Jump to content

Sps Reef Tank Mantal 80G


ΜΑΝΤΑΛ

Recommended Posts

Πολύ όμορφο αποτέλεσμα μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο μπράβο σου!

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο αποτέλεσμα μπράβο!

Φίλε μου , ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα ότι αυτό το αποτέλεσμα, απαιτεί καλό διάβασμα, καλή παρατηρητικότητα και παλιούς καλούς χομπίστες, που εμείς πατάμε πάνω στα χνάρια τους.

Σε ευχαριστούμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη στις περισσοτερες φωτο σου υπερισχυει το ασπρο στο φωτισμο εσυ το εχεις βαλει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα ότι αυτό το αποτέλεσμα, απαιτεί καλό διάβασμα, καλή παρατηρητικότητα και παλιούς καλούς χομπίστες, που εμείς πατάμε πάνω στα χνάρια τους.

Σε ευχαριστούμε.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη στις περισσοτερες φωτο σου υπερισχυει το ασπρο στο φωτισμο εσυ το εχεις βαλει ετσι?

Έχω μία μούφα φωτογραφική , που απλά ρυθμίζω το φλας.

Κάνει αντανάκλαση μάλλον ο φωτισμός , επειδή έχω το φωτιστικό σχετικά χαμηλά μόλις 10 πόντους από το ενυδρείο 6 λάμπες στα 39w.

Μου έχει δώσει και ένας φίλος μία ακριβή φωτογραφική με φακό ανάλογο αλλά θέλει τρίποδο και άλλα που τα βαριέμαι.... να τα κάνω.

Έγινε επεξεργασία - ΜΑΝΤΑΛ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη ανάπτυξη Παναγιώτη σε λιγο καιρο δεν θα χωράει καρφίτσα φιλε.... :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη ανάπτυξη Παναγιώτη σε λιγο καιρο δεν θα χωράει καρφίτσα φιλε.... :)

Σε ευχαριστώ φίλε Θανάση.

Ήδη στο μπροστινό τζάμι, σε κάποια σημεία δεν περνάει ο μαγνήτης.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω την βοηθεια σου θελω να μου πεις τι αποσταση εχεις εσωτερικα απο ακροφυσιο σε ακροφυσιο 39watt δεν ειναι οι λαμπες σου?

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο Ενυδρειο,καλοστημένο...

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω την βοηθεια σου θελω να μου πεις τι αποσταση εχεις εσωτερικα απο ακροφυσιο σε ακροφυσιο 39watt δεν ειναι οι λαμπες σου?

85 πόντους εσωτερικά. Οι λάμπες είναι 39w.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω επισης τι γυρισματα εχεις κανει στους ανακλαστηρες?

Ανακλαστήρες καλύτερα να παραγγείλεις της ATI, έχουν 10 ευρώ αυτοί που μοιάζουν με τραπέζιο.

Για οτιδήποτε άλλο, πρέπει να έχεις καλό φύλλο καθρέπτη αλουμινίου, το οποίο θα κόψεις και θα στραντζάρεις.

Αυτό έκανα αλλά είχε παίδεμα και μελέτη για τις μοίρες κλίσης των πλαινών και πειράματα στην στράντζα......

Link to comment
Share on other sites

απο στρατζα το εχω και την ξερω την δουλεια εκει δεν εχω θεμα αυτο που δεν ξερω ειναι τα γυρισματα 5χ3χ5 ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

απο στρατζα το εχω και την ξερω την δουλεια εκει δεν εχω θεμα αυτο που δεν ξερω ειναι τα γυρισματα 5χ3χ5 ειναι καλα?

Αν θεωρήσουμε ότι ο ανακλαστήρας είναι τραπέζιο, τότε η πάνω πλευρά είναι 2,5 cm και η κάτω 5 cm maximum. Ύψος δεν θυμάμε , πρέπει να μετρήσω , από Δευτέρα όμως.

Link to comment
Share on other sites

απο στρατζα το εχω και την ξερω την δουλεια εκει δεν εχω θεμα αυτο που δεν ξερω ειναι τα γυρισματα 5χ3χ5 ειναι καλα?

Τι υλικό θα βάλεις για τον ανακλαστηρα ?

Η λάμπα πρέπει να ειναι λίγο πιο μέσα απο τις άκρες του ανακλαστηρα ώστε να αξιοποιήσεις όλο τον φωτισμό .

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ομορφο και νοικοκυρεμένο το ενυδρειο σου και πολυ, μα πολυ καλοδουλεμένο απο ολες τις απόψεις. Χαίρομαι να βλεπω ανθρώπους με μεράκι, και εσύ εχεις μεράκι και φαινετε. Υπέροχες οι φωτογραφιες σου, αν και οχι επαγγελματικές δείχνουν αυτο που πρεπει και αυτο ειναι η ζούγκλα που εχεις δημιουργήσει. Τα καλυτερα :) .

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ομορφο και νοικοκυρεμένο το ενυδρειο σου και πολυ, μα πολυ καλοδουλεμένο απο ολες τις απόψεις. Χαίρομαι να βλεπω ανθρώπους με μεράκι, και εσύ εχεις μεράκι και φαινετε. Υπέροχες οι φωτογραφιες σου, αν και οχι επαγγελματικές δείχνουν αυτο που πρεπει και αυτο ειναι η ζούγκλα που εχεις δημιουργήσει. Τα καλυτερα :) .

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για τα καλά σου λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Καθρέφτη αλουμινίου μάλλον 6mm

Νομίζω θα ειναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα απαίσιες φωτο.

post-3939-0-85121700-1404415223_thumb.jpg

post-3939-0-32447000-1404415234_thumb.jpg

post-3939-0-77457300-1404415244_thumb.jpg

post-3939-0-55595100-1404415254_thumb.jpg

post-3939-0-51116000-1404415263_thumb.jpg

post-3939-0-12326500-1404415292_thumb.jpg

post-3939-0-57253100-1404415302_thumb.jpg

post-3939-0-96460900-1404415317_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανεβάσω άλλες φώτο .Μου γράφει συνέχεια ότι η μεταφόρτωση απέτυχε.

Τι κάνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...