Jump to content

Recommended Posts

σημερα ανακαλυψα τα triops ξερει κανεις τι παιζει??????

Έγινε επεξεργασία - AKIS1830
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα αποκτας σαν την αρτεμια και τα kilifish! Τα παιρνεις αβγα και τα εκολαπτεις εσυ! Καλυτερα να τα εχεις μονα τους στο ενυδρειο. Ενδιαφεροντα πλασματακια με μικρο κυκλο ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτα που σου ειπε ο Θοδωρης πιο πανω ξερω,τα παιρνεις αβγα αλλα ζουν λιγο.Τωρα περισσοτερες πληροφοριες μαλλον θα βρεις σε ξενα φορα μιας που εδω δεν ξερω αν εχει ασχοληθει καποιος μ αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο καιρό έβγαλε ένα σετ με αυγά triops το γνωστό κατάστημα εκμετάλευσης με τις ηλίθιες διαφημίσεις στο ραδιόφωνο. Περίπου 15 ευρώ, αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

ζουν μονο 1 μηνα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα σήμερα στο γνωστό αυτό κατάστημα που αναφέρει ο manos27 (υπάρχει όμως και στα υπολοιπα παιχνιδάδικα).

Το έχουν κάνει επιτραπέζιο στην σειρά AS " ΤΡΙΩΨ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΚΑ ΨΑΡΙΑ" (Περιγραφή: Φέρε στη ζωή τα δικά σου αληθινά ψάρια Τρίωψ! Ζωντανά απολιθώματα από την εποχή των δεινοσαύρων! Τάισέ τα και δες τα να μεγαλώνουν!) !!! :bigemo_harabe_net-86:

Σου δίνουν τα αυγά μαζί με ένα ενυδρειάκι που μοιάζει με χελωνίερα, τροφή κλπ....

Έχουμε ξεφύγει τελείως :bigemo_harabe_net-81: !!!! Δεν ελέγχει κανένας τί κυκλοφορεί στην αγορά και απευθύνεται για παιδιά???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ξεφυγει για τα καλα

ΥΓεδω πουλουσαν αγγελοψαρα,guppy και tetras σε πανηγυρι μεσα σε πλαστικες γυαλες ουτε 2 λιτρα με 10 ψαρια μεσα

αλλα σε λιγο καιρο που θα ξαναγινει αυτο θα τα ακουσουν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα σήμερα στο γνωστό αυτό κατάστημα που αναφέρει ο manos27 (υπάρχει όμως και στα υπολοιπα παιχνιδάδικα).

Το έχουν κάνει επιτραπέζιο στην σειρά AS " ΤΡΙΩΨ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΚΑ ΨΑΡΙΑ" (Περιγραφή: Φέρε στη ζωή τα δικά σου αληθινά ψάρια Τρίωψ! Ζωντανά απολιθώματα από την εποχή των δεινοσαύρων! Τάισέ τα και δες τα να μεγαλώνουν!) !!! :bigemo_harabe_net-86:

Σου δίνουν τα αυγά μαζί με ένα ενυδρειάκι που μοιάζει με χελωνίερα, τροφή κλπ....

Έχουμε ξεφύγει τελείως :bigemo_harabe_net-81: !!!! Δεν ελέγχει κανένας τί κυκλοφορεί στην αγορά και απευθύνεται για παιδιά???

ναι φυσικα οι αμερικανοι το ξεκινησαν ηταν η εποχη τοτε ολα τα αμερικανακια με sea monkeys και triops σε γυαλες και ενυδρειακια..!

Link to comment
Share on other sites

Εεεε.... ποιός άλλος θα σκεφτόταν τέτοια πράγματα... Αυτοί φταίνε για το 40% της μόλυνσης του πλανήτη και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι....

Ελπίζω να μείνουν στα αζήτητα για να μην ταλαιπωρούνται άδικα τώσα ζωάκια....

Ακούς ζωντανά απολιθώματα από την εποχή των δεινοσαύρων.... Καλά μας δουλεύουν??

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι απολιθωματα μιας και η καταγωγη τους φτανει πολυ πισω! Να σας πω την αληθεια δεν μου φαινεται και τοσο κακο να τα πουλανε! Που ειναι το προβλημα δηλαδη; Σαν να πουλανε ψαρακια ειναι ή αρτεμια!

Δεν ξερω παντως εγω μπορει να το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Εεεε.... ποιός άλλος θα σκεφτόταν τέτοια πράγματα... Αυτοί φταίνε για το 40% της μόλυνσης του πλανήτη και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι....

Ελπίζω να μείνουν στα αζήτητα για να μην ταλαιπωρούνται άδικα τώσα ζωάκια....

Ακούς ζωντανά απολιθώματα από την εποχή των δεινοσαύρων.... Καλά μας δουλεύουν??

ειναι προιστορικα οντως πριν ακομα το ανθρωπινο ειδος ειχε εμφανιστει επιβιωσαν στις θαλασσες ειναι κριμα ομως να τα πουλανε στα παιδια ...και ημουν και εγω μεσα σε αυτα τα παιδακια ...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι απολιθωματα μιας και η καταγωγη τους φτανει πολυ πισω! Να σας πω την αληθεια δεν μου φαινεται και τοσο κακο να τα πουλανε! Που ειναι το προβλημα δηλαδη; Σαν να πουλανε ψαρακια ειναι ή αρτεμια!

Δεν ξερω παντως εγω μπορει να το δοκιμασω!

δικιο εχεις αλλα να τα πουλανε ως αυγα στα πετ σοπ και οχι σε κιτ για τα μωρα

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις αλλα να τα πουλανε ως αυγα στα πετ σοπ και οχι σε κιτ για τα μωρα

Ενταξει εδω εχεις ενα δικιο γιατι τα παιδακια δεν ξερουν! Αλλα οι γονεις τι κανουν;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εδω εχεις ενα δικιο γιατι τα παιδακια δεν ξερουν! Αλλα οι γονεις τι κανουν;

εγω αμα ημουν γονεας και το παιδι μου μου ζητουσε κατι τετοιο επειδη ειμαι πολυ φιλοζωη θα εψαχνα για αυτα και μετα θα αγοραζα σε κανονικο ενυδρειο αλλιως θα προτεινα να αγορασουμε ψαρακια αντι για αυτα..ποτε δεν παιρνω ενα ζωντανο χωρις να γνωριζω τιποτε καποτε εκανα το λαθος τωρα ομως οχι η ενημερωση ειναι το κλειδι !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν κατηγορω ουτε τους γονεις φυσικα και δεν ξερουν αυτοι που τα πουλανε πρεπει να εχουν σωστες οδηγιες και καταλληλες συνθηκες αλλα φυσικα ο βλεπουν σαν εμπορευμα αυτο...

Link to comment
Share on other sites

δεν κατηγορω ουτε τους γονεις φυσικα και δεν ξερουν αυτοι που τα πουλανε πρεπει να εχουν σωστες οδηγιες και καταλληλες συνθηκες αλλα φυσικα ο βλεπουν σαν εμπορευμα αυτο...

έχει μέσα οδηγίες το ''παιχνίδι'' αυτό για το πως να τα μεγαλώσουν και τις συνθήκες που θέλουν...Εγώ είχα πάρει από την γερμανία το παιχνίδι θαλασσοψυχούλες ,τα είχε πολύ αναλυτικά και ασχολήθηκα πολύ με αυτά όταν ήμουν μικρός...Οπότε τα παιδιά αν θέλουν να ασχοληθούν δεν νομίζω να αντιμετωπίσουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

έχει μέσα οδηγίες το ''παιχνίδι'' αυτό για το πως να τα μεγαλώσουν και τις συνθήκες που θέλουν...Εγώ είχα πάρει από την γερμανία το παιχνίδι θαλασσοψυχούλες ,τα είχε πολύ αναλυτικά και ασχολήθηκα πολύ με αυτά όταν ήμουν μικρός...Οπότε τα παιδιά αν θέλουν να ασχοληθούν δεν νομίζω να αντιμετωπίσουν πρόβλημα.

σε αυτο που πηρα εγω στην αμερικη ελεγε οδηγιες για να γινουν ψαρακια και οτι χρειαζονται απλα μια γυαλα τροφη καθημερινα και απο που προερχονται...μπορεις να δεις και διαφημηση να καταλαβεις...

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που πηρα εγω στην αμερικη ελεγε οδηγιες για να γινουν ψαρακια και οτι χρειαζονται απλα μια γυαλα τροφη καθημερινα και απο που προερχονται...μπορεις να δεις και διαφημηση να καταλαβεις...

Εχεις λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις λινκ;

μισο λεπτακι!

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι το λινκ για τα triops αλλα δες κατι αναλογο.http://www.youtube.com/watch?v=LihMtfUu7qM

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι το λινκ για τα triops αλλα δες κατι αναλογο.http://www.youtube.com/watch?v=LihMtfUu7qM

αυτά είναι αρτέμιες...τέτοιο είχα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι αρτέμιες...τέτοιο είχα κι εγώ

καπως αλλιως λεγονται εμενα συνεχεια πεθαιναν...

Link to comment
Share on other sites

ε δεν μπορούν όλοι να το πετύχουν :P και τα δικά μου ξαδέρφια είχαν τέτοιο και τους ψόφησαν ,μόνο τα δικά μου μεγάλωσαν και γέννησαν .....

Link to comment
Share on other sites

ε δεν μπορούν όλοι να το πετύχουν :P και τα δικά μου ξαδέρφια είχαν τέτοιο και τους ψόφησαν ,μόνο τα δικά μου μεγάλωσαν και γέννησαν .....

τυχερακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...