελνει μηνημα στο κινητο το θεμα ειναι ποσο αξιοπιστο ειναι εαν ειναι ευκολο στη χρηση και αν αξιζει τα λευτα του
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει αρκετές λεπτομέρειες

http://www.lionfish.gr/seneyereef.html

Επειδή το είχα ψάξει παλιά, αν θυμάμαι καλά υπήρχε κάτι σαν μηνιαία συνδρομή...για να μπορείς να δεις τα στοιχεία. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει αρκετές λεπτομέρειες

http://www.lionfish.gr/seneyereef.html

Επειδή το είχα ψάξει παλιά, αν θυμάμαι καλά υπήρχε κάτι σαν μηνιαία συνδρομή...για να μπορείς να δεις τα στοιχεία. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες

μου ειπαν στο μαγαζι που ρωτησα οτι δεν χρειαζετε αν ειναι συνδεμενο με εναν υπολογιστη σου στελνει ο υπολογιστης μηνημα μεσω ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν στο μαγαζι που ρωτησα οτι δεν χρειαζετε αν ειναι συνδεμενο με εναν υπολογιστη σου στελνει ο υπολογιστης μηνημα μεσω ιντερνετ

Ψάξτο όσο περισσότερο μπορείς. Θυμάμαι κάτι για 30 ευρώ το μήνα...αλλά λόγω γήρατος, δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες! (μακάρι να κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξτο όσο περισσότερο μπορείς. Θυμάμαι κάτι για 30 ευρώ το μήνα...αλλά λόγω γήρατος, δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες! (μακάρι να κάνω λάθος)

Δεν πρεπει να ισχυει αυτο

Επισης μπορεις να το εχεις στο ενυδριο και να το συνδεεις με το pc περιστασιακα και να σου δειχνει τι εχει καταγραψει χωρις συνδεσεις ιντερνετ μηνηματα και αλλα τετοια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα με το προιον καθως και κρας τεστ του, επισης ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι....

http://www.aquazone.gr/forums/topic/77115-seneye-monitor/page-16#entry932100

Link to comment
Share on other sites

Μαριε δεν ειναι μικρη για χαετο; σε vatt εννοω.

Μια χαρα ειναι. Θα μας πεις στην πραξη και πως σου παει. Η chaeto δεν ειναι κοράλι να θελει τρελο φωτισμο, φυτό ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα με το προιον καθως και κρας τεστ του, επισης ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι....

http://www.aquazone.gr/forums/topic/77115-seneye-monitor/page-16#entry932100

Αγγελε το εχω διαβασει ολο το θεμα το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι απο οτι λενε τα παιδια οταν ληξει η καρτα δε σου δειχνει σωστα καποιες μετρησεις .στο μαγαζι ομως επιμενουν οτι δε χρειαζετε να παρεις αλλη και οτι ειναι μια χαρα και δειχνει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...