Jump to content

Ενυδρειο Υφαλου 500 Λιτρα..


Γαβριλος

Recommended Posts

Εκανα το λαθος να βαλω δευτερο tang στο ενυδρειο και να το αποτελεσμα μετα απο 3 μερες κριμα το ψαρακι,ηρθε μια χαρα και το πηρε στο κυνηγι το veliferum με αποτελεσμα να βγαλει ich και να μας αφησει χρονους.Παιδια οποιος θελει να βαλει δευτερο tang να το σκεφτεται καλα εγω παντος δεν το ξανα κανω.

oRjjSdVl.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το ψαράκι! Και σε μένα το yellow tang οτιδήποτε μπεί και και έχει περίπου το ίδιο σχήμα του αλλάζει τα φώτα! Είτε άλλο tang είτε πεταλούδα. Τα σκοτώνει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε γαβριλε :(

Δυστυχως ετσι ειναι τα tang,μολις περασει ο καιρος δυσκολα δεχονται νεα παρεα.Τουλαχιστον οχι χωρις να ριξουν πρωτα ενα χερακι ξυλο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι καταλαβα και εγω λογικα ο μονος τροπο να μπει αλλο tang ειναι να ειναι πολυ πιο μεγαλο σε μεγεθος απο αυτο που ειναι στο ενυδρειο που στην δικια μου περιπτοση ειναι λιγο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι καταλαβα και εγω λογικα ο μονος τροπο να μπει αλλο tang ειναι να ειναι πολυ πιο μεγαλο σε μεγεθος απο αυτο που ειναι στο ενυδρειο που στην δικια μου περιπτοση ειναι λιγο δυσκολο.

 

δεν ισχυει αυτο Γαβριλο

 

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε γαβριλε :(

Δυστυχως ετσι ειναι τα tang,μολις περασει ο καιρος δυσκολα δεχονται νεα παρεα.Τουλαχιστον οχι χωρις να ριξουν πρωτα ενα χερακι ξυλο

+1000

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε TechnoV να σε καλα!

Παιδια ετσι και αλλιος δεν θα βαλω αλλα ψαρια οπως το βλεπω εκτος αν αναβαθμισω σε λιτρα σε καποια φαση.

Link to comment
Share on other sites

Γαβρίλο κρίμα το ψαράκι. :rip_1:

Τώρα φίλε κοίτα μπροστά και συνέχισε, έτσι είναι αυτά, μην απογοητεύεσαι   

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να στεριώσεις ένα 6μηνο με ένα ενυδρείο....σαν βρακιά τα αλλάζεις χαχαχαχαχαχα

 

Με το καλό το μεγαλύτερο φίλε μου εύχομαι ότι καλύτερο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Βασιλη δεν σκοπευω να αλλαξω ερνυδρειο στα κοντα τουλαχιστον για ενα χρονο ακομα και ουτε ειναι σιγουρο ακομα.

Επαθα γερο στραπατσο στο ενυδρειο κολησαν σχεδον ολα τα ψαρια ich απο το nigricans και πολυ πιθανον να τα χασω ολα,τωρα ταιζω με σκορδο και κανω την προσευχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη.. εγω την επαθα με τον αγαπημενο μου japonicus ενω πηγενε σφαιρα, ξαφνικα χαθηκε χωρις κατι να δειξει..αλλα μου αφησε το αγαπημενο μας ικ!!με το καιρο κ με καλο φαγητο ηρεμια κ σωστες τιμες ξεπεραστηκε..ελπιζω να ειναι κατι περαστηκο κ σε εσενα!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Βασιλη δεν σκοπευω να αλλαξω ερνυδρειο στα κοντα τουλαχιστον για ενα χρονο ακομα και ουτε ειναι σιγουρο ακομα.

Επαθα γερο στραπατσο στο ενυδρειο κολησαν σχεδον ολα τα ψαρια ich απο το nigricans και πολυ πιθανον να τα χασω ολα,τωρα ταιζω με σκορδο και κανω την προσευχη μου.

 

καραντίνα έχεις τη δυνατότητα να στήσεις??

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδιά! είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα δυστυχώς . καραντίνα έχω αλλά δεν μπορώ να πιάσω τα ψάρια με τίποτα και νομίζω ότι θα τα κάνω χειρότερα.

Έγινε επεξεργασία - Γαβριλος
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να πανε ολα καλα με τα ψαράκια σου ρίξε ποικιλία τροφών και δωστους ηρεμία

Βαλε μια φωτο να δούμε την κατάσταση τους.

Link to comment
Share on other sites

To veliferum εχει τα μαυρα του τα χαλια νομιζω οτι η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη ,Η πεταλουδα εχει μονο κατι μικρα στο πισω πτερυγιο.

 

a3UdxrNl.jpg

Link to comment
Share on other sites

To veliferum εχει τα μαυρα του τα χαλια νομιζω οτι η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη ,Η πεταλουδα εχει μονο κατι μικρα στο πισω πτερυγιο.

a3UdxrNl.jpg

Εχεις δίκιο το ψαρι το παρασιτο το εχει χτυπήσει για τα καλα εάν τρωει θα το έβαζα σε χαλκό για να το σώσω δεν θα το άφηνα ετσι εκει εχει ελπίδες

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδιά! είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα δυστυχώς . καραντίνα έχω αλλά δεν μπορώ να πιάσω τα ψάρια με τίποτα και νομίζω ότι θα τα κάνω χειρότερα.

 

φίλε μου στης αναγκη βγάζεις βράχο.

καλό είναι η δουλειά να γίνει σωστά

αν θες χέρια είμαι μέσα, στείλε pm

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...