Jump to content

Το Marine Angelfish Only Μου 400Lt.


Kristina Rosie

Recommended Posts

Μπράβο ρε Χριστίνακι !

Αρι ενυδρείο είναι εντυπωσιακό !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο αυτο πραγματικα το λατρευω!

Αν ειχα θαλασσινο ετσι θα ηταν,τραγανα μονο και πανεμορφα ζωντανα!

Να τα χαιρεσαι

  

Έχει ξεφύγει το ενυδρείο Χριστίνα! Πολλά μπράβο! :bigemo_harabe_net-122:

  

Μου αρεσε περισσοτερο με τις προηγουμενες λαμπες Χριστινα, ηρθες σε πιο ρηχα νερα τωρα.....

Παρ ολα αυτα τα βιντεακια ειναι υπεροχα και το ενυδρειο σου Φανταστικο!!!

 

Μην το λες......

Ευχαριστώ παιδιά πάρα πολύ να είστε καλά :-D Βασίλη όταν ανοίγουν τα φώτα δεν είναι τόσο μωβ γιατί είναι κ οι λευκές στην μέση,τα 2 τελευταία βίντεο είναι μόνο μσ τις μώβ αλλά πέραν της πλάκας φάνηκαν λεπτομέρειες του ενυδρείου ειδικά στα τζάμια....(άλγες κλπ)που πριν ούτε καν φαινόντουσαν αλλά κούφια η ώρα προκύψει κάτι πρέπει να βλέπεις το πρόβλημα αν δεν μπορείς να διακρίνειςαπό που ξεκινάει πως θα το λύσεις πχ??Κατάλαβες το σκεφτηκό μου????Είναι κ πιο πρακτικό το ζήτημα πλέον...είδα τρομερές άλγες πίσω στο τζάμι που ούτε καν φαινόντουσαν πριν πχ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Χριστίνακι !

Αρι ενυδρείο είναι εντυπωσιακό !!!

 

 

πολυ ομορφα ζωντανα :thumbsu:

 

 

Ευχαριστώ παιδιά να είστε καλά :D έβαλα κ μπλε λάμπες blue plus κ έδειξαν ακόμα περισσότερο τα χρώματα τους αν προλάβω απόψε θα τραβήξω Koran κ Emperor που τα μπλέ τους δείχνουν φανταστηκά κ επίσης έφτιαξα την έξοδο του φίλτου που μου την έσπαγε  κ τώρα σκέφτομαι πιο ψαράκι θα μπει μετά μέσα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ αυτα τα αγγελοψαρα!!

Πραγματικα παιδια απο κοντα ειναι απο πιο φοβερα!!

Και σιγουρα το ενυδρειο ειναι πολυ καλυτερο απο το ενυδρειο που κανει αντανακλασει στο 1:10 δεξια :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο εχει γίνει Χριστίνα! μπράβο ρε κορίτσι!!! :) :) :) :)

 

 

Αχχχ αυτα τα αγγελοψαρα!!

Πραγματικα παιδια απο κοντα ειναι απο πιο φοβερα!!

Και σιγουρα το ενυδρειο ειναι πολυ καλυτερο απο το ενυδρειο που κανει αντανακλασει στο 1:10 δεξια :P

 

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά αν κ έχει πολύ δουλίτσα ακόμα να γίνει αλλά σιγά σιγά όλα......έβαλα κ blue plus λάμπες κ έχω πορωθεί άσχημα.......τώρα ετοιμάζω ψαράκια καινούρια για να χαρώ κ λίγο..... :P Παύλο ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έκλαψα,,,,επίσης σήμερα σε περιμένω σπίτι έμαθα κ χάρηκα πολύ θα έχω ετοιμάσει κ φαγητούλι να φάμε όλοι μαζί ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους κ μετά από συντήρηση αλλαγή νερού στα 250 λίτρα προσθήκη σκίμμερ deltec mc 600 προσθήκη blue plus κ των νέων κάτοικων ιδού.....

Οι κάτοικοι είναι ένα ζευγαράκι singapore angels κ pomacanthus navarchus.....ελπίζω να σας αρέσει....στο πρώτο βίντεο έχω δώσει έμφαση στον emperor κ στον koran.....

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Χριστινα, Φαναταστικο!!!!!

 

 

Να'σαι καλά Βασίλη!!!!!!!!Ευχαριστώ :D έκανα κ μικρή αλλαγή στο aquascape μου κ είναι πολύ καλύτερο το ψαράκια χαίρονται πραγματικά!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πανέμορφα! :)

 

Απο μετρήσεις ΝΟ3/ΡΟ4 πόσο είσαι?

 

Δεν μετράω καθόλου δεν έχω μετρήσει ποτέ δεν έχω ιδέα διότι τρώνε πάρα πολύ οπότε δεν μπαίνω καν στην διαδικασία.....τώρα θα ξεκινήσω ν'ασχολούμαι με μετρήσεις κ να βρω τρόπο να τα κατεβάσω διότι απλά είναι μη ανιχνεύσιμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωωω αυτο το πορτοκαλομαυρομπλε τι ομορφο ψαρι! Φτου φτου Χριστινακι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο είναι Χριστίνα. Φοβερά ψάρια οι άγγελοί σου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπριζωσει για τα καλά με αυτά που βλέπω !!!!

Ωραία ψάρια , ωραίο ενυδρείο !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωωω αυτο το πορτοκαλομαυρομπλε τι ομορφο ψαρι! Φτου φτου Χριστινακι!

 

Υπέροχο είναι Χριστίνα. Φοβερά ψάρια οι άγγελοί σου!

 

Έχω μπριζωσει για τα καλά με αυτά που βλέπω !!!!

Ωραία ψάρια , ωραίο ενυδρείο !

 

 

Να είστε καλά παιδιά σας ευχαριστώ όλους!!!!!!!!!!Θοδωρή αυτός που λες είναι ο pomacanthus navarchus!!!!!Διονύση κ ακόμα θα μπουν κ άλλα με τρελά χρώματα !!!!!!!!!!!!Κ ετοιμάζω κ σκούρα πλάτη για πίσω να δείξει ακόμα περισσότερο κ σαν ενυδρείο κ τα χρώματα τους.....ειδικά τα μπλε τους που ιριδίζουν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραιο fish only!!

Αυτα τα ψαρια τελικα ειναι ονειρο πιστευω αν δεν ησουν εσυ δυσκολα θα βλεπαμαι κατι αντιστοιχο!!

Τι ψαρακια (ψαρουκλες ειναι αλλα τελος παντων) εχεις μεχρι στιγμης?

Η queen ποτε θα μπει επιτελουςςς!!!!! Αυτο περιμενω να δω :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραιο fish only!!

Αυτα τα ψαρια τελικα ειναι ονειρο πιστευω αν δεν ησουν εσυ δυσκολα θα βλεπαμαι κατι αντιστοιχο!!

Τι ψαρακια (ψαρουκλες ειναι αλλα τελος παντων) εχεις μεχρι στιγμης?

Η queen ποτε θα μπει επιτελουςςς!!!!! Αυτο περιμενω να δω :D

 

 

Να'σαι καλά μικρέ σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!Προς το παρόν έχω emperor,regal,navarchus,koran,2 singapore,1 sexxgutata k 1 coral beauty

η queen αν δεν μπει πρώτα annularis,xanthometopos κ 2 flame δεν μπαίνει μέσα συν ότι θα μπει μετά από προσθήκη οζονιστήρα κ αφού ρίξω όσο μπορώ τα νιτρικά μου....δεν θα την βάλω έτσι απλά!!!!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία - Kristina Rosie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά λύπης μου χθές μετά την γιορτή ήρθα σπίτι κ βρήκα τον regal μου off......δεδομένου ότι είχε περάσει 2 θεραπείες με χαλκό,υποαλατότητα 2 μηνών όπου από το ένα ματάκι του είχε τυφλωθεί κ δεδομένου ότι λόγω μολυσμένου νερού από την ευδαπ όπου τώρα αυτόν τον καιρό περνάνε θεραπεία βακτηριδιακής μόλυνσης δεν άντεξε......προσωπικά το θεωρώ επιτυχία που είχα τόσο δύσκολο ψάρι στην κατοχή μου ένα χρόνο κ πέρασε αυτά που πέρασε κ πάντα έτρωγε κ πάντα ήταν από τα καλύτερα μου ψάρια......εννοείται ότι μετά την θεραπεία θα μπεί άλλος μέσα ;)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για το ψάρι Χριστίνα αλλά σίγουρα έκανες ότι μπορούσες. Εννοείται ότι ο επόμενος θα πάει τέλεια και βέβαια θα είναι κούκλος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης μου χθές μετά την γιορτή ήρθα σπίτι κ βρήκα τον regal μου off......δεδομένου ότι είχε περάσει 2 θεραπείες με χαλκό,υποαλατότητα 2 μηνών όπου από το ένα ματάκι του είχε τυφλωθεί κ δεδομένου ότι λόγω μολυσμένου νερού από την ευδαπ όπου τώρα αυτόν τον καιρό περνάνε θεραπεία βακτηριδιακής μόλυνσης δεν άντεξε......προσωπικά το θεωρώ επιτυχία που είχα τόσο δύσκολο ψάρι στην κατοχή μου ένα χρόνο κ πέρασε αυτά που πέρασε κ πάντα έτρωγε κ πάντα ήταν από τα καλύτερα μου ψάρια......εννοείται ότι μετά την θεραπεία θα μπεί άλλος μέσα ;)

 

Απο μεριά σου ξερω οτι έκανες τα παντα για το ψαρακι και το πάλεψες τοσο καιρο για να του παρέχεις το καλύτερο δυνατο γιαυτο μην το βάζεις κατω και οταν ξανα βρεις το σωστό ψαρι σίγουρα θα σου παει καλα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κριμα, δεν πειραζει Χριστινα παμε γι αλλα :thumbsu:

 

Κρίμα για το ψάρι Χριστίνα αλλά σίγουρα έκανες ότι μπορούσες. Εννοείται ότι ο επόμενος θα πάει τέλεια και βέβαια θα είναι κούκλος!

 

Απο μεριά σου ξερω οτι έκανες τα παντα για το ψαρακι και το πάλεψες τοσο καιρο για να του παρέχεις το καλύτερο δυνατο γιαυτο μην το βάζεις κατω και οταν ξανα βρεις το σωστό ψαρι σίγουρα θα σου παει καλα...

 

 

Σας ευχαριστώ παιδιά κ όχι δεν απογοητεύομαι γιατί είχα ένα δύσκολο ευαίσθητο ψάρι εδώ κ ένα χρόνο κ για μένα είναι επιτυχία που τον είχα τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα παρόλα αυτά που πέρασε οπότε απλά υπομονή κ θα έρθει άλλος στην οικογένεια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με δυσάρεστα νέα.........σήμερα λοιπόν έχασα κ το τελευταίο μου ψάρι από μόλυνση του νερού μετά από αλλαγή με νερό βρύσης κ μισό όσμοσης........Οπότε μιλάμε για τέλος εποχής πλεόν........προς το παρόν δεν ξέρω πως θα κινηθώ αλλά το σίγουρο είναι πως όλο κ κάτι θα κάνω.......απλά το θεμα μου πλεόν με το angelfish only τερματίζει εδώ..........Σας ευχαριστώ όλους που μοιραστήκατε κ τα καλά μου κ τ'ασχημά μου νέα κ την στήρηξη στην όλη πορεία μου......θα τα ξαναπουμε!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...