Jump to content

Νεες Φωτο Απο Το Ενυδρειο Μου.


Recommended Posts

Καλοριζικο το ενυδρειο γειτονα :thumbsu:

Να σου ζησει το ψαρακι, ισως βιαστηκες,  yellow tang θα εβαζα μονο σε ωριμο ενυδρειο

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικος ο yellow επειδη ειναι πολυ αδυνατος το νου σου και βαλε μπροστα να τον παχυνεις.

Link to comment
Share on other sites

συνχαρητηρια για της νεες προσθηκες!! περνει ωραιο σχημα σιγα σιγα!! στα ψηλα βραχακια σου,ενα ομορφο δασακι με sps και θα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

την xenia μονο να προσεχεις γιατι απλωνετε πολυ και γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα οι τιμες σου θαναση!

Μεγεια το ψαρακι και οπως ειπαν τα παιδια....πλακωσε τον στη μασα φιλε! :jig:  :jig:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σημερα ειδα για πρωτη φορα ιχνος αλγης καφε στον αραγωνιτη τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καφε?διατομικη πρεπει να ειναι θα κανει τον κυκλο της και θα φυγει,βαλε μια φωτο να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα νέα Ενυδρεια κάνει την εμφάνιση της η διατομικη άλγη μην σε αγχώνει θα φύγει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σημερα ειδα κατι που δεν μου αρεσει στο ενυδρειο μου μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο?post-58669-0-33211700-1431849009_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Aptaisia φενεται σκοτώσετε την γιατι εξαπλώνεται γρήγορα έχει εδω στο φόρουμ τρόπους καταπολέμησης εχω δοκιμάσει και εγω αρκετούς μόνο τις tropic marine κανει δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Δες προσεκτικά φίλε που εχει και σε αλλα σημεία αμα έχεις φυσικά..και μικρές αμα ειναι ρίξε αυτό που σου είπα ειναι σε σιργκα και θα ρίξεις εκει που βγαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Όχι όπως ειναι μεσα την χτυπάς και σκωτονεται ακαριαία..μπορει να χρειαστεί να γυρίσεις λίγο κάποια κομμάτια μεσα στο νερο για να μπορέσεις να την χτυπήσεις γιατι βγαίνει όπου γουστάρει..

Link to comment
Share on other sites

Μεσα θα τις βλέπεις καλύτερα και θα κανείς καλύτερη δουλειά ;)

Link to comment
Share on other sites

Να μην βγαλω εξω τον βραχο τελιως απο το ενυδρειο να τελιωνει ?

βγαλτον καλύτερα.....

Link to comment
Share on other sites

αν εχει μονο αυτος ο βραχος να το βγαλεις και να τον νεκρωσεις αν κανεις οτιδηποτε μεσα στο νερο για να την σκοτώσεις μπραβο μολις την πολλαπλασιασες  των πλυθησμο!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο καλησπερα εχω διαβασει πολλα για την απταισια και οι πιο πολυ εχουν διαφορετικι γνωμη .Εχω μον σε αυτον το βραχο μεχρι τωρα, και δεν την εχω πειραξει καθολου, δεξ θελω να κανω πειραματα με το ενυδρειο .Βγαζγ τον βραχο εξω τωρα

Έγινε επεξεργασία - κουρκουλης
Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο καλησπερα εχω διαβασει πολλα για την απταισια και οι πιο πολυ εχουν διαφορετικι γνωμη .Εχω μον σε αυτον το βραχο μεχρι τωρα, και δεν την εχω πειραξει καθολου, δεξ θελω να κανω πειραματα με το ενυδρειο .Βγαζγ τον βραχο εξω τωρα

Σωστός καλά θα κάνεις επίσης να ξέρεις ότι όσο κομμάτια έβαλες η πήρες μαζί με αυτό το κομμάτι έχουν και τα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Ο βραχος πηγε διακοπες στην ταρατσα ,και απο την ταρατσα κατεβηκε νεκρος βρςχος 2κιλα που μπηκε στο σαμπ να κουραριστη και να πιαση βιολογια για να ανεβη πανω.Επραξα σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ο βραχος πηγε διακοπες στην ταρατσα ,και απο την ταρατσα κατεβηκε νεκρος βρςχος 2κιλα που μπηκε στο σαμπ να κουραριστη και να πιαση βιολογια για να ανεβη πανω.Επραξα σωστα;

σωστα έπραξες...αλλα αυτό που σου είπε και ο λυκούργος ότι αν είναι από το ίδιο άτομο-μαγαζί ο βράχος να ξέρεις ότι το πιθανότερο είναι να έχουν και τα υπόλοιπα κομμάτια.....

καλό είναι να είσαι παρατηριτικός με τον υπόλοιπο βράχο και να μιην κάνεις βιαστηκές κινήσεις (πχ. να ρίξεις μαντζούνια όπως Aptaisia-x, joes juice κλπ) γιατι το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εξαπλωθει και στο υπόλοιπο ενυδρείο (η δική μου εμπειρία τουλάχιστον μέχρι σήμερα αυτό μου έχει δείξει). 

Link to comment
Share on other sites

Ο βραχος πηγε διακοπες στην ταρατσα ,και απο την ταρατσα κατεβηκε νεκρος βρςχος 2κιλα που μπηκε στο σαμπ να κουραριστη και να πιαση βιολογια για να ανεβη πανω.Επραξα σωστα;

λαθος ποσο καιρονηταν ταρατσα?
Link to comment
Share on other sites

περιπου 20μερες Νικο γιατι;

μονο?

Υπαρχει αναφορα 6 μηνες μπαλκονι και παρθηκε και στηθηκε ενυδρειο και παρουσιασε απταζιες απο το πουθενα.Ο σπορος της δεν πεθαινει και μολις βρει συνθηκες ξαναβγαινει.Για αυτο στον καδο και παιρνεις αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...