Jump to content

Αναβαθμιση Απο 96 Λιτρα Σε 250 Rimless Reef


Recommended Posts

Ομορφα ζωντανά, μπράβο Γιώργο! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ Πάνο!!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου Γιωργο. Καλη τυχη με τις ακροπορες, μην φοβάσαι απλα θελουν σταθερες τιμες, καθαρο νερό και καλο φως. Αν κρινω απο το τι εχεις καταφερει με τα υπολοιπα κοραλλια, η επιτυχια ειναι σιγουρη. Συνέχισε ετσι φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα όλα τους .καλορίζικα και πάντα υγεία να σου έχουν όλα..... :thumbsu: :thumbsu:

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου Γιωργο. Καλη τυχη με τις ακροπορες, μην φοβάσαι απλα θελουν σταθερες τιμες, καθαρο νερό και καλο φως. Αν κρινω απο το τι εχεις καταφερει με τα υπολοιπα κοραλλια, η επιτυχια ειναι σιγουρη. Συνέχισε ετσι φιλε!

Ευχαριστώ πολύ Γιώργη!!Το ελπίζω να πάνε καλά.

Πολυ ωραια!!! Η buble πως τα παει με τα κοραλακια? Εχεις προβληματα?

Οι 2 bubble που έχω δεν έχουν μετακινηθεί ποτέ από τις θέσεις τους.Φαντάσου ότι είναι στα βραχάκια που τα είχα στο προηγούμενο ενυδρείο.

Πανέμορφα όλα τους .καλορίζικα και πάντα υγεία να σου έχουν όλα..... :thumbsu: :thumbsu:

Σ'ευχαριστώ πολύ Νίκο!!!

Καλορίζικα Γιώργο είναι πολύ όμορφα!

Ευχαριστώ πολύ Λουκά!!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα. Ειναι όλα πολύ όμορφα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα αγορίνα!!! Είναι πανέμορφα !!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα. Ειναι όλα πολύ όμορφα

Ευχαριστώ πολυυυυ!!!

Καλορίζικα αγορίνα!!! Είναι πανέμορφα !!!!

Ευχαριστώ φιλαράκι!!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα απο αρκετο καιρο και μετα απο καποιες αλλαγες λογω καποιων απωλειων και καποιων νεων προσθηκων ειπα να κανω ενα μικρο update.Τελευταιες προσθηκες ενα maxima clam καθως και μια turbinaria(peltata???)

post-49179-0-87463600-1454276264_thumb.jpg

post-49179-0-44337400-1454276296_thumb.jpg

post-49179-0-53335500-1454276324_thumb.jpg

post-49179-0-27975200-1454276351_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ολα Γιωργο! Αληθεια πως και ειχες απωλειες; Ηταν πολλες;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ολα Γιωργο! Αληθεια πως και ειχες απωλειες; Ηταν πολλες;

 

Εν μεσω γιορτων και αφου το κρυο ειχε πιασει για τα καλα ξαφνικα εβλεπα καποια κοραλλια να χαλανε.Τυχαια ανακαλυψα οτι η θερμοκρασια ενω ο controller εδειχνε 25 ηταν 23 ισως και λιγοτερο.Το kh ειχε φθασει 11+ απο 8 που ηταν πριν.Τωρα σιγα σιγα ανεκαμψαν τα υπολοιπα αλλα καμια σχεση οι ρυθμοι αναπτυξης που ειχα πριν με τωρα.Εχασα ολες μου τις σεριατοπορες,μια στυλοφορα και καποια αλλα μικρα φραγκακια.Και σαν να μην εφθανε αυτο ανακαλυψα οτι οι peppermint γαριδες μου γευματιζαν την ποσιλλοπορα μου(Προφανως λογω λιγης τροφης που εριχνα).Τωρα τα πραγματα δειχνουν καλυτερα και κοιταω να σταθεροποιησω παλι τις τιμες μου.

 

Link to comment
Share on other sites

παρολα αυτά μια χαρά δείχνει το ενυδρείο.

ευχαριστω πολυ Ευγενιε!!Δοξα τον θεο τωρα παει παλι καλα.Αν επανελθει και παλι σιγα-σιγα η αναπτυξη που ειχα πριν θα γινει ακομα καλυτερο

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για τις απωλειες σου Γιώργο...

 

Πάντως θα συμφωνήσω με τα παιδιά το ενυδρείο είναι σαν να μην πέρασε ταραχή,είναι πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Εν μεσω γιορτων και αφου το κρυο ειχε πιασει για τα καλα ξαφνικα εβλεπα καποια κοραλλια να χαλανε.Τυχαια ανακαλυψα οτι η θερμοκρασια ενω ο controller εδειχνε 25 ηταν 23 ισως και λιγοτερο.Το kh ειχε φθασει 11+ απο 8 που ηταν πριν.Τωρα σιγα σιγα ανεκαμψαν τα υπολοιπα αλλα καμια σχεση οι ρυθμοι αναπτυξης που ειχα πριν με τωρα.Εχασα ολες μου τις σεριατοπορες,μια στυλοφορα και καποια αλλα μικρα φραγκακια.Και σαν να μην εφθανε αυτο ανακαλυψα οτι οι peppermint γαριδες μου γευματιζαν την ποσιλλοπορα μου(Προφανως λογω λιγης τροφης που εριχνα).Τωρα τα πραγματα δειχνουν καλυτερα και κοιταω να σταθεροποιησω παλι τις τιμες μου.

 

Γιωργο ελα να τα πουμε εχω κατι φραγγακια μην σκας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε συ.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για τις απωλειες σου Γιώργο...

 

Πάντως θα συμφωνήσω με τα παιδιά το ενυδρείο είναι σαν να μην πέρασε ταραχή,είναι πολύ όμορφο!

Ευχαριστω πολυ Βασιλη!!Απλα χαλαστηκα γιατι εβλεπα καποια κοραλλια που μεχρι τοτε πηγαιναν πολυ καλα να φευγουν σιγα-σιγα και δεν μπορουσα να κανω κατι.Anyway και αυτα στο χομπυ ειναι.Keep reefing!!!

 

Γιωργο ελα να τα πουμε εχω κατι φραγγακια μην σκας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε συ.

Θα κανονισουμε Νικολα!Θα παρω εναν φιλο παραπονιαρη και θα ερθουμε για καφεδακι. :thumbsu: :thumbsu:

 

μια χαρα το πας γιωργο  :thumbsu:  :thumbsu:

Ευχαριστω πολυ Μανωλη!!!Ελπιζω καποια στιγμη να φθασω στο επιπεδο σας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Βασιλη!!Απλα χαλαστηκα γιατι εβλεπα καποια κοραλλια που μεχρι τοτε πηγαιναν πολυ καλα να φευγουν σιγα-σιγα και δεν μπορουσα να κανω κατι.Anyway και αυτα στο χομπυ ειναι.Keep reefing!!!

 

Θα κανονισουμε Νικολα!Θα παρω εναν φιλο παραπονιαρη και θα ερθουμε για καφεδακι. :thumbsu: :thumbsu:

 

Ευχαριστω πολυ Μανωλη!!!Ελπιζω καποια στιγμη να φθασω στο επιπεδο σας

 

Για οσους δεν καταλαβαν, για μενα λεει :kookoo:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιας και εχω καιρο να γραψω ειπα να κανω ενα update.Καποια ψαρια εφυγαν,καποια αλλα προστεθηκαν.Δοθηκε το scopas και την θεση του πηρε ενα desjardini,προστεθηκε ενα blue tang,μια μικρη πεταλουδα chelmon rostratus,ενα clam tridacna maxima και πλεον το κοπαδακι των chromis εχει 8 μελη.Ακολουθουν φωτοΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει τελειο :thumbsu:

 

Μονο βαλε κανα ψαρακι ακομα γιατι δεν εχεις τιποτα :buttrock:

Έγινε επεξεργασία - vasilis4x4
Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει τελειο :thumbsu:

Μονο βαλε κανα ψαρακι ακομα γιατι δεν εχεις τιποτα :buttrock:

Χαχαχαχα!!! Σκεφτομαι τι αλλο να βαλω

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τη φραγκιερα γιωργαρεεεεε :usd:  :usd:

 

Το ενυδρειο ειναι σουπερ φιλε :bow:

Φτου φτου και φτου!

Εχεις τοποθετησει πολυ ομορφα τα κοραλια τα οποια αρκετα απο αυτα εχουν πολυ ωραια μεγεθη!

 

Εχεις και πολλα και ομορφα ψαρακια,πραγμα που μαζι με τα lps δινει πολυ ομορφη κινηση στο ενυδρειο σαν συνολικη εικονα!

Μπραβο ρε συ!

 

Αληθεια θες να βαλεις κ αλλα? ^_^

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...