Jump to content

Νεες Φωτο Απο Το Ενυδρειο Μου.


Recommended Posts

το πρωι ηταν 26 λες να ειναι η διαφορα του 1ος βαθμου?

πολυ πιθανο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
post-58669-0-08538500-1438455583_thumb.jpg. Παιδια καλησπερα μαζι με το φωτιστικο με τα led έβαλα και δυο T5της ATI 24watt η καθε λαμπα η μια είναι blue plus και η αλλη coral plus περιμένω τις εντυπωσοι σας
Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifIMG_20150801_215703.jpg. Παιδια καλησπερα μαζι με το φωτιστικο με τα led έβαλα και δυο T5της ATI 24watt η καθε λαμπα η μια είναι blue plus και η αλλη coral plus περιμένω τις εντυπωσοι σας

 

Κατα την γνώμη μου έπραξες σωστά και ενίσχυσες με ένταση και ομαλή διάχυση φωτός το ενυδρείο σου.

Οι 2 τύποι που έβαλες είναι απο τα δυνατότερα χαρτιά της ATI...

Περιμένουμε νεα το επόμενο διάστημα....

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά έκανες! σε λίγο βγάλε και τα led και βάλε άλλες 4 Τ5 πάνω ;)

 

επίσης κατέβασε τα lps στον αραγωνίτη για να στοκάρεις στο φουλ sps εκει ψηλά! ;)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα σημερα παρατηρησα καθος καθαριζα με τον μαγνιτη τα τζαμια και φτανωντας στον αραγωνιτη εβγαζε φισαλιδες αερα.Καθε φορα που τον κουναγα το ιδιο πραγμα. Γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκλοβισμενο οξυγονο.εχεις νασαριους κανα γοβιο η γενικα καθαριστες σαλιγκαρια.Οταν μενει στασιμος αραγωνιτης μπορει να διμιουργηση υδροθειο το οποιο οταν βγει στο νερο εχει ολεθρια αποτελεσματα.Γιαυτο θελουμε συνεργρια καθαρισμου και οχι μονο.Συμβαινει αυτο και στα βραχια μπορεις να το δεις.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Νικολα εχω 4 νασαριους 2 αστεριες 1 φαλαενα και δυο αχιβαδες με μεγαλο κελυφος

Link to comment
Share on other sites

Νικολα εχω 4 νασαριους 2 αστεριες 1 φαλαενα και δυο αχιβαδες με μεγαλο κελυφος

Αρα εισα καλα το μονο εαν θες κανε 20 τα νασαριους και μετικα τροχους.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Νικολα μου. Να σκαλισω λιγο τον αραγωνιτη?[/quote

Οχι το κανουν αυτα το μονο που μπορεις ειναι λιγο σκουπα ανα τμημα και υπο προυποθεσεις.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σημερα παρατηρησα καθος καθαριζα με τον μαγνιτη τα τζαμια και φτανωντας στον αραγωνιτη εβγαζε φισαλιδες αερα.Καθε φορα που τον κουναγα το ιδιο πραγμα. Γιατι γινεται αυτο?

Επειδή ο αραγωνιτης σου ειναι νέος μην αγχώνεσαι για υδρόθειο διότι θέλει αρκετό διάστημα για

να δημιουργηθεί.οπως το περιγράφεις λογικά οι φυσαλίδες δημιουργούνται απο την άλγη που κανει φωτοσύνθεση...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο αραγωνιτης σου ειναι νέος μην αγχώνεσαι για υδρόθειο διότι θέλει αρκετό διάστημα για

να δημιουργηθεί.οπως το περιγράφεις λογικά οι φυσαλίδες δημιουργούνται απο την άλγη που κανει φωτοσύνθεση

Ακριβως τα τζαμια λειτουργουν σαν ανακλαστηρες για το φως,στα σημεια που που εφαπτονται με τον αραγωνιτη..................αυτο δεν με τρομαζει,ειναι φυσιολογικο.

Το θεμα παλικαρι ειναι να κρατας μακρια τον μαγνητη απο τον αραγωνιτη.Διοτι σου παγιδευεις κοκκους και θα γδαρεις τα κρυσταλλα!!

Καλοριζικα τα φωτα θα εχεις πολυ ανωτερη διαχυση και πιο πληρες φασμα.

Ενω συμφωνω με τον Πανο.Ειμαι κι εγω υπερ της ενισχυσης με περισσοτερες τ5!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα φιλε μου,το στησιμο σου υποσχετε πολυ δυνατα πραγματα ,το ενυδρειο εξελισετε μια χαρα,παραφωνια εντος εισαγωγικων η ξενια που ξερω οτι σου αρεσει διοτι εχει την ομορφια τις κινησης.Στο μελον βλεπεις.Συνεχισε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...